Mutfak Masası Nasıl Seçilir ?

Mutfak Masası Nasıl Seçilir ?

Ev dekorasyonu evinizi ön plana çıkartan, yaşam alanlarınıza neşe katan öğelerin başında gelir. Evinizde vakit geçirmekten hoşlananlardansanız, en kullanışlı ve şık ev dekorasyon fikirlerini hayata geçirmek vazgeçilmeziniz olur.

Evinizin en önemli dekorasyon ürünlerinin başında ise mutfak masası ve sandalye takımları gelmektedir. Mutfağınız için dekorasyona başlarken, işe mutfak masası seçerek başlarsanız, alanınıza uygun masayı seçip, mutfağınızı daha ferah gösterebilirsiniz.

Mutfak masanızı seçerken belli başlı önemli noktaları sizlerle paylaşacağız:

Mutfak masanızın, mutfağınızın ölçüleri ile uyumlu ölçüde olması gerekmektedir. Yemek masanızda rahat bir yemek yiyebilmeniz için, yemek masanızın ve sandalyelerinizin doğru hizada ve ayaklarının eşit olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde masanızın veya sandalyenizin ayakları sallanabilir, bu durumdan rahatsız olabilirsiniz.

Mutfak Masası Modelleri

En Şık Mutfak Masası Modelleri

 

Üreticiler küçük mutfaklar için de birden fazla fonksiyonel mutfak masaları üreterek kullanıcıların dikkatini çekmektedir. Örneğin duvara sabitlenebilen masala ile istenildiği zaman kapatılarak, mutfağınızda yer açabilirsiniz.

Ev dekorasyonunuz için satın alacağınız ürünlerin yapıldığı malzemelerine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Mutfak masası da bunlardan biridir. Masanızı seçerken kullanımınıza uygun olmasına ve temizlenmesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin bazı cam masalar oldukça şık durur, fakat bakımı konusunda titiz olacaksanız, cam masa modellerini tercih edebilirsiniz.

Geniş bir mutfağa sahipseniz, açılabilinir masalar veya dikdörtgen masalar daha kullanışlı olabilir. Bu şekilde, kalabalık bir aile iseniz daha rahat oturabilir ve daha konforlu bir şekilde ailenizle birlikte yemeklerinizi yiyebilirsiniz.

Mutfağınıza masa alırken, masanıza alacağınız sandalyelelerinizin de uyumlu ve ve kullanışlı olmasına dikkat etmek önem taşır. Sandalyelelerinizin ölçümü masanıza göre uyumlu olmalıdır. Masa-sandalye olarak takım almayacaksanız, sandalyelelerinizi sonradan satın alacaksanız, bir metre yardımı ile masanızı ölçüp ona göre sandalyelelerinizi satın alabilirsiniz. Aksi halde masanıza uymayabilir, bu durumda sizi zor durumda bırakabilir.

Mutfak masası ve sandalyesi yüzlerce çeşitte ürünü birçok mağazadan veya editörlerimizin tercihi Koçtaş mağazasından inceleyebilir veya Koçtaş internet sitesinden en uygun fiyat ile satın alabilirsiniz.

Keyifli alışverişler 🙂

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK