Moda Dünyasında Büyük Beden Modelleri

Moda Dünyasında Büyük Beden Modelleri

Son yıllarda tekstil ve moda dünyasının en dikkat çeken kollarından biri de kadın giyiminde büyük beden modası. Geçtiğimiz yıllar içerisinde sektörde büyük beden kadın giyimine pek fazla önem verilmemiş olsa da, artık pek çok marka 42 beden ve üzerindeki kadınları da düşünerek hareket ediyor. Çünkü artık sektör her kitleye hitap ederek moda ve stil konusunda sınırları aşmaya başlıyor, modaya ayak uydurmak ve stil sahibi olmak için 34 beden olmanız gerekmiyor.

Birçok büyük beden ürünleri satan mağazaların abiye kategorisinde 2016 abiye elbiseler, mezuniyet elbiseleri, nişan elbiseleri, davet ve gece elbiseleri ve abiye ceket modellerinin yanı sıra büyük beden abiye elbise ve tesettür abiye modellerini de bulabilirsiniz. Her tarza hitap eden farklı tasarımlar arasından kendinize en uygun olanı bulmak için dekolte, yaka tipi, uzunluk, renk ve beden filtrelerinden seçiminizi yaparak hayalinizdeki abiye elbiseye kolaylıkla ulaşabilirsiniz

Eğer büyük bedenden giyiniyorsanız; artan seçenekler ile birlikte vücudunuzu tanıyarak giyindiğiniz takdirde, yaptığınız kombinlerle doğru bir görünüme kavuşabilirsiniz. Şimdi büyük beden kadın giyimindeki alternatifleri değerlendirip; trendleri yakından mercek altına alabiliriz.

En iddialı büyük beden parçalar

Jean Aşkına

Jean trendi zaman, mevsim, cinsiyet, tarz tanımadığı gibi artık bedende de sınır tanımıyor. Pantolon, etek, ceket alternatifleri ile her zaman gözde olmayı başarıyor. Fazla kilolarını kapatmak isteyen kadınların uzak durduğu bu materyal, tam aksine doğru yapılan tercihler ile en doğru görüntüye ulaştırıyor.

Faik Sönmez Jean Etek 3 - Morhipo & Vitringez
Büyük Beden Kot Etek

Faik Sönmez Jean Gömlek 2 - Morhipo & Vitringez
Büyük Beden Jean Pantolon

Faik Sönmez Jean Pantolon - Morhipo & Vitringez
Büyük Beden Kot Pantolon

 

Vazgeçilmez Tunik

Moda dünyasında büyük bedenden bahsedildiğinde akla gelen ilk parça tunik oluyor. Dökümlü duruşu, normalden daha ince gösteriyor olması ve pantolon, tayt, etek ile rahatlıkla kombinlenebilmesi, tuniklerin sıklıkla tercih edilmesini sağlıyor. Tercih edilen renk alternatifleri arttırıldığı zaman ise daha trendy bir görünüme kavuşuyor.

Faik Sönmez Triko Tunik 4 - Morhipo & Vitringez
Büyük Beden Tunik

Faik Sönmez Gömlek 7 - Morhipo & Vitringez
Büyük Beden Kadın Gömlek

Faik Sönmez Tunik 6 - Morhipo & Vitringez
Büyük Beden Kadın Tişört

Junarose Tunik 5 - Morhipo & Vitringez
Büyük Beden Kadın Bluz

Beyaz

Pek çok kişinin kışın uzak durduğu beyaz renk, birkaç sezondur trendlerin arasında başı çekiyor. Herkes yakında bu fikre alışacağa benziyor. Çünkü önümüzdeki sezonun trendleri açıklanmaya çoktan başladı ve beyaz renk yine moda! Büyük beden giyiminde de tercihler trendlere ayak uydurarak beyaz renge yöneliyor ve artık çok daha cesur davranıyor.

Faik Sönmez Bluz 11 - Morhipo & Vitringez
Büyük Beden Beyaz Bluz

Faik Sönmez Tişört 10 - Morhipo & Vitringez
Büyük Beden Kadın Tişört

Koton Gömlek 8 - Morhipo & Vitringez
Büyük Beden Kadın Gömlek

Junarose Gömlek 9 - Morhipo & Vitringez
Büyük Beden Kadın Bluz

Modası Geçmeyen Hırkalar

Evet; hırka, modası geçmeyecek parçaların arasında yer alıyor. Her sezon değişen renk tercihleri ve modeller ile bir şekilde trendler arasında yer almayı başarıyor. Son yıllarda artan alternatiflerle ise büyük bedene de el atarak her kesime hitap etmeye başlıyor.

Junarose Hırka 14 - Morhipo & Vitringez
Büyük Beden Kadın Hırka

Junarose Hırka 15 - Morhipo & Vitringez
Büyük Beden Kadın Bordo Hırka

Nogg Hırka 13 - Morhipo & Vitringez
Büyük Beden Kadın Kırmızı Hırka

Nogg Hırka 12 - Morhipo & Vitringez
Büyük Beden Yanları Cepli Hırka

 

Büyük Beden Şıklığı ve Onun Altın Kuralları

Kabul edelim herkes sıfır beden olmak zorunda değil. Bazıları kilolarından kurtulmak istese de bunu başaramıyor, bazıları ise bu haliyle de kendini çok beğeniyor. Eğer ciddi bir sağlık sorununa işaret etmiyorsa belki de kendimizi olduğumuz halimizle kabul etmek, beğenmek en iyisi. Tıpkı şarkıcı Adele gibi.

Dünyada pek çok ünlü ve güzel kadın kilolarını dert etmiyor ve bu şekilde de şık ve güzel görünülebileceğini bizlere her defasında ispatlıyor. Bu sayededir ki büyük beden kıyafet de artık başlı başına bir sektör olma yolunda ilerliyor.

Bu yazımızda sizlere büyük beden giyim konusunda bazı tüyolar vererek şık ve güzel görünmenin kuralları üzerine kafa yoracağız. Hem büyük beden kıyafetler konusunda bilgi sahibi olacağız, hem de yanlışlardan uzak durmaya çalışacağız.

Büyük Beden Elbiseler Nasıl Seçilmeli?

Bu belki de en çok tartışılan konulardan biri. Malum, kadın şıklığının vazgeçilmez unsurudur elbiseler. Peki acaba biz bu konuda en çok nerelere dikkat etmeliyiz?

Söz büyük beden bayan giyim olduğunda akla gelen ilk çözüm bol, dökümlü ve mümkün olduğunca koyu renk giyinmek oluyor. Bu sizi kurtarmak istediğimiz ilk yanlış. Büyük beden elbise söz konusu olduğunda siz de dar ve vücuda oturan modelleri tercih edebilirsiniz. Tabii bazı kurallara dikkat ederek. Öncelikle seçeceğiniz kıyafet mutlaka zıt renklerden oluşmalı. Siyah ve beyaz gibi zıt renkler elbisenizde baskın bir şekilde zıtlaşırsa bu bedeninizi olduğundan ince gösterecektir. Büyük beden abiye elbiseleri ele alalım. Eğer elbisenizin ön ve arka cephesi tek renk, yan cepheleri de ona zıt bir renk olursa gecenin en şık kadınlarından biri olmanız işten bile değil.

Ayrıca büyük beden abiye için kesim olarak belden drapeli modelleri tercih etmenizde yarar var. Bu tarz kesimlere sahip büyük beden abiye elbiseler göbek ve karın bölgesindeki fazlalıkları kolaylıkla kapatacağı gibi, bel kıvrımınızı da ortaya çıkarak, yuvarlak hatlarınızın dişiliğini ön plana çıkaracaktır. Bu sayede büyük beden abiyeler konusunda önce sizin sonrasında da o gece nasıl görüneceğinizi merak edenlerin aklındaki birçok önyargıyı yerle bir etmek mümkün. Eğer şık bir gecede kendinizi çok şık, çok rahat ve özgüvenli hissetmek istiyorsanız büyük beden abiye modelleri arasında karmaşık desenlilere itibar etmemenizde yarar var. Unutmayın düz ve birbirine zıt renklerin, büyük parçalar halinde, birbirini kesen şekilde kullanıldığı modeller sizi olduğunuzdan çok daha ince gösterecektir.

Büyük Bedende Günlük Şıklık

Büyük beden elbise modelleri hakkında nelere dikkat edeceğimizi konuştuk. Şimdi dilerseniz kısa kısa diğer giysilerdeki tüyolara bir göz atalım.

Büyük Beden İç Giyim

İsterseniz işe önce içeriden başlayalım. Çünkü eğer fazla kiloları olan biriyseniz, büyük beden iç giyim konusunda da tavsiyelere ihtiyacınız olabilir. Ne de olsa üzerinizdeki giysilerin özellikle de büyük beden abiyelerin nasıl göründüğü konusunda onların da etkisi büyük. Büyük beden iç giyim hem fırsatlarla hem de bir takım tuzaklarla doludur. Örneğin toparlayıcı sütyenler göğüslerinizi olduğundan küçük gösterebileceği gibi fazla dikleştirerek sizi rahatsız edecek ölçüde görünmelerine neden olabilir. Bu yüzden mutlaka bu ürünleri denemeli, özellikle giysilerin altında nasıl göründüğüne dikkat etmelisiniz.

Ayrıca korseler büyük beden giyim söz konusu olduğunda en çok başvurduğumuz parçalardan biri. Ancak onu da tam bedeninize göre seçmeniz gerektiğini unutmalısınız. Daha da ince görünmek için alacağınız daha küçük beden korseler sizi gün boyunca rahatsız edecek, daha gergin olmanıza neden olacaktır. Güzel görünmek önemli, bunu biliyoruz. Ancak insanın kendini içinde rahat hissetmediği bir güzelliğin kimseye bir yararı olmayacağını da unutmamalısınız.

Büyük Beden Pantolon Nasıl Seçilmeli?

Eveeet, pantolon en önemlilerden biri. Çünkü büyük beden bayan tüketicilerin en çok risk aldığı ürün gruplarından biri bu. Büyük beden pantolon seçerken dikkat etmeniz gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Eğer yanları çizgili modelleri seçerseniz bu bacaklarınızı olduğundan ince gösterecektir.
  • Eğer jean büyük beden pantolonlarda zıt renklerde taşlanmış olanları seçerseniz bu yine bacaklarınızı olduğundan ince gösterecektir.
  • Eğer yüksek bel pantolonlar seçerseniz bu da bacaklarınızı olduğundan ince gösterecek, ayrıca karın bölgenizi daha iyi toparlayacaktır.

Bunların dışında büyük beden pantolonlarda düşük bel kesimlerden, çok açık renklerden ve tabii karmaşık desenlerden uzak durmalısınız. Bunlar sizi olduğunuzdan daha da kilolu gösterecektir.

Başka nelere dikkat etmeli?

Büyük beden kıyafet ile ilgili en önemli iki kalemi, yani büyük beden elbise ve büyük beden pantolon kategorilerini öğrenmiş olduk. Şimdi sıra diğerlerinde.

Mesela yüksek belli kalem etekler büyük beden bayan giyim alanında çok unutulan bir model. Biz sizi olduğunuzdan daha uzun ve ince göstereceği için özellikle tavsiye ediyoruz.

Ayrıca büyük beden elbiselerinizi tek düğmeli blazer ceketlerle kombinlerseniz bel oyuğunuz ortaya çıkacak ve vücut şekliniz daha iyi görünecektir.

Her zaman hatırlamakta fayda var. Eğer büyük beden bayan giyim ile ilgili içinden çıkamadığınız durumlar varsa önemli olanın doğru seçimler yapmak olduğunu ki; bu birazda hileli bir seçim oluyor, asla unutmamalısınız.

Büyük beden markalar her geçen gün çoğalıyor. Onlar sizin için bu tüyoları uyguluyorlar ancak yine de, sizlerin de bu tüyolardan haberdar olması, doğru seçimleri yapabilmeniz açısından son derece önemli.

Size en çok düşülen yanlışlardan birini hatırlatmak isteriz. Büyük beden tunik belki de bol olması ve kalçaları kapatması açısından en çok seçilen ürünlerden biri. Ancak büyük beden tuniklerin çok karmaşık desenli ve arka kısımda bel hizasından bağlamalı olanları seçmek, kalçalarınızı olduğundan büyük gösterecek, karın bölgesinin belirgin olmasına neden olacaktır. Bunun yerine asitmetrik kesimlileri düşünebilirsiniz.

Büyük beden kaban seçerken de robadan büzgülü alta doğru genişleyen modellerin hamileler için olduğunu, beli oturan modellerin sizi daha şık ve ince göstereceğini unutmamalısınız.

Büyük Beden Tesettür Nasıl seçilmeli?

Büyük beden bayan giyimde işte en zorlu kategori bu. Çünkü özellikle kendinizi olduğunuzdan ince göstermek konusunda sizi epeyce zorlayacaktır. Büyük beden markaların kruvaze yakalarla ve bele oturan modelleriyle durumu çözebilirsiniz. Tekrar edelim. Robadan büzgülü, aşağıya doğru genişleyen modeller sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterir.

Büyük Beden Bayanlarda Diğer Parçalar

Ceketler:

Ceketlerde kesinlikle çift pensli ve eğer göğüslerimiz büyükse tek düğmeli modelleri seçiyoruz. Böylece belimiz ince görünüyor, göğüslerimiz toparlanıyor.

Büyük Beden Kot Ceket

Kadın Büyük Beden Ceket

Kadın Büyük Beden Kareli Ceket

Dış giyim:

Kesinlikle bele oturan, büyük yakalı dış giyim modelleri seçiyoruz. Böylece bedenimiz olduğundan daha küçük, belimiz olduğundan daha ince görünüyor.

Büyük Beden Lacivert Kadın Dış Giyim

Büyük Beden Gri Kadın Dış Giyim

Büyük Beden Beyaz Kadın Dış Giyim

Etek:

Eğer bacaklarımızı ortaya çıkarak bir etek modeli seçtiysek çoraplarımızı bacaklarımızı ince gösterecek, dikine çizgili olanlardan ya da koyu renklerden seçiyoruz.

Büyük Beden Etek

Büyük Beden Mini Etek

Büyük Beden Uzun Etek

Şort:

Burada en kritik nokta seçtiğimiz şortun bel kısmının rahat olması, yüksek bel olması ve üzerine giyeceğimiz bluzun ya da tişörtün boyunun bacak boyumuzu kısaltmayacak uzunlukta olmasıdır.

Kadın Büyük Beden Dantelli Şort

Kadın Büyük Beden Çiçekli Şort

Kadın Büyük Beden Kot Şort

Tayt:

Size vereceğimiz iki tavsiye var taytlar konusunda. Likralı olmasına özen gösterin ve yan kısmı çizgili olanları tercih edin. Böylece bacaklarınız hem daha ince hem daha uzun görünecektir.

Büyük Beden Kadın Siyah Tayt

Büyük Beden Kadın Tayt

Üst giyim: 

Eğer bol bir üst giyim tercih ettiyseniz altına dar bir şey seçmelisiniz. Eğer dar bir bluzunuz varsa omuzlarınızı genişleterek belinizi inceltmek için küçük vatkalardan yararlanabilirsiniz.

Büyük Beden Kadın Üst Giyim

Büyük Beden Desenli Bluz

Büyük Beden Kadın Siyah Bluz

En trend büyük beden kıyafetlerini birçok mağazalardan ve birçok internet sitelerinden satın alabilirsiniz.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK