Çocuk Eğitici Oyuncaklar

Çocuk Eğitici Oyuncaklar 6 farklı mağazada 2940 ürün bulundu.
Marka
 • (171)
 • (112)
 • (116)
 • (56)
 • (60)
 • (102)
 • (66)
 • (81)
 • (84)
Daha Fazla
Mağaza
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu
Ödeme

Clementoni
Oyna Ve Öğren Saat Kaç? (5-7Yaş) 24,99 TL
Fisher Price
Fisher Price Jumbo Kamyon 11,99 TL
Lego
31047 LEGO Creator Pervaneli Uçak 79,99 TL
Baby Fehn
Aktivite Spirali Köpek 49,99 TL
Lego
70589 LEGO Ninjago Kaya Jipi 159,99 TL
Ravensburger
Ravensburger 2x24p Puz Hello Kitty 34,99 TL
Play-Doh
Dohvinci Tasarım Çantası 89,99 TL
Orchard
Orchard Hafıza Kartları 39,99 TL
Fisher Price
Fisher Price Eğitici Köpekçiğin Uzaktan Kumandası 36,99 TL
Hasbro
Monopoly junıor 74,99 TL
Lego
DUPLO Super Heroes Batcave Mücadelesi 219,99 TL
Clementoni
Arkeolojik Kazı Seti - Kayalar ve Mineraller (7YAŞ+) 36,99 TL
Hasbro
Jenga 62,99 TL
Baby Fehn
Müzikli Eşek 65,99 TL
Play-Doh
Play-Doh Dondurma Şatosu 96,99 TL 79,99 TL
%17 İNDİRİM
Fisher Price
Fisher Price Dört Kafadarlar 23,99 TL
Ravensburger
Ravensburger My Dısney Favourıte-Wınnıe The Pooh 44,99 TL
Orchard
Orchard Büyük Uçak Puzzle 49,99 TL
Hasbro
DohVinci Işıltılı Tasarım Seti 99,99 TL
Baby Fehn
Seyahat için Müzikli Kuş Evi 68,99 TL
Baby Fehn
3 Boyutlu Aktivite Yuvası Ayıcık 199,99 TL
Baby Fehn
Kıskaçlı Aktivite Oyuncağı Maymun 36,99 TL
Style Me Up
SMU KENDİN YAP MODA SETİ- MOZAİK TAŞLI KÜNYELER 59,99 TL
Ravensburger
Ravensburger Winnie 24,99 TL
Net
Marzipan Serisi Şekiller 13,99 TL
Mikado
Mikado Dokun Hisset Kartlarım 38,99 TL
Lego
10702 LEGO Classic Yaratıcı Yapım Seti 99,99 TL
Fisher Price
Fisher Price Renkli Dostlar 31,99 TL
Fisher Price
Fisher Price Bowling Set 18,99 TL
Baby Fehn
Müzikli Eşek Ayda 65,99 TL
Fisher Price
Fisher Price Çantalı Çıngırak Seti 27,99 TL
Lego
41068 LEGO Disney Princess Arendelle Şatosu Kutlaması 229,99 TL
Baby Fehn
Müzikli Tavşan 36,99 TL
Orchard
KURTARMA EKİBİ PUZZLE 34,99 TL
Lego
41308 LEGO Friends Stephanie’nin Dostluk Kekleri 41,99 TL
Baby Fehn
Delüks Müzikli Top Tavşan 53,99 TL
Eksen
Ahşap Abaküs 19,00 TL
Baby Fehn
Delüks Müzikli Balonda Fare 68,99 TL
Fashıon Angels Monster Hıgh Tasarım Seti - Işıklı Moda Tasarım Seti 74,90 TL
Lego
70605 LEGO Ninjago Felaket Kalesi 329,99 TL
Baby Fehn
Müzikli Dönence Köpek Ördek ve Ayıcık 79,99 TL
Fisher Price
Growıng Baby Clutch Ball 24,99 TL
Lego
10833 LEGO DUPLO Anaokulu 79,99 TL
Baby Fehn
Müzikli Ceylan 34,99 TL
Orchard
Orchard Sihirli Şato 49,99 TL
Orchard
Orchard Ev Hayvanları Puzzle 34,99 TL
Clementoni
Oyna Ve Öğren Anneler Ve Yavrular (2Yaş+) 24,99 TL
Ravensburger
Ravensburger Hello Kitty-2X20 Puzzle 26,50 TL
Ravensburger
Ravensburger Hot Wheels 24,99 TL
Orchard
Orchard If You See a Crocodile Game 3+ Yaş 59,90 TL
Play-Doh
Play-Doh Neşeli Pastacı 79,99 TL
Orchard
Orchard Rocket Game 4-7 Yaş 34,90 TL
Ravensburger
Ravensburger 2x24p Puz Dora 34,99 TL
Lego
41309 LEGO Friends Andrea’nın Müzikal Düeti 41,99 TL
Mega Bloks
Mega Bloks First Builders Eğlenceli Blok Torbaları 36,99 TL
Baby Fehn
Bebeğimin İlk Aynası 63,99 TL
Orchard
Orchard Çiftlik Zıt Anlamlar Puzzle 37,99 TL
Baby Fehn
Kundak Penguen 59,99 TL
Mega Bloks
Mega Bloks First Builders 60'lı Blok Torbaları (Pembe) 62,99 TL
Orchard
Orchard What Do I Do? 37,99 TL

Çocuklarınızın Gelişimi İçin Eğitici Oyuncaklar

Oyuncaklar, çocukların zaman geçirmesine yardımcı olan, geleceklerinde karşılaşacakları dünya ile tanışmalarını, bilgi ve beceri edinmelerini sağlayan araçlardır. Eğitici oyuncaklar çocukların gelişim sürecine destek vermek için tasarlanmakta ve çocukların zekâsını, hayal gücünü, duyularını, ruhsal, dil, bedensel ve sosyal gelişimlerini geliştirmektedir.

Eğitici oyuncakların çocuk gelişimine önemli katkıları bulunmakta. Bellek geliştiren oyuncakların, çocuğunuzun problem çözme becerilerini geliştirilme, hafızasının güçlendirme gibi katkıları görülmektedir.

Gruplarla oynanan oyunlar ya da oyuncaklar çocuklardaki dil gelişimine, iletişim becerilerine, kelime haznesinin geliştirilmesine destek sağlamaktadır.

Çocukların sosyal ve duygusal gelişiminin desteklenmesi amacı ile üretilen oyuncaklar,  yardımlaşma ve paylaşma gibi duyguları öğrenmelerini, kurallara uymayı, kazanma ya da kaybetme gibi birçok duyguyu tatmalarını sağlamaktadır.

Sosyal becerilerin geliştirilmesi için çocuklar tek başına oynamaktansa arkadaşları ile bir grup oluşturularak bu oyuncakları deneyimlemelidirler. Çocukların paylaşma duygusunu öğrenmesi oldukça önemlidir. Kardeşi olmayan ve daha sonra kardeşi olan çocuklarda paylaşma konusunda çoğu zaman sorunlar yaşanabilmektedir. Mümkün olduğunca gruplarla oynanan oyunlara çocuklarınızı dâhil ederek paylaşma ve yardımlaşma duygusunun gelişmesine destek sağlayabilirsiniz.

Eğitici oyuncakları seçerken çocuğunuzun beceri ve ilgisine göre tercihler yapabilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli nokta çocuğun gelişimine uygun ürünler seçmektir. Her yaş grubunda çocuğunuzun öğrenmesi gereken birçok farklı kavram bulunmaktadır.

 

Eğitici Oyuncaklar Nasıl Seçilmeli?

Oyuncakların, çocukların keyifli zaman geçirmesini sağlarken, eğitim aracı olduğu da unutulmamalıdır. Çocuklardaki gelişime önemli katkıları bulunan oyuncaklar doğru bir şekilde seçilmelidir.

Çocuğunuzun gelişimine, yaşına, ilgisine ve ihtiyaçlarına göre oyuncaklar seçmeniz gerekmektedir. Oyuncakların kalitesi de oldukça önemlidir. Kaliteli ve zararsız boyaların kullanıldığı ve kullandıkça boyası çıkmayan, dayanıklı, kolay temizlenebilen oyuncaklar seçmelisiniz. Sivri köşeli oyuncaklar çocuklarınız için tehlike oluşturabileceğinden yuvarlatılmış köşeleri bulunan, sivri olmayan oyuncaklar tercih etmelisiniz.

Çocukların bulundukları yaş itibari ile edinmesi gereken beceriler ve öğretiler farklılaşmaktadır. Bu nedenle çocuklarınıza yaşları ilerledikçe yeni eğitici oyuncaklar alarak gelişim sürecini destekleyebilir, faydalanmalarını sağlayabilirsiniz.

Bebeğinizin ilk altı ayı içinde oynayabileceği oyuncaklar arasında kırılmayan aynalar, renkli ve hareketli oyuncaklar, çıngıraklar, üst üste koyarak oynayabileceği legolar ve toplar bulunmaktadır.

Renkler ve hareketli oyuncaklar bebeğinizin dikkatini çekerek göz odaklanmasına katkı sağlayacaktır. Müzikli oyuncaklar, çıngıraklar ise bebeğinizin işitsel duyusunu geliştirecektir. Aynalar ise kendini keşfetmesine yardımcı olacaktır. Çocuğunuzun bir yaşına geldiğinde ve sonrasında ise yine legolar, basit yapbozlar, kapaklı, şekilleri öğrenmesine yardımcı olacak oyuncaklar seçebilirsiniz.

3 ve 4 yaşına kadar olan süreçte çocukların temel kavramları öğrenmelerine yardımcı olacak, belleklerini geliştirecek oyuncaklar seçilmelidir. Bu oyuncakların başında renkleri, sayıları, şekilleri, zaman ve boyut kavramı gibi temel kavramları öğrenebileceği ve öğrenirken eğlenebileceği oyuncaklar tercih edilmelidir.

Şekilleri öğretmek için, içinde üçgen, yuvarlak, kare formlu cisimler olan oyuncaklar seçebilirsiniz. Şekilleri eşleştirme oyunlarından yararlanabilir. Bu amaç için tasarlanmış oyuncak modellerine göz atabilirsiniz.

Sayıları öğretmek için kartlar, abaküs gibi hem renkli hem de eğlenebileceği oyuncaklar kullanabilirsiniz. Hikâyelerle, şarkılarla bu kavramları destekleyerek çocuğunuzun daha kolay öğrenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Boyut kavramını çocuklarınızın öğrenebilmesi için aynı oyuncakların büyük ve küçük formlarını alabilirsiniz. 2 ve 3 yaş aralığı büyük – küçük kavramını öğrenmeleri için en uygun oldukları dönemlerdir. Matruşkalar boyut kavramı için oldukça uygun ürünler olabilir.

Çocuklarınız belleklerinin gelişmesi için de eğitici oyuncaklar satın alabilirsiniz.

1 yaşına kadar basit yapbozlar, üst üste koyabilecekleri oyuncaklar, çıngıraklar, davullar ve top gibi oyuncaklar bellek gelişimleri için ideal seçimler olacaktır.

1 – 2 yaş aralığında oyuncak bebekler, oyuncak telefonlar, vurmalı setler çocuklarınız için seçebileceğiniz çeşitlerdendir.

3 – 5 yaş aralığında ise evcilik oyunu oynayabilecekleri setler, meslekleri tanıtıcı aletler, sayı kartları gibi oyuncaklar seçebilirsiniz.

Bu oyuncakları satın alırken kızınızız ya da oğlunuzun sevdiği renkteki seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Kızların en sevdiği renkler arasında kırmızı ve pembe başta gelirken, erkek çocukların en sevdiği renkler arasında yeşil ve mavi gelmektedir.

 

Online Oyuncak Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyuncak seçimi çocuklarınız için oldukça önemlidir. Seçeceğiniz üründe kullanılan boyaların, üretildiği malzemenin kalitesi gibi dikkat etmeniz gereken birçok unsur bulunmaktadır.

 • Çocukların hemen hemen hepsi canlı renkleri bulunan oyuncak modellerine sahip olmak isterler. Ancak ürünlerin yapımında kullanılan boyaların kaliteli ve çocukların sağlığına zarar vermeyecek türden olması gerekir. Oyuncak satın alırken zararsız boyaların kullanılmasına dikkat etmeniz gerekir. Aynı zamanda aşınmış, boyası çıkmış oyuncakları da tercih etmemelisiniz.
 • Oyuncakların üzerlerinde ve kutularında bulunan CE işaretli oyuncakları seçmelisiniz. CE işareti oyuncağın Türkiye ve AB standartlarına uygun olarak üretildiğini göstermektedir.
 • CE işareti, çocuklarınız için garanti niteliği taşırken, CE işareti bulundurmayan ürünler çocuklarınızın sağlığına zararlı olabilir.
 • Alacağınız oyuncağın dayanıklılığına ve kolay temizlenebilir olmasına özen gösterebilirsiniz.
 • Oyuncakların yapımında hangi kimyasal maddelerin kullanıldığı da önemlidir. İçerisinde PVC (poli vinil klorür ) ve BPA ( bisfonel a) bulunan ürünlerden kaçınmalısınız.
 • Sivri, keskin parçaları bulunmayan çocuklarınıza ya da bebeğinize zarar vermeyecek yuvarlak hatları bulunan ürünleri tercih etmeniz gerekir. Aynı zamanda küçük parçaları bulunan oyuncaklar da bebekler ve çocuklar için kimi zaman tehlike oluşturabilmektedir. Bu tür oyuncaklar seçerken mutlaka çocuğunuzun yaşına uygun olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Pilli oyuncaklarda, pilin çocuğunuz tarafından çıkarılamayacak durumda olmasına, mümkünse vidalı olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Boya kalemleri seçerken çocuğunuz için uygun boyutlardaki boyaları seçebilirsiniz.
 • Uzun ipleri olan, kurdeleli oyuncaklarda küçük çocuklar için risk oluşturmaktadır.
 • Kötü kokan plastik oyuncaklar da asla tercih edilmemesi gerekenler arasındadır. Kötü kokulu plastiklerin içinde zararlı kimyasal maddeler bulunabilir.
 • Tüyleri bulunan oyuncakları seçerken alerji açısından problemlerle karşılaşılabileceği unutulmamalıdır. Eğer çocuğunuzun ya da bebeğinizin alerjik bir durumu söz konusu ise tüylü oyuncaklardan, peluşlardan uzak durulmalıdır.
 • Çabuk kırılabilecek, ince yapılı oyuncak modelleri de seçilmemelidir.
 • Çocuğunuzun boğazına kaçabilecek küçüklükteki oyuncaklar ya da parçaları bulunan ürünlerden de uzak durmanız gerekecektir.
 • Bebekler belli bir yaşa gelene kadar tüm oyuncaklarını ağızlarına götürürler. Bu nedenle temizlik oldukça önemlidir. Aynı zamanda bebeğinizin oyuncaklarını başka bir çocuk kullanıyorsa, tekrar kullanmadan önce mutlaka yıkanmalıdır.
 • Bebeklerin yataklarına asılan oyuncaklara çok özen gösterilmelidir. Bebeğinizin üzerine düşmeyecek şekilde monte etmeniz gerekir. Aynı zamanda düşme olasılığı göz önüne alınarak ağır olmayan, peluş modeller seçilebilir.

 

Eğitici Oyuncaklar Fiyatları ve Markalar

Eğitici oyuncakların birbirinden farklı özelliklere sahip çocuklarınızın yeni kavramları öğrenmelerini destekleyecek çeşitleri bulunmaktadır. Oyuncak fiyatları ise her bütçeye hitap ederken seçilen oyuncakların özelliklerine göre fiyatlar artabilmektedir. Çocuğunuzun keyifli zaman geçirmesi, eğlenerek öğrenmesi için satın alacağınız oyuncakları fiyat filtrelerinden yararlanarak daha kolay seçebilirsiniz.

Web sitemizde yer alan Lego, Playskool, Play-Doh, Alex Toys, 4M, Barbie, Disney, Playgo, Clemantoni, Cubic Fun, Hasbro, Ravensburger, Style Me Up, Fisher Price gibi birbirinden değerli markaların çocuklarınız için özenle hazırladıkları oyuncaklarına Bebekish, D&R, Morhipo, Toyzz Shop, Joker, Hepsiburada, Unnado gibi birçok mağaza aracılığı ile ulaşabilirsiniz.