Ne Okumalı: Modası Asla Geçmeyen Kitaplar

Ne Okumalı: Modası Asla Geçmeyen Kitaplar

Her biri yeni ve farklı bir dünyaya çıkış kapısı olan kitaplar, çoğu zaman da en yakın dostumuzdur. Dertlerimizi, tasalarımızı unutturup bizi bambaşka hikayeler ve karakterlerle tanıştıran kitaplar, tam da bu nedenle öğrenmenin ve keşfetmenin en keyifli yollarından biridir.

Kitap okumayı seviyor ancak ne okuyacağınıza karar veremiyorsanız, hep okunan ve modası asla geçmeyen kitaplar listemizden kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Kitap alışverişini yapmadan önce listemize göz atanları, yazının sonunda güzel bir haber bekliyor 🙂

Kürk Mantolu Madonna - Sabahattin Ali

Kürk Mantolu Madonna – Sabahattin Ali

Türk Edebiyatının en çok okunan romanlarından olan Kürk Mantolu Madonna, ne zaman okunursa okunsun, tadı damağınızda kalacak kitaplardan. Kürk Mantolu Madonna ile güçlü bir tutkunun resmini çizen Sabahattin Ali, kitabında düzenin sildiği kişiliklere, yaşamın uçuculuğuna ve aşkın olanaksızlığına dair yanıtlanması zor sorular soruyor.

Şeker Portakalı -Jose Mauro De Vasconcelos

Şeker Portakalı -Jose Mauro De Vasconcelos

Jose Mauro de Vasconcelos’un en ünlü kitabı olan Şeker Portakalı, küçük Zeze’nin serüvenlerini 7’den 70’e herkesin kendisinden bir şeyler bularak okuyabileceği bir dille anlatıyor. On iki günde yazdığı bilinen Şeker Portakalı için yazarın “…Ama onu yirmi yıldan fazla yüreğimde taşıdım…” demiş olduğunu da belirtelim.

1984 - George Orwell

1984 – George Orwell

Geleceğe dair bir kabus senaryosu olan Bin Dokuz Yüz Seksen Dört, ütopik olduğu kadar da gerçekçi bir roman. Tüm özgürlüklerin kısıtlandığı totaliter bir dünya düzenini en ince ayrıntısına kadar kurgulayarak analatan roman, güncelliğini asla yitirmeyen bir başyapıt.

Kırmızı Pazartesi - Gabriel Garcia Marquez

Kırmızı Pazartesi – Gabriel Garcia Marquez

İşleneceğini herkesin bildiği ancak kimsenin engel olmak için bir şey yapmadığı bir cinayetin öyküsü olan Kırmızı Pazartesi; yazarın çocukluğunu geçirdiği kasabada yıllar önce yaşanmış bir cinayet olayını aktarıyor. Cinayetin arka planını anlatırken toplumsal ruh çözümü de yapan roman, akıcı dili ile ve detayları aktarma becerisi ile de büyülüyor.

Kuyucaklı Yusuf - Sabahattin Ali

Kuyucaklı Yusuf – Sabahattin Ali

Türk edebiyatının en romantik karakterlerinden biri olan Kuyucaklı Yusuf, Sabahattin Ali’nin çok sevilen bir diğer romanı. Yusuf’un hayatın ve insanların zalimliğine karşı naif duruşu ve yaşadığı lirik aşk ile şekillenen hikayesi sizleri de etkisi altına alacak.

Simyacı - Paulo Coelho

Simyacı – Paulo Coelho

Yayınlandığı 1988 yılından itibaren tüm dünyada büyük yankı uyandıran, 6 yılda 42 ülkede 7 milyondan fazla satan Simyacı; Mısır Piramitlerinin eteklerinde hazinesini arayan Endülüslü çoban Santiago’nun masalsı yaşamını felsefi bir şekilde anlatıyor. Mistik bir peri masalına benzeyen romanı, Küçük Prens ya da Martı Jonathan Livingston’ı sevenler için özellikle tavsiye ediyoruz.

Küçük Prens - Antoine De Saint Exupery

Küçük Prens – Antoine de Saint Exupery

Gezegenindeki çiçeğiyle anlaşamadığı için  biraz uzaklaşmaya karar veren ve yolculuğu sırasında Dünya’ya da uğrayan Küçük Prens’in hikayesini, Sahra Çölü’nde karşılaştığı pilotun dilinden dinlediğimiz Küçük Prens; yaşamı anlamlandırmak isteyen herkesin en az bir kez okuması gereken bir kitap. Küçük Prens’i okurken yaşadıklarınızı ve hayatı tekrar tekrar sorgulayacaksınız.

Kitap alışverişi için kitapyurdu.com, m.kitapyurdu.com ya da Kitapyurdu mobil uygulamasını tercih edenler, BKM Express‘le tek seferde yapılacak 75 TL ve üzeri peşin ya da taksitli alışverişlerinde anında 20 TL indirim kazanıyor. Kampanyadan yararlanmak için yapmanız gereken sadece kitapyurdu.com’u ziyaret etmek ve kitabınızı seçmek.

Keyifli okumalar…

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK