Mezuniyet Gecesi Eğlencesine Hazır Mısın?

Mezuniyet Gecesi Eğlencesine Hazır Mısın?

Yoğun lise hayatı, özel dersler, dershane derken lise bitti, üniversite sınavlarına girildi ve birçoğumuz istediği kariyer hayatına ve mesleğe göre bölümlerini seçerek üniversiteye yerleşti. Ne yazık ki böylesine hızlı akan zamana dur diyemiyoruz ve sabırsızlıkla beklediğimiz üniversite hayatımız da göz açıp kapayana kadar bitiyor. Ama yolun sonunda bizi bekleyen güzel bir şey var: MEZUNİYET GECESİ.

Genellikle haziran aylarında yapılan mezuniyet gecesi eğlencelerine yaklaşık 3 ay kaldı. Zaman bu kadar hızlı daralırken, hala baloda nasıl bir elbise giyeceğiniz, elbisenizi hangi ayakkabıyla kombinleyeceğiniz, elinize alacağınız çanta, saç ve makyajınızın nasıl olacağı belli değilse elinizi çabuk tutmalısınız!

Sizlere sunduğumuz farklı elbise modelleri ile omuzlarınızdan mezuniyet alışverişi yükünü atacak ve mezuniyet gecesi günü nasıl kombinler yapacağınıza dair oldukça işe yarar fikirler edineceksiniz.

Mezuniyet Gecesi Elbisen Nasıl Olsun?

Sezonun Öne Çıkan Mezuniyet Elbisesi Modelleri

Mezuniyet elbiseleri, farklı yaşlardaki mezun adaylarının zevk ve beklentilerine uygun olarak farklı tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Siyah uzun gece elbiselerinden, sırt dekolteli modellere, taşlı elbiselerden saks mavisi abiye çeşitlerine, straplez, fiyon, fırfır detaylı, şifon mezuniyet elbiseleri, çiçeği burnunda mezunları bekliyor.

Çeşit çeşit mezuniyet elbiseleri arasından doğru seçimi yapabilmek için, vücut tipiniz, etkinlik mekanı ve etkinlik türü gibi detaylar önem taşıyor. Diğer yandan, farklı tasarımlardaki mezuniyet elbisesi modellerinitanımanızda da fayda var.

Kadın Mezuniyet Elbise

Herkesin şıklık yarışında olduğu ve oldukça özel bir gece olan mezuniyet balosunda, güzelliğinizi öne çıkaracak detayları kullanmalı ve ten renginize uygun renkleri seçmelisiniz. İlk önerimiz; balık formda tasarlanmış, vücut hatlarını öne çıkaran ve sezon trendleri arasında yer alan straplez uzun elbise. Omuzları açıkta bırakan gösterişli, straplez balık elbiseyi, sade aksesuarlarla kombinleyebilir ve eğer ayaklarınız görünmüyorsa burnu kapalı topuklu ayakkabı tercih edebilirsiniz. Makyajınızı kırmızı rujla tamamlamayı ve elinize küçük portföy çanta almayı unutmayın.

Mezuniyetin yanı sıra düğün, nişan gibi birçok davette de rahatlıkla kullanabileceğiniz balık elbiseler, vücut hatlarınızı ortaya koyarken, cesur bir tarzın da kapılarını açıyor.

 Straplez balık elbiseleri topuz ve gösterişli aksesuarlarla, kapalı yakalı balık elbiseleri ise saçlarınızı açarak narin takılarla kombinleyebilirsiniz.

1.4
Siyah Balık Abiye Elbise Modelleri

İronı - Straplez Kolyeli Simli Elbise - Vitringez
Starplez Simli Mezuniyet Elbisesi

1.2
Siyah Balık Abiye Elbisesi

İronı - Straplez Kolyeli Elbise - Vitringez
Starplez Kolye Detaylı Abiye Elbise

Sade ve Seksi Siyah Kısa Bir Elbise Mi?

Eğer uzun ve ağır elbiselerin içinde rahat edemiyor ve kendinizi iyi hissetmiyorsanız, minicik siyah elbiselerle hem rahat hem de göz alıcı olabilirsiniz. Bacaklarınızı öne çıkaran ve tüm dikkatleri üzerine çeken sade ve seksi kısa elbiseleri, sezonun ayakkabı trendi olan stillettolarla kombinleyin ve aksesuarlarınızda özenli davranın. Unutmayın ki; mezuniyet gecesi sizin geceniz ve kendinizi güzel olduğu kadar rahat hissetmek hakkınız. Uzun elbiseler hareket alanınızı daraltıyorsa, mezuniyet balosu için göz alıcı kısa bir elbiseye şans verin!

2.1
Kısa Abiye Elbise Modelleri

2.4
Taş Detaylı Kısa Abiye Elbise Modelleri

İRONİ KOLSUZ PAYET ELBİSE
Kolsuz Payet Elbise Modelleri

İRONİ ÜST PAYET ALT ŞİFON ELBİSE
Üst Payet Alt Şifon Elbise

Uzun Tül Detaylı Uçuşan Bir Elbise Mi?

Vitrinlerde görmeye alışkın olduğumuz içi kısa dışı uzun elbiseler, mezuniyet balosu için en iyi tercihlerden biri. Sizler için seçtiğimiz bu elbiseler, tül detayıyla transparan bir görüntü ve tüm gözleri üzerine çekmeyi başaran bir hava yaratıyor. Uzun tülle birlikte uçuş uçuş hissetmenizi sağlayacak bu elbise modeli, birbirinden göz alıcı renk seçeneklerine ve rahat hareket etmenizi sağlayacak özelliklere sahip. Eğer balo elbiseniz içi kısa dışı uzun tül bir elbise olacaksa burnu açık ayakkabı tercih edebilir ve aksesuar olarak büyük küpe kullanabilirsiniz.

3.3
Tül Detaylı Abiye Elbisesi

İRONİ STRAPLEZ UZUN ELBİSE
Straplez Uzun Elbise

3.1
Tül Detaylı Kırmızı Elbise

İRONİ STRAPLEZ DANTELLİ ELBİSE
Tül Detaylı Mavi Uzun Elbise

 

Kuyruklu mezuniyet elbisesi modelleri

Son yılların yükselen abiye trendleri arasında yer alan kuyruklu abiye elbiseler; mezuniyet gecelerinin de öne çıkan tercihleri arasında. Özellikle straplez ve boyundan askılı tasarımları ile dikkat çeken kuyruklu mezuniyet elbiseleri, doğru saç ve makyajla birleştiğinde göz alıcı bir ihtişama kavuşmanıza yardımcı oluyor. Genellikle kalçaya oturan ve ağıdan bollaşan bu modelleri, kum saati vücut yapısında harika duruyor.

Pudra Rengi Kuyruklu Mezuniyet Elbisesi

Kırmızı Kuyruklu Mezuniyet Elbisesi

Kısa mezuniyet elbiseleri

Uzun ve kuyruklu abiyelere göre daha genç bir görünüm sunan kısa abiye elbiseler, farklı tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Sezonun trend renklerinden seçeceğiniz uzun kollu ya da kolsuz kısa mezuniyet elbiseleri ile kendinizi gecenin prensesi gibi hissedebilirsiniz.

Beyaz Kısa Mezuniyet Elbisesi

Kuyruk Detaylı Mini Mezuniyet Elbise

Payetli mezuniyet elbiseleri

Trendler değişiyor olsa da, değişmeyen bir şey var: kadınların ışıltıya olan ilgisi. Bu ilgiyi en iyi şekilde karşılayacak seçeneklerden biri olan payetli elbiseler, mezuniyet gecesinin coşkusunu yansıtmak için birebir. Straplez, askılı, kısa, uzun seçeneklere sahip payetli mezuniyet elbiseleri ile eğitim hayatınızın en özel gecesinde göz alıcı bir parlaklığa kavuşabilirsiniz.

Taş Detaylı Payet Elbise

Pul Detaylı Payet Elbise

Şifon mezuniyet elbiseleri

Şifon kumaşlar, abiye elbiselere genç bir dokunuş katarken, lise ve üniversite mezuniyetleri için de en çok tercih edilen modellerden biri. İçinizdeki çocuksu sevinci tarzınıza yansıtmanıza yardımcı olacak şifon elbiselerin farklı modelleri arasından vücut tipinize en uygun olanı seçerek enerjik ve havalı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Kırmızı Şifon Mezuniyet Elbise Modelleri

Buz Mavisi Şifon Mezuniyet Elbise Modelleri

Küçük siyah elbise

Kadınların vazgeçilmezi olan küçük siyah elbiseler, mezuniyet gecesi şıklık yarışının da önde gelen parçalarından. Her daim stil sahibi ve çekici bir duruşa sahip küçük siyah elbiseler, uzun ve ağır kumaşlar içinde rahat edemeyenlerin de favorisi. Sade ve seksi bir küçük siyah elbiseyi zarif stilettolarla tamamlayarak bacak boyunuzu uzun gösterebilir, elbisenizin kumaşı ve tasarımına göre aksesuarlarınızla kombininize ışıltı katabilirsiniz.

Siyah Mezuniyet Elbisesi

Desen Detaylı Siyah Mezuniyet Elbisesi

Vücut Tipine Göre Mezuniyet Elbisesi Seçimi

 Daha önce de söylediğimiz gibi, mezuniyet gecenizi en keyifli şekilde geçirebilmek için, mezuniyet elbisesi seçimi üzerinde özenle durulması gereken bir konu. Mezuniyet elbisenizi seçerken; etkinliğin yapılacağı mekan, elbisenizin türüne, gösterişine karar vermenizdeki en önemli faktörlerden biri. Eğer mezuniyetiniz bir balo salonunda olacaksa, kuyruklu ya da balık formlu elbiseler, doğru tercih olacaktır. Eğer açık havada enerjik bir mezuniyet partisi sizi bekliyorsa, kısa elbiselere ya da şifon detaylı modellere şans verebilirsiniz.

Her zaman olduğu gibi, mezuniyet gecesi için de yaşınıza ve vücut tipinize uygun bir elbise bir elbise seçmeniz, şıklığınızı ve konforunuzu gece boyu muhafaza etmeniz için üstünde durulması gereken bir konu.

Kum saati vücut tipi için mezuniyet elbiseleri

Dolgun göğüsler, orantılı bir kalça ve nispeten ince bir bele sahipseniz, seçeceğiniz mezuniyet elbisesi mutlaka belinizi ön plana çıkaran bir model olmalı. Balık formlu elbiseler ya da belden sonra bollaşan formdaki tasarımlar, vücudunuzu en iyi şekilde gösterecek.

Armut tipi vücut için mezuniyet elbiseleri

Kalçanın omuzlara göre daha geniş olduğu armut vücut tipine sahip olanlar için, mezuniyet elbisesi seçiminin en önemli konusu, omuzları daha geniş gösterecek, dolayısıyla omuz ve kalça genişliği oranını dengeleyecek bir model bulmak. Omzunuzu daha geniş gösterecek straplez ve halter yakalı üste sahip, belden drapelerle bollaşan uzun elbiseler, sizin için doğru seçim olabilir.

Elma tipi vücut için mezuniyet elbiseleri

Vücudun üst kısmının alt kısmına göre daha geniş olduğu elma tipi vücutda sahip olanlar, mezuniyet elbisesi seçimini vücudu daha uzun ve dar gösterecek tasarımlardan yana yapmalılar. V yaka ya da sade bir üste sahip, alt kısmı daha gösterişli elbiseler seçebilirsiniz.

Atletik ve dikdörtgen vücut tipleri için meuzniyet elbiseleri

Beliniz, omuzlarınız ve kalçanızla yakın bir genişliğe sahipse, küçük göğüsleriniz varsa, dikdörtgen ya da atletik olarak adlandırılan vücut tipine sahipsiniz demektir. Vücudunuzu daha dolgun, belinizi daha ince gösterecek seçimler yapmak için, destekli bir göğüs kısmına sahip, askılı ya da straplez elbiseler kullanabilirsiniz.

Ayrıca:

 •       Boyunuzu ve boynunuzu daha uzun göstermek için V yaka bir kıyafet seçebilirsiniz.
 •       Diz üstü elbiseler bacak boyunuzu daha uzun göstereceğinden, kısa boylular için şık bir seçim olabilir.
 •       Küçük göğüslüler straplez elbiseleri rahatlıkla kullanabilir.
 •       Sırt detaylı ve sırt dekolteli elbiseler, dikkati bu noktada toplayacağı için küçük göğüslüler için doğru tercihler arasında yer alıt.

Mezuniyet Elbisesi Kombinleri için Ayakkabı, Çanta ve Aksesuar Seçimi

Mezuniyet elbisenizi seçtiniz, sıra geldi doğru ayakkabı, çanta ve aksesuarlarla kombinlemeye. Hem hesaplı hem de doğru seçimley yapmak için:

 • Mezuniyet gecesine eksiksiz hazırlanabilmek için bir alışveirş listesi yapın. Aksesuarlarınız ve makyaj malzemelerinizi de listeye eklemeyi unutmayın.
 • Eğer sık sık davetlere katılmıyorsanız, aksesuarlarınızı ödünç alabilirsiniz. Anneniz, teyzeniz, hatta anneannenizin takı kutusundan kendinize gösterişli takılar seçebilirsiniz.
 • Rahat ayakkabı seçimine özen gösterin. Sonuçta mezuniyet gecesinin tadı dans ederek ve eğlenerek çıkar.
 • Takılarınızı birbiriyle uyumlu seçin. Çanta ve ayakkabılarınızın uyumuna da özen gösterin.
 • Boyunuzu daha uzun göstermek için çok yüksek topuklu ayakkabılar seçecekseniz, uzun bir elbise giymenizde fayda var.
 • İşlemeli, taş detaylı elbiselerle birlikte zarif, küçük parıltılı takılar kullanabilirsiniz.
 • Büyük, gösterişli küpeler ve bileklikler, düz kumaşlardan tasarlanmış elbiseleriniz için doğru tamamlayıcı olacaktır.
 • Uzun elbiselerinizle, stilletto tarzında parmaklarınızı göstermeyen ayakkabılar tercih edebilirsiniz.
 • Elbisenize uygun renkte ayakkabı ve çanta bulamıyorsanız, lame ve dore tonlarındaki ayakkabı ve çantaları kullanabilirsiniz.

Aradığınız en şık mezuniyet elbise tüm modellerini birçok mağazalardan bulabildiğiniz gibi, birçok internet sitelerinden de satın alabilirsiniz.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK