Mutfağınız Kurban Bayramı’na Hazır Mı?

Mutfağınız Kurban Bayramı’na Hazır Mı?

MUTFAĞINIZ KURBAN BAYRAMINA HAZIR MI?

Kurban Bayramı’na sayılı günler kaldı. Bayram telaşı şimdiden başladı. Siz bayrama hazırsınız, peki ya mutfağınız hazır mı? Ne de olsa kurban bayramı, şeker bayramı gibi değil. Şeker Bayramı’nda bol bol gezeriz, eş, dost, akraba ziyaretleri yaparız vs. Ama Kurban Bayramı söz konusu olduğunda, mutfak işleri de işin içine girer. Özellikle kesilen etleri hazırlama ve pişirme, en çok vakit alan mutfak işleridir. Bayramda mutfaktan bir türlü çıkamayanlardansanız, önereceğimiz bu pratik yardımcılarla işlerinizi çabucak halledip gezmeye fırsat bulabilirsiniz.

Mutfakta Kurban Bayramı Hazırlıkları

Et Bıçağı Deyip Geçmeyin!

Mutfağınızda et ya da doğrama bıçağı varsa, etleri ne kadar kolay kestiklerini zaten biliyorsunuzdur. Bir çırpıda halloluverir hemen işler. Ama eğer yoksa, hemen bir tane almanızı öneririz. O kadar farklı çeşit ve boylarda et ve doğrama bıçağı var ki, tam elinize uygun bir tane mutlaka bulursunuz. VitrinGez’deki diğer bıçak ve doğrayıcılara göz atmanızı da öneririz.

 

MUTFAĞINIZ KURBAN BAYRAMINA HAZIR MI?
Asia Et Doğrama ve Işleme Bıçağı
MUTFAĞINIZ KURBAN BAYRAMINA HAZIR MI?
Et ve Doğrama Bıçağı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Pişirmek Maharet İster!

Öyle değil mi? Ama artık ağızda dağılan, lokum gibi yumuşak et pişirmek çok kolay. Elbette düdüklü tencereler sayesinde! Aileniz kaç kişilik olursa olsun, litresi size uygun bir model seçmek çok kolay. Bir mutfağın olmazsa olması bu tencereler, sadece kurban bayramında et pişirmek için değil, sebzeleri vitaminlerini öldürmeden pişirmek için de ideal. Tek elle bile açılıp kapanabilen bu modeller sayesinde çok kısa zamanda harika yemekler yapabileceksiniz!

 

MUTFAĞINIZ KURBAN BAYRAMINA HAZIR MI?
Korkmaz A 149 Flatline Düdüklü Tencere
MUTFAĞINIZ KURBAN BAYRAMINA HAZIR MI?
Tefal Clipso Plus Precision Düdüklü Tencere 8 lt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şimdi Dinlenme Zamanı!

Etler hallolduğuna göre artık bir keyif yapmanın vakti geldi. Keyif denince çoğu kişinin aklına kuşkusuz Türk kahvesi gelir. Yanında lokumu ile birlikte bol köpüklü bir kahveye kim hayır diyebilir zaten. Bu yüzden bayramlarda da ikramlıkların başında gelir Türk kahvesi. Hele bir de sunumunu zarif fincanlarda yaparsanız, misafirlerinizin de hayır diyemeyeceğinden eminiz!

 

MUTFAĞINIZ KURBAN BAYRAMINA HAZIR MI?
6 Kişilik Porselen Kahve Fincan Takımı Estel
MUTFAĞINIZ KURBAN BAYRAMINA HAZIR MI?
mage Of Kitchen Porselen 6’lı Güllü Fincan Takımı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK