Mevsimsel Saç Dökülmesi, Nedenleri ve Çözüm Yolları

Mevsimsel Saç Dökülmesi, Nedenleri ve Çözüm Yolları

Sonbaharın kendini iyiden iyiye hissettirdiği son günlerde, mevsimsel saç dökülmesi ile karşı karşıya kalıyoruz. İçerisinde bulunduğumuz mevsim geçişi sürecinde, saçlarımızda bakıma ve yenilenmeye ihtiyaç duyuyor.

Yaz aylarında canlanan saçlar, hazan mevsiminde yaprak misali dökülmeye eğilim gösteriyor. Bahar ayları, doğanın kendini yenilemesi için uygun koşullar sunduğu bir dönemdir. Yazdan kışa ya da kıştan yaza geçiş evresinde yaşanan mevsimsel saç dökülmesi de önlenebilen, geçici bir durumdur. Bu geçici durumun, uzmanlar tarafından yaklaşık 2-3 ay kadar sürebildiği belirtilmektedir. Ek olarak, hormonal değişiklikler neticesinde de meydana çıkabilen saç dökülmesine karşı basit ve faydalı bazı önlemler alarak, aşırı saç dökülmesi sorunu ile baş edebilirsiniz. Saç tipinize uygun olan saç dökülmesi karşıtı, şampuan, serum, bakım maskesi ve losyonlar ile saçlarınızın sağlıklı uzamalarına yardımcı olabilirsiniz. Argan yağı ya da zeytinyağı içeren özel formulasyona sahip ürünlerde saçınızı beslemeye yardımcı olabilir.

En Temel Önlem: Şampuan

Saç dökülmesi için şampuan kullanmak alabileceğiniz en temel önlemler arasında bulunuyor. Saç dökülmesi karşıtı özelliğe sahip olan şampuanı, saç diplerinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Böylelikle, saç derisine yapılan masaj ile kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz.

goldwell Loreal QZONE-02 NASH-22

 

Kökten Uca Besleme ve Güçlendirme: Serum

İçerdikleri vitamin ile saçları besleme özelliği bulunan saç serumları, saçları dipten itibaren besleyerek, kökleri güçlendirmeyi hedefliyor.  Saç dökülmesi karşıtı şampuan ile saçlarınızı yıkadıktan sonra, serumu direkt saç ve saç diplerinize uygulayabilirsiniz.

artego OSKY-08 HLQD-02 kerastase

 

Hacimli ve Parlak Saçlar: Losyonlar ve Bakım Maskeleri

Saç dökülmesine karşı geliştirilmiş olan bakım maskeleri ve losyonları, saçınıza uygulayarak, saç dökülmesini yavaşlatmaya ve yeni çıkan saçlarınızın sağlıklı uzamasına yardımcı olabilirsiniz. Saç bakım ürünleri ile güçlenen saç köklerinin, doğal bir parlaklığa ulaştıklarını ve saç tellerinin kalınlaşmaya başladığını gözlemleyebilirsiniz.

davines_losyon Kerastase_maske Loreal_losyon Wella_maske

 

Kompleks Bakım: Saç Dökülmesine Karşı Özel Setler

Saç dökülmesi sorununu en aza indirgemek veya engellemek adına, özel geliştirilmiş bakım setlerinden kullanabilirsiniz. Özel setler içerisinde saç derisinin direncini arttıran ve hacim sağlayan şampuan ve serum ürünleri bir arada bulunuyor.

KERS-15 simply_zen Lazartigue

 

Saç dökülmesi sorunu ile başa çıkabilmek, sağlıklı uzayan saçlara kavuşmak için saç bakımına özen gösterilmesi ve düzenli olarak uygulamaların yapılması önem taşıyor. Beslenme alışkanlıklarınızda da göstereceğiniz özen ile birlikte saç bakım uygulamalarınızdan kısa sürede sonuç alabilirsiniz.  Saç dökülmesi karşıtı ve kişisel bakıma dair aradığınız birçok ürünü bulabileceğiniz Sachane profesyonel bakım ürünlerine web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK