Modada Avant-Garde Bir Trend, Yayoi Kusama

Modada Avant-Garde Bir Trend, Yayoi Kusama

2013 henüz geride kalmışken, sizi bu yıla acilen hazırlamam lazım, moda endüstrisi sizin yıla alışmanızı beklemez, hemen işe koyulmalıyız. Efendim, sanatçılar ile yapılan ortaklıklar, sanat akımlarından esinlenen koleksiyonlar derken son yıllarda kendimizi iyice, sanat moda için mi, diye sorarken bulduk. Yıllardır hem çekimler de, hem de koleksiyonlarda Andy Warhol’dan esinlenildiği yetti sanırım. Bu yıl moda için Yayoi Kusama ve onun noktalarının yılı.

BG_George_Clooney_for_W_magazine_January_2014

 

W dergisinin Aralık-Ocak sayısında George Clooney’i bile esir alan Kusama noktalarının yansımaları bu sezon pek çok koleksiyonda karşımıza çıkacak. Yayoi Kusama’nın en çok ses getiren ortaklıklarından biri Louis Vuitton ile yaptığı aslında. Hem koleksiyonun sunumu ki mağazanın tamamı beneklerle kaplandı hem de koleksiyonun kendisi açısında oldukça ilginç ve renkli bir etki yarattı. Kusama’nın benekleri bu sezon Louis Vuitton’dan taşarak moda endüstrisinin gere kalanına bulaşacak. Sadece koleksiyonlara etki etmekle kalmıyor, pek çok ortaklık da söz konusu. Ben böyle sanatçıların işin içinde olduğu akımları çok seviyorum, çok da almaya değer buluyorum açıkçası, size de tavsiyem kendinizi bu beneklerden uzak tutmamanız, Geroge Clooney bile kendini kollarına bıraktı hem.

Yayoi Kusama Yansımaları

 DSC_0059

Pictures10

PAYLAŞ
Epey düz bir insanım ben, çok kararsızım, kararsızlığımdan üç okul iki kıta gezdim, ne ara moda ile ilgilenmeye başladım ben de anlayamadım, en son tişörtümü arıyordum sonra bir baktım Just a fad'i yazıyorum. Makul miktarda iyi kahve ile günlerce yazabilirim, ne diyordum, heh bunlar hep Anna Wintour!

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK