Okula Başlayan Öğrencilerde Alışveriş Heyecanı!

Okula Başlayan Öğrencilerde Alışveriş Heyecanı!

Okulların açılmasına çok kısa bir süre kala artık velileri ve öğrencileri tatlı bir telaş sardı. Her sene yenilenen ihtiyaçlar, velileri; büyüyen çocuklarına yeni okul kıyafetleri almaya ve tüm ihtiyaçlarını hazırlamaya yönelik bir trafik içerisine sokmaya başladı. İlk öğretimden liseye kadar tüm öğrenciler ihtiyaç listelerini çoktan hazırladılar. Belki de yavaş yavaş almaya başlayanlar ve hatta tamamlayanlar bile var. Hele ki yeni okula başlayan minikler için bu daha farklı bir heyecan; özellikle anne ve babalar bu konuda daha da telaşlı ve aceleci olabiliyorlar.

Giyilecek okul kıyafeti, önlük, forma, takım elbise, ayakkabı, eşofman, çanta , kalem, defter ve daha bir sürü ihtiyaç öğrenciler için gerekli olanlar. Özellikle öğrenciler için gerekli olan yeni başlayan ve ilk okulda olanlar için birbirinden farklı desen ve modellerde sırt çantaları da dikkat çekiyor. Ayrıca suluklar ve beslenme çantaları da bunların arasında önemli yer tutmaktadır. Eskiyen ya da küçük kalan eşofman ve spor ayakkabıları da yenilenmesi gereken ihtiyaçlar arasındadır. Artık öğrenciler zevklerine uygun bu ihtiyaçları seçmeye çoktan hazırlar. Bu sayede mağazalar ve kırtasiyelerde çok fazla yoğunluğun görüldüğü bu günlerde esnaf da bu heyecana katılmaya hazır bekliyor.

Dar gelirli olan aileler biraz daha ekonomik olabilmek adına belki de pazarlardan en ucuzunu aramak için kolları sıvamış durumdalar. Her keseye ve eğitim aldığı okula göre ihtiyaç listeleri uzamakta ya da azalmaktadır.

Alınacak eksiklerin kalitesine ya da modeline göre fiyatlar farklılaşıyor. Her aile kendi bütçesi dahilinde alışverişini yapma telaşı içerisinde hareket ediyor. Bu yıl kırtasiye ürünlerinin zamlanmaması belki de ailelerin yüzlerini bir nebze olsun güldürecektir.

Okula başlama heyecanı yaşayan çocukların yine de bu telaşı her sene yaşamaları onların heyecanını yitirmemesi açısından çok önemli. Tekrar aynı sevinçle okula başlama isteği; yeni bir sınıf, yeni öğrenilecek bilgiler demek. Arkadaşlarıyla tekrar buluşmak demek. Üstelik her açıdan  yenilenme demek. Bazıları bu konuda boynu bükük kalabilir ve imkansızlıkların verdiği durumlardan dolayı yenilenme imkanı olmayabilir. Ama yine de o heyecanı yaşamaktan alıkoymaması önemli.

Artık veliler ve öğrenciler bu telaşın içerisinde okulların açılmasını beklemeye başladılar. Kimileri bu listeleri tamamladı kimileri ise, eksik kalanları sonraya erteledi. Ama ne olursa olsun oluşan heyecan; yeni okula başlayan ve devam eden öğrenciler için her an yaşanmaya devam edecek. Ta ki okulun açıldığı güne dek!

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK