Makyaj Yapmak ya da Yapamamak…

Makyaj Yapmak ya da Yapamamak…

MAKYAJ YAPMAK YA DA YAPAMAMAK…

Modayı takip etmeyi beceremeyip, kafasına göre giyinen kadınları bir derece anlayabilirim. Zevk meselesi ne de olsa. Ama makyaj malzemeleri kullanmayı beceremeyen, keşke hiç yapmasaydı diyeceğimiz tarzda makyaj yapıp bir de insan içine çıkan kadınları anlayamıyorum. Makyaj malzemeleri bazı insanların elinde harikalar yaratırken, aynı malzemeleri kullanan bir başkasının yaptıklarını görünce “insan kendine nasıl bunu yapar” diye düşünmemek elde değil.

Hayır, bu bakmak ve görmekle ya da belki de uyanmakla alakalı bir durum olabilir. Daha uyanmadan makyaj yapmak yasaklanabilir örneğin. Mesela alsınlar makyaj malzemelerini iş yerinde daha bir ayılmış, sabah mahmurluğunu attıktan sonra filan yapsınlar mesela.

Onu da geçtim; mesainin sonlarında, hatta ortalarına doğru bile, adeta far olmuş eye-liner’lar nedeniyle dayak yemiş gibi görünen göz kapakları, uçup gitmiş allıklardan dolayı zombiye dönmüş  bembeyaz yüzleri hepimiz görmüşsünüzdür…

Şimdi gelelim makyaj yapmak konusuna:

Ruju koyu sürmeye çalışırken…

Ruj öyle çocuk gibi bastıra bastıra kırk kere üst üste dudağa sürterek koyu ve kalıcı olmaz canım. Bunu yaparak sağa sola, yanağa, dişe, her yere ruj bulaştırmak işten değil. Ruj hem koyu dursun, hem de çıkmasın gibi bir derdiniz varsa, aynı renk dudak kalemi ile dudağınıza hafif bir çerçeve çizin. Hatta dudağı bir miktar bu kalemle boyayın. O zaman çıkmıyor ve bulaşmıyor işte kolay kolay.

Özellikle bordo rujların sık sık kullanıldığı sonbahar-kış dönemine girdiğimiz için söylüyorum; bu cazibeli rengi seçtiyseniz, gündüz can yakarak girdiğiniz ofisten, akşam çıplak dudaklarla çıkmayın istiyorum. İyiliğiniz için yani.

 

MAKYAJ YAPMAK YA DA YAPAMAMAK…
Clinique – Quickliner for Lips Dudak Kalemi
MAKYAJ YAPMAK YA DA YAPAMAMAK…
LAURA MERCIER SHEER LIP COLOUR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Allık sürmenin matematiği

Allık nasıl sürülür, neyle birlikte kullanılır konusu artık resmen çözülemeyen bir trigonometri, adeta bir havuz problemine dönüşmüş ki pes doğrusu. Şimdi bu konuda beni pek çok kadın anlayacak, bana hak verecek ve benimle birlikte çıldıracak eminim. Çok sevgili BAZI iş arkadaşlarım: elektrik icat oldu, tekerlek, ateş falan bulundu tamam da siz neden oralarda kaldınız canlarım benim? Siz yokken makyaj bazı diye bir ürün icat edildi. Bu insanın yaşayan ölüler arasına katılmaması için keşfedilmiş, başarılı bir ürün. Bunu bir deneyin, sonra yanaklarınız Japon animeleri gibi kıpkırmızı gezmek zorunda da kalmazsınız. Ayrıca, toprak tonları ve pembelerin yer aldığı paletler bu ara benim favorim. Size de tavsiye ederim.

MAKYAJ YAPMAK YA DA YAPAMAMAK…
GUERLAIN TERRACOTTA LIGHT POWDER BLONDES 02
MAKYAJ YAPMAK YA DA YAPAMAMAK…
CLARINS LISSE MINUTE MAKYAJ BAZI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eyeliner ve rimelin el işi dersiyle ilişkisi

Kadınlara, makyaj yapmaya başlayacakları yaşlara yakın bir dönemde, el işi dersi verilmesini ve bu derste özellikle rimel ve eye-liner kullanımı öğretilmesini rica ediyorum. Düzgün çizgi çekmeyi anaokulunda öğrenmeye başladığımızı hatırlıyorum. Ama nedense eye-liner çekilen bütün göz kapaklarında yaşam destek ünitesindeki zigzagları görmeye devam ediyorum. Sonra o kirpiklerdeki rimel topakları… Kabus.

 

MAKYAJ YAPMAK YA DA YAPAMAMAK…
LOREAL PARIS EYELINER
MAKYAJ YAPMAK YA DA YAPAMAMAK…
Estee Lauder – Mascara Kahverengi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Siz siz olun, kendinize yakışan renkleri seçin ve ne olur makyajınızı uyandıktan sonra yapmaya başlayın…

PAYLAŞ
Annemin topuklu ayakkabılarını giymeye başladığımdan beri modayla ilgileniyorum. Straplez badilerimden etek yapıyor ve bir kıyafeti en az üç farklı şekilde kullanabiliyorum. Issız adaya düşsem muhtemelen yanıma en sevdiğim 3 ayakkabımı alırım.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK