Masallardaki Prensesten Kraliçeye Doğru…

Masallardaki Prensesten Kraliçeye Doğru…

MASALLARDAKİ PRENSESTEN KRALİÇEYE DOĞRU...

Kadınlar, küçük birer kız oldukları günlerde masallarla büyütüldükleri için, hepsi birer masal kahramanı olduklarını farz ederek yaşadılar. Bu nedenle, o masalların etkisi hayatlarından hiç gitmedi. “1 varmış 1 yokmuş” dedikçe fısıltı gibi yumuşacık bir ses geceleri, kabarık eteklerini toplayıp, kırlarda koşmaya başladığını düşündü küçük kız, bir gün o elbiseleri gerçekten giyebileceğini düşünerek.

Şimdi dönüp ardınıza baktığınızda, sizler de benzer hikayeler anımsıyorsanız, siz de o zamansız prenseslerdensiniz demektir. Annelerinin parfümlerini sıkan, ayakkabılarını giyen, elbiselerini askılarından çıkarmaya çalışan küçük kızlardan… Artık kendi kıyafetlerinize, kozmetiklerinize ve ayakkabılarınıza sahipsiniz. Ancak, kraliçeliğe doğru giden yolda, elbette kadının yaşı mühim değil ama en doğru parçaları nasıl seçebileceğinizi düşündünüz mü?

1v1y ile Yaşınızın Stilini Keşfedin

Öncelikle, tüm bu kategorileri bir arada toparlamış, ürün çeşitliliğine sahip bir web sitesi bularak işe başlayabiliriz. Örneğin, 1v1y bu sitelerden biri. 1v1y, her tarza, her yaşa uyum sağlayabilecek, kıyafetten aksesuara, erkek ve çocuk ürünlerini de bulabileceğiniz tüm markalara kadar size alışverişlerinizde yardımcı oluyor.

Ancak, bugün konumuz sizsiniz. Peki, prensesten kraliçeye doğru ilerleyen şık ve bakımlı bir kadın olarak neler giyebilirsiniz?

Prensesin prenses olduğu yıllar 20’ler ve 30’lar

Neydi o kraliyet günleri değil mi… O balo senin, bu davet benim, bütün gözler üzerinizde ve elbette en şık sizsiniz. Durgun sular gibi berrak teninizin makyaja ihtiyacı bile yok o sıralar! Yalnız, hafif ve yaşınıza uygun, büyüleyici bir koku yayılıyor siz yürüdükçe. Herkes dönüp bakıyor birbirine. Çünkü bu, prensesi olduğunuz yemyeşil ülkenin, mis kokulu bahçelerini andıran bir koku adeta. Ne diyebiliriz ki… Halkınız sizi selamlıyor ve törenler başlıyor işte. Siz de çiçek kokulu teninizle, büyük balo salonunun ortasında dans ediyor, herkesin üzerindeki o etkiyi gece boyu sürdürüyorsunuz.

 

MASALLARDAKİ PRENSESTEN KRALİÇEYE DOĞRU...
Lolita Lempicka
MASALLARDAKİ PRENSESTEN KRALİÇEYE DOĞRU...
Yves Saint Laurent

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gençlik böyle bir şey… Baş döndürücü, cazip ve göz kamaştırıcı. Siz de 20’ler ya da 30’larında bu çıtı pıtı hanımlardansanız, düşlerinizdeki ülkenin bahçelerini hayal edin. O bahçelerde hangi çiçekleri ya da hangi meyve ağaçlarını görüyorsanız, bilin ki o sizin kokunuz…

Prenseslikten kraliçeliğe doğru adım adım 40’lar ve 50’ler

Kadınların en zarif, en narin, en güzel, en en en… Kısacası muhteşem bir dönemdesiniz. Günümüzdeki koşullarda zaten 30’larınızdan bir farkınız yok. Hatta karakteriniz, duruşunuz ve asaletinizle pek çok açıdan avantajlarınız da var. 30’larınız için hala öğrenme çağınız, bir ara dönemde bulunduğunuz söylenebilirken, artık bir kraliçe olarak her konuya hakimsiniz. Moda açısından da kendinize yakışanı biliyor, zaten vücudunuza göre giyiniyorsunuz.

Yani size söz söylemek ne haddimize! O bordo ve vücuda oturan elbisenizin içinde göz kamaştırdığınızı mı? Yoksa kareli kumaş elbisenizin ne kadar “à la mode” (modaya uygun) olduğunu mu? Kusursuzsunuz.

MASALLARDAKİ PRENSESTEN KRALİÇEYE DOĞRU...
Twist-Elbise
MASALLARDAKİ PRENSESTEN KRALİÇEYE DOĞRU...
Koton-Elbise

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilin ki saltanatınız sürecek. Şık ve bakımlı bir hükümdar olarak, göz kamaştırmaya devam edin. İşte birileri sizin masalınızı anlatmaya başlıyor; “1 varmış, 1 yokmuş…”

 

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK