Mevsimlere Göre Düğün Konseptiniz İçin Renk Alternatifleri

Mevsimlere Göre Düğün Konseptiniz İçin Renk Alternatifleri

Wedding Chairs Covers with Fresh Roses in a Wedding Day

Hayalinizdeki gibi bir düğün organizasyonu gerçekleştirebilmek, bir yandan çok zevkli, fakat diğer yandan da karar verilmesi çok zor bir süreci beraberinde getiriyor. Öncelikle, o özel an için “evet” dediğiniz, heyecandan ayaklarınızın yere değmediği günün ardından, düğününüz için hangi mevsimin daha uygun olabileceğine karar vermeniz gerekiyor. Özellikle, ikiniz için özel bir tarih varsa, belki düğün tarihi olarak o günü tercih edebilirsiniz. Ya da takvim yaprakları arasından, size özel olabilecek bambaşka bir tarihi seçebilirsiniz.

Hangi gün olursa olsun, bu muhteşem an hayatlarınızda en unutulmaz anılar arasına girecek ve ileride çocuklarınıza, torunlarınıza anlatmak isteyeceğiniz detaylara sahip olacak. Bu detayları oluşturacak en önemli özellik de mevsime uygun tercih edeceğiniz renkler. Sizin için hangi renk hangi mevsimi anımsatıyorsa, organizasyonunuzu, gelinlik ve damatlıktaki detayları ona göre belirleyebilir, bulunduğunuz mevsimin prens ve prensesi siz olabilirsiniz.

Peki, hangi mevsimlerde hangi renkleri kullanabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Belki de düğün tarihinizi belirlerken etkili olabilecek bu ayrıntıyı gelin birlikte mercek altına alalım…

1- İlkbahar tazeliğini yansıtan düğünler

 İlkbaharda doğanın kendini yenilemeye başlaması, yepyeni tomurcuklarla tazeliğini, canlılığını ortaya koyabilmesi, bir aşkın oluşması ve filizlenmesi kadar büyüleyici. Siz de bu büyüleyici alternatifi değerlendirmek ve düğününüzü baharda yapmak istiyorsanız, baharda açan taptaze çiçekler ve bulutların dağıldığı masmavi gökyüzünden esinlenebilirsiniz.

Baharda her yer yenilenen bir bitki örtüsüne sarınır; bahar zaten adeta bir gelin gibi tüm tarihler arasında salınır. Dolayısıyla, yepyeni bir hayata doğanın baktığı açıdan bakın ve neşenizi, canlılığınızı baharda, uçuk sarı ve açık mavi renklerin hakim olduğu bir organizasyon yapmak üzere hazırlıklarınıza başlayın.

Flower and candle decoration for a wedding, close up

2- Deniz kıyısında eğlenceli ve tempolu organizasyonlar

 Yazı temsil eden deniz, kum ve güneşi düğün organizasyonunuzun temasında kullanabilir, romantizm ve tempoyu bir araya getirebilirsiniz. Güneşin enerjisini, deniz ve kumsalın romantizmini düğün konsepti olarak belirlemek istiyorsanız, masmavi sulara, altın rengi kumlara, bu muhteşem manzarayı tamamlayacak açık renklerde çiçeklerin yer aldığı bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz.

Kumsalda oluşturulacak büyüleyici bir gelin yolu, deniz kıyısına kadar devam edebilir, davetliler de kendilerini en rahat hissedebilecekleri ve bir o kadar da şık keten kıyafetlerle size eşlik edebilirler.

Decorations for wedding ceremony on Boracay island beach

3- Sonbahar düğünleriyle gelen tazelik

Sonbaharda genellikle havaların nasıl olacağı pek belli olmuyor. Dolayısıyla, düğününüzü riske atmayıp, kapalı alanda yapmanızda fayda var. Ancak, sonbahar düğününüzde kesinlikle sararmış yapraklar, kurumuş dallar kullanmak istemiyorsanız, kesinlikle buna zorunlu değilsiniz. Mekânın renklerine göre tercihler yapabilir, hatta mekanı daha aydınlık hale getirmek ve havaya aşk kokusu yayılmasını sağlamak için açıklı koyulu pembe renkli güller kullanabilirsiniz.

Dilerseniz, düğün pastanızda sonbahara dönük renk ve desenlere yer vererek, yine de mevsimle ilgili konsepti yakalamanız da mümkün. Ya da gelinliğinizdeki detaylarda, davetiye ya da nikah şekerlerinde sonbahar renkleri tercih edebilirsiniz.

fotolia1863

4- Kışın yalın hali

 Kış düğünleri, renkleri ve sade duruşuyla asil ve çok şık konseptlerle karşımıza çıkıyor. Masa süslemelerinde kullanılan loş aydınlatmalar ve kışın vazgeçilmez renkleri, ortamda sıcacık bir etki oluşmasını sağlıyor.

Bordo, lacivert ya da koyu yeşil gibi organizasyonu daha zengin ve elit gösterecek renkleri tercih ederek, büyüleyici bir atmosfer yakalamanız mümkün. Siz de düğününüzde bu detaylara ağırlık vererek, unutulmaz bir düğün organizasyonuna imza atabilirsiniz.

fotolia1845

Birlikte mutlu bir beraberliğe “evet” diyeceğiniz, o aşk ve mutluluk dolu gün için hazırlıklarınız devam ederken, düğün organizasyonu ve düğüne dair her şeyi en moda haliyle VitrinGez ile takip edebilirsiniz.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK