Mobilya Seçiminin Püf Noktaları

Mobilya Seçiminin Püf Noktaları

Evlilik hazırlıkları sırasında, yeni evlenecek olan çiftlerin en çok uğraştığı işlerin başında mobilya seçimi geliyor. Farklı tarzlara uygun, renk renk, desen desen mobilya modelleri arasından doğru kararı verebilmek oldukça önemli. Nihayetinde, işten eve yorgun geldiğinizde, dinlenip, rahatlayabileceğiniz veya rahat bir uyku çekebileceğiniz eşyalar, mobilyalarınızdır. Bu sebeple, mobilya seçimi yapılırken, bazı kriterleri göz önünde bulundurmak hem fizyolojik, hem de psikolojik açıdan önem taşıyor.

Yeni eviniz için alacağınız en önemli eşyalar mobilya takımları olduğu için, tarz, ergonomi, ölçü gibi belli başlı noktalara dikkat etmenizi öneriyoruz. Lafı daha fazla uzatmadan, bu mobilya seçme işini bu kadar etkileyen faktörleri gelin birlikte inceleyelim.

Tarzınızı ve Bütçenizi Belirleyin

Özellikle evlilik hazırlığı yapan çiftler için bütçe konusu her aşamada önemli bir yer tutuyor. İnsanın ömrü boyunca, harcama sıklığının bu kadar fazla olduğu bir dönem olmasa gerek 🙂 Ancak paniğe hiç mahal yok! Modern, klasik, retro, vintage gibi tasarımlar arasından tarzınızı ve sizi en iyi ifade eden mobilya türünü belirleyerek ilk adımı atabilirsiniz. Farklı mobilya markaları arasında, tarzınıza ve bütçenize uygun olanı rahatlıkla bulabilirsiniz. Ancak bu noktada, seçeceğiniz mobilya tasarımı, aynı zamanda ev dekorasyonu açısından da belirleyici bir unsur olacaktır. Örneğin, klasik bir mobilya için perde, halı, kırlent gibi dekorasyon tamamlayıcısı detaylar, klasik tarza uyumlu olmalıdır. Gerçekten hangi tarzı istediğinize emin olduktan sonra, mobilya mağazaları arasında mekik dokumaktan çekinmeyin 🙂 Farklı firmalardan, mobilya fiyatları  konusunda fikir alabilir, hatta aynı mobilya takımını daha uygun fiyata dahi bulabilirsiniz.

classic minimal retro


Ev Ölçülerine Dikkat!

Mobilyalarınızı satın almadan önce, salon ve odaların en, yükseklik gibi ölçülerini çıkarmanız, büyük ölçüde işinizi kolaylaştıracak ve olası aksilikleri yaşamanıza mahal bırakmayacaktır. Ufak bir tavsiye; ölçüleri çizerek not alırsanız, karışıklık oluşmasına engel olabilirsiniz.

rolove living_room rolove2


Pratik Mobilyalar ile Hayatınızı Kolaylaştırın

Özellikle, salon takımları koltuk takımları ve oturma grupları sıklıkla kullanılan mobilya takımlarıdır. Ergonomik özelliğe sahip olan, sırtı kavrayan ve rahatlık sağlayan mobilyaları tercih etmenizi öneriyoruz. Aynı zamanda, kolay silinebilme, leke tutmama gibi kumaş özellikleri de işinizi epey kolaylaştıracak pratik çözümler arasında yer alıyor.

chair fabric room


Tam Destek

Alışveriş esnasında, mobilya firmaları tarafından sağlanan, satış sonrası servis, teslimat imkanları, garanti şartları ve en önemlisi yedek parça hizmetlerini de muhakkak sormanızı öneriyoruz.

Eviniz için gerekli olabilecek tüm mobilya dekorasyon ürünleri için burayı tıklayabilir, ürünler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK