Moda İkonu Olmak Genetik Mi?

Moda İkonu Olmak Genetik Mi?

MODA İKONU OLMAK GENETİK Mİ?

Dünyaca ünlü kadın sanatçılar, hemen her konuda olduğu gibi moda konusunda da hep yakın markaja alınan kişiler oldular. Aldıkları evlerin dekorasyonlarından tırnak aksesuarlarına, kırmızı halı kıyafetlerinden fitnessta giydikleri spor ayakkabılara kadar bu moda ikonu kadınları hepimiz takip ettik. Neden etmeyelim; havalılar, gösterişliler ve gerçekten çok şıklar. Öyle ki bazılarının sürekli bir sponsor tarafından giydirilmesine bile gerek yok. Güzel görünmek içlerinden geliyor.

İşte bu star olarak doğmuş kadınların çoğu rüya gibi düğünlerle evlendiler. Gelinlikleri, taktıkları milyon dolarlık tek taşlar olay oldu. Elbette düğünün detaylarını da tek tek inceledik. Tam, “Gelin çiçeği de ne güzelmiş. Duvağı da muhteşemmiş” derken zaman su gibi akıp geçti. Her giydiği, her taktığı olay olan moda ikonu kadınlar artık birer anne oldu! Magazin basınının adım adım takip ettiği bu dünyaca ünlü kadınların bazıları, şimdi kendileri kadar tarz sahibi birer kız çocukları var.

Gelin o moda ikonu anne – kızları mercek altına alalım…

Beyonce – Blue Ivy

Amerikalı siyahi R&B yıldızı ve oyuncu, dünyaca ünlü moda ikonu Beyonce, 90’larda Destiny’s Child kadın müzik grubuyla müzik piyasasına bomba gibi düşmüştü. Bütün parçaları 90’lar gençliğinin dilinden düşmeyen sanatçı, başarılı müzik kariyerine solo olarak devam etti. İşte o büyük aşk da bu solo kariyer sırasında başladı.

2008 yılında Amerikalı rap müzik sanatçısı, yapımcı ve müzik adamı Jay-Z ile hayatını birleştiren Beyonce, 7 Ocak 2012 yılında güzeller güzeli Blue Ivy’yi dünyaya getirdi. Gün geçtikçe babasına daha çok benzeyen küçük kız, moda konusunda da annesinin yolunda ilerliyor. Küçük Blue Ivy, yaşıtları için bir moda ikonu haline geldi bile.

 

Beyonce - Blue Ivy
Beyonce – Blue Ivy

Katie Holmes – Suri Cruise

Yılların eskitemediği, yakışıklı aktör Tom Cruise ile güzeller güzeli aktris Katie Holmes’ün 8 yaşındaki kızları Suri, doğduğu günden beri magazin basınının içinde. Çok ünlü anne ve babaya sahip olmasının yanı sıra, giydiği kıyafetler ve kullandığı aksesuarlarla dikkati çeken Suri, kameralarla çok erken yaşta tanışan çocuklardan biri oldu.

Anne ve babasının sansasyon yaratan boşanması bile onun bir moda ikonu olduğu gerçeğini gölgede bırakmaya yetmedi. Özellikle bir ara giydiği hafif topuklu dans ayakkabılarıyla manşetlerden düşmeyen Suri, ebeveynlerin tartışma konusu haline de geldi. Yine de yüzünden gülücükler eksik olmayan küçük Suri, çantaları, ceketleri, çorapları, kısaca giydiği ve taktığı her şeyle konuşulmaya devam ediyor.

Katie Holmes - Suri Cruise
Katie Holmes – Suri Cruise

Victoria Beckham – Harper Seven Beckham

Dünyanın en ünlü stil ikonlarından, 90’ların efsanevi Spice Girls grubunun üyesi Victoria Adams, bir başka moda ikonu, dünyaca ünlü futbolcu David Beckham ile masallardaki gibi bir aşka yelken açtılar. Bu mutlu beraberliklerini, görkemli bir şatoda düzenledikleri düğünle taçlandıran çift, kısa aralıklarla üç erkek çocuk sahibi oldu.

Üç erkek çocuktan sonra, bir kız çocuk dünyaya getiren Victoria Beckham, dünya modasında şıklık yarışına küçük bir Beckham daha kazandırmış oldu. 3 yaşındaki küçük Harper Seven, şimdiden dünyanın önde gelen isimlerinin kıyafetlerini taşımaya başladı bile. Adına açılan pek çok moda blog’u ve fotoğraf paylaşım hesabı bulunan Harper Seven, şu an her şeyden habersiz, bir moda ikonu haline gelmiş durumda.

Victoria Beckham - Harper Seven Beckham
Victoria Beckham – Harper Seven Beckham

Kourtney Kardashian – Penelope Scottland Disick

ABD’nin ünlü reality şov ailesi, sansasyonel Kardashian’ların üçüncü kızı Kourtney Kardashian, en az ablası Kim Kardashian kadar ünlü ve takip edilen bir televizyon kişiliği haline geldi. Her yaptığı, her giydiği olay olan Kourtney Kardashian, bunu avantaja çevirerek, moda dünyasına atıldı. Perakende kıyafet tasarımı ve satışları yapmaya başlayarak, moda ikonu olmanın hakkını veren Kourtney Kardashian, uzun süredir model Scott Disick ile beraber.

Kardashian ve Disick bu mutlu beraberliği, 2009’da Mason Dash, 2012’de de Penelope Scottland ile pekiştirdiler. Hamileliklerinde de oldukça şık tasarımlar taşıyan ve hamile giyim tarzıyla da anne adaylarının yakın markajında bulunan Kardashian, 2 yaşındaki Penelope Scottland’ı da aynı özenle giydiriyor. Kardashian çok sevdiği Fransız türbanına benzer saç aksesuarlarından kızının kombinlerinde de kullanıyor.

Kourtney Kardashian - Penelope Scottland Disick
Kourtney Kardashian – Penelope Scottland Disick

Jessica Alba – Honor Warren

Amerikalı aktris, model ve artık bir iş kadını olan Jessica Alba, güzelliğiyle kısa zamanda şöhret basamaklarını tırmanarak yükseldiği kariyerinde, dünyanın en güzel/seksi kadınları sıralamalarındaki yerini daima korudu. Bu şöhreti ona zamanla pek çok dizi ve filmlerde de rol almasına aracı oldu. Zaman içerisinde kendisini geliştirerek iyi bir oyuncu olan Alba, Fantastik Dörtlü filminin çekimlerinde, Cash Warren ile tanışarak büyük bir aşk yaşamaya başladı. 2008 yılında sade bir törenle evlenen çiftin, aynı yıl Honor adında bir kızları oldu.

Günlük şıklığa, kendisinde olduğu kadar kızında da özen gösteren Alba, kızına sokak modasında iddialı kız çocuk kombinleri oluşturuyor. İlerleyen dönemlerde moda otoriteleri tarafından annesinin yolundan gideceği tahmin edilen Honor, kıyafetlerinden çok memnun görünüyor.

Honor’ın 2011’de dünyaya gelen kardeşi Haven Garner da yeni bir küçük moda ikonu olur mu dersiniz?

Jessica Alba - Honor Warren
Jessica Alba – Honor Warren

 

 

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK