Ojeleri Hızlı Kurutmanın 5 Pratik Yolu

Ojeleri Hızlı Kurutmanın 5 Pratik Yolu

Eminim siz de benim gibi ojelerin kurumasını beklerken sinir krizlerine girenlerdensinizdir. Tüm bu zahmete rağmen tam kuruduğunu sandığınız anda yeniden bozulan ojeler tarih boyunca kadınların karşılaştığı en büyük meydan okuma bence.

Peki ojelerimizi daha hızlı kurutmanın bir yolu var mı, hemen bakalım:

Ojeleri Hızlı Kurutmanın 5 Pratik Yolu

buz ve su

Buz ve soğuk su

Büyükçe bir kaba önce birkaç kalıp buz, ardından da “soğuk” su ekliyoruz. Daha sonra ellerimizi bu suya daldırıyoruz ve dayanabildiğimiz kadar bekliyoruz. Bu manikürünüzü daha çabuk dondurarak size zaman kazandıracaktır.

kurutucu tırnak ürünü

Kurutucu tırnak ürünü

Bu ürünlerden en önemlisi ve benim kullanma fırsatım olan O.P.I’a ait Drip Dry. Bu tip ürünler genellikle damlalık gibi aplikatörlerle geliyorlar ve tırnak büyüklüğünüze göre bir ya da iki damlayı tırnağınıza damlatmanız gerekiyor. Ardından birkaç saniye içerisinde ojelerinizin kuruduğunu görmek mucize gibi bir şey! Ancak bu ürünün bir top coat (üst kat) olduğunu düşünmeyin! Tamamen saydam ve içeriği sebebiyle ojeyi direkt olarak kurutabiliyor.

oje kurutucu sprey

Oje kurutucu sprey

Son zamanlarda fazlaca yaygınlaşan bu ürünlerin pratikliği de dillere destan. Tırnağınıza ojeyi sürdükten bir dakika sonra yaklaşık 30 cm’den ellerinize sıkıyorsunuz. Zaten sıktığınız anda tırnaklarınızı donduran bu ürünler de kendini geliştirdi. Artık katiküller için nemlendirici içeren çeşitleri de çoktan piyasaya sürüldü. Bu ürünü kullandıktan sonra lütfen ellerinizi yıkamayı unutmayın. Uzun süre deri ile temas etmesi tavsiye edilen bir ürün değil maalesef.

saç kurutma makinesi

Saç kurutma makinesi

Saç kurutma makinesi ile ojelerinizi hızlı kurutmanın en önemli noktası soğuk hava verdiğinden emin olmanızdır. Sıcak hava manikürünüzün kurumasını geciktirir ve likit yapısını korumasına neden olur. Ancak soğuk hava katılaşmayı hızlandırır. Saç kurutma makinesinin fazlaca yakın olmamasına dikkat etmelisiniz, aksi takdirde henüz kurumamış olan ojeler balon oluşturmaya ve ize sebep oluyorlar.

tırnak bazı

Tırnak üst bazı

Her manikür için kullanmamız gereken bir ürün aslında üst baz. Ancak çoğu zaman aceleden çoğu zaman da üşenmekten bunu uygulamıyoruz. Ancak saniyeler içinde ojelerinizi kurutacak bir ürün için üşenmezsiniz sanıyorum? Essence gibi uygun fiyatlı markalardan Dior’a kadar her firma artık bir hızlı kurutucu ürüne sahip. Bu noktada üst bazın matlaştırıcı ya da parlatıcı olmamasına dikkat edin. Sürpriz bir sonuçla karşılaşmak hoş olmayacaktır 🙂

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK