Çocuk Karakter ve Figür Oyuncakları

Çocuk Karakter ve Figür Oyuncakları 4 farklı mağazada 3348 ürün bulundu.
Marka
 • (140)
 • (70)
 • (170)
 • (132)
 • Funko (222)
 • (76)
 • (151)
 • (67)
 • (80)
Daha Fazla
Mağaza
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu
Ödeme

Ben10
Ben 10 6" Figure 42,50 TL 12,99 TL
%69 İNDİRİM
Ugly Doll
Uglybag Sırt Çantası Set1 Ox 44,99 TL
Fur Real
Fur Real Sihirli Arkadaşım Starlıly 489,99 TL 399,99 TL
%18 İNDİRİM
Trolls Poppy'nin Taç Giyme Töreni 124,99 TL
WOW
Wow Rosie'Nin Kraliyet Arabası 29,99 TL
Star Wars
Star Wars Araç Ve Figür Seti 169,99 TL 129,99 TL
%23 İNDİRİM
Bandai
Godzilla Chıbı 29,99 TL 14,99 TL
%50 İNDİRİM
Transformers Rescue Bots Yarış Seti 179,99 TL
FA EVER AFTER HIGH KOLAJ MODASI AYNA TASARIMI 59,99 TL
Star Wars
Star Wars Command Saldırı Seti 34,99 TL
WOW
Wow Sidney'İn Okul Otobüsü 49,99 TL
Hasbro
Rescue Bots Dev İtfaiye Merkezi 249,99 TL
Mega Bloks
Mega Bloks TMNT NYC Pizzeria 79,99 TL
Godzilla Basıc 42,99 TL 21,99 TL
%48 İNDİRİM
Ugly Doll
KLASİK LITTLE BENT UGLYDOLL 29,99 TL
Disney
Clementoni Frozen Çizim Tahtası 69,99 TL
Winx Club
Princess Magic 99,99 TL
Ugly Doll
UGLYDOLL ANAHTARLIK TRUNKO 9,99 TL
Monster High
Monster High Puzzle in Bag 12,99 TL
Hasbro
My Little Pony Gökkuşağı Tasarım Seti 99,99 TL
Fur Real
Afacan Köpeğim Pax 119,90 TL
Ugly Doll
Lıttle Ket Uglydoll 16,99 TL
Spiderman
Spiderman Web City Oyun Seti 119,99 TL
Barbie
BRB Barbie'nin Havalı Arabası 69,99 TL
Nerf
Nerf Super Soaker Hydro Storm 0,75L. 59,90 TL
Star Wars Bladebuılder Elektronik Işın Kılıcı 99,99 TL 69,99 TL
%30 İNDİRİM
Nerf
Nerf Mega 10 Dart Re-Fill 26,99 TL
Disney
Planes 1:24 RC Driving Plane El Chupacabra 149,90 TL
My Little Pony
My Little Pony Bebek Flurry Heart 209,99 TL
Ugly Doll
UGLYDOLL ANAHTARLIK NINJA BATTY 9,99 TL
Baby Alive
Baby Alive Maya İle Mama Zamanı 259,99 TL
Avengers
Marvel Hm Marvel Aksiyon Figürü 119,90 TL
Qweenie
Qweenie Dolls Bebek Ve Doktor Seti 62,99 TL
Winx Club
Winx Club Sirenix Double Wings 79,99 TL
Winx Club
Winx Club Fairy College 49,99 TL
My Little Pony
Equestria Girls Rock Star 49,99 TL
Bandai
Bandai Konuşan Dori 109,99 TL
Ugly Doll
Uglydoll Anahtarlık Wıppy 9,99 TL
Monster High
Monster High Laboratuar 99,99 TL
Winx Club
Winx 12'' Bisiklet 339,99 TL
Transformers
Transformers Figür 79,99 TL
Hasbro
Hasbro Gaming Timsah Croc Disçide 69,99 TL
Mega Bloks
Mega Bloks Teenage Mutant Ninja Turtles Mech 179,99 TL
Barbie
Barbie Gökkuşağı Krallığı Prensesi (Işıklı) 69,99 TL
Ninja Kaplumpagalar
Ninja Turtles Aksiyon Figür Acılan Kabuk 47,99 TL
Mimikli Bebeğim 89,99 TL
My Little Pony
My Little Pony Pop Pinkie Pie'nın Şekerleme Dükkanı 69,99 TL
Ever After High
FA EVER AFTER HIGH GÜZEL YAZI TASARIM SETİ 39,99 TL
Spiderman
Spiderman Klip Kitz Maket Mini Boy 24,90 TL
Bandai
Bandai Rengarenk Hank 199,99 TL
POWER RANGERS
Power Rangers Figure Megazord 64,99 TL 32,99 TL
%49 İNDİRİM
Hikaye Anlatan Olaf 239,99 TL
Frozen
Frozen Künye Tasarım Seti 49,99 TL
Ugly Doll
LITTLE WIPPY UGLYDOLL 16,99 TL
Nerf
Nerf Roto Fury 199,99 TL 159,99 TL
%20 İNDİRİM
Ugly Doll
Lıttle Nınja Batty Uglydoll 16,99 TL
Fur Real
Fur Real Sihirli Yavru Ejdarham 409,99 TL
Ugly Doll
Uglydoll Anahtarlık Flatter 9,99 TL
Yılan Kamera 239,99 TL
Littlest Pet Shop
Littlest Pet Shop Miniş Cafe 104,99 TL

Sevilen kahramanlarla hazırlanan karakter ve figür oyuncaklar...

Çocuk olmanın en güzel yanı oyuncaklarla dilediğiniz kadar zaman geçirme hakkınız olmanız. Hadi itiraf edelim. Yaşımız ne kadar ilerlerse ilerlesin, bazı oyuncaklara karşı ilgimiz hiç azalmıyor. Bunların başında da elbette karakter ve figür oyuncaklar geliyor. Bu yazıyı çocuklarımız için hazırlamışız gibi dursa da aramızda özellikle erkeklerin hala bu tür oyuncaklara ilgili olanlar bulunduğu bir gerçek. Hem zaten sevgiliye ne hediye almak gerekir başlıklı yazılarda eğer hediye alınacak sevgili erkekse seçeneklerden biri de mutlaka karakter ve figür oyuncak modelleri oluyor.

Neyse, hep yaptığımız şeyi yine yapmayalım ve oyuncaklar söz konusu iken çocukları unutup kendimize odaklanmayalım. Karakter oyuncaklar her dönem çok popüler olmuştur. Değişen tek şey o dönemin popüler olan karakterleridir. Çizgi romanlar, sinema filmleri, çizgi diziler, masallar bize hayatımız boyunca seveceğimiz karakterler ve onların karakter oyuncaklarını bırakıyorlar. Hangi yaştan olursak olalım, hepimizin mutlaka favori bir karakteri vardır. Bir de çocukları düşünün. Biz yetişkinlerin bile bu kadar tutkuyla bağlı olduğu karakterlere onlar kim bilir ne kadar bağlı. Aslında bunun için çocuklarla empati kurmaya bile gerek yok. Kendi çocukluğumuza dönmek, o günleri biraz hatırlamak bile yeterli.

Karakter oyuncaklar ve figür oyuncaklar belki en sevilen oyuncaklar arasındadır. Elbette buna bir de maket oyuncakları eklemek gerekir. Eğer siz de çocuklarınızla çocuk olmayı sevenlerdenseniz, o zaman size eğlenceli zamanlar geçirecek pek çok karakter ve figür oyuncak çeşitleri olduğunu müjdelemek isteriz. Bununla birlikte çocuklarınızla beraber maket yapmak da son derece kaliteli zamanlar geçirmek için çok yararlıdır. Çocuk oyuncakları onlar için yalnız zaman geçirmelerine hizmet eden değil, hayal güçlerini geliştirmelerini de sağlayan araçlardır. Ancak öyle her oyuncak alınmaz. Bunu da bilmek gerekir.

Bu yazımızda sizlere çocuk oyuncakları ya da şöyle söyleyelim, karakter ve figür oyuncakları satın alırken nelere dikkat etmek gerektiğini de maddeler halinde aktarmak istiyoruz. Çünkü, çocuklarınızın sağlığının ve güvenliğinin her şeyin üzerinde olduğunu iyi biliyoruz.

Çocuk oyuncakları alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Gelin bu çok önemli konudaki tavsiyelerimizi hem okuması hem de akılda tutması kolay olsun diye madde madde yazalım:

 1. Öncelikle oyuncak seçiminde ilk ve en önemli unsur, çocuğunuzun yaşına, gelişimine, gereksinimlerine ve yeteneklerine uygun ve aynı zamanda da kullanışlı olmasıdır. Karakter oyuncak satın alacaksanız özellikle uygun yaş grubundan karakterler seçmenizde yarar vardır.
 2. İkinci ve en az ilki kadar önemli olan bir diğer konu da alacağınız karakter ya da figür oyuncakların üretici firmalarının mutlaka güvenilir firmalar olmasıdır. Bunun için oyuncak modellerinin üzerinde mutlaka CE işaretinin olup olmadığını denetlemeniz gerekir.
 3. Seçtiğiniz karakter oyuncağın çocuğunuza zarar verecek sivri, keskin, tahriş edici kısımlarının olmadığını kontrol etmelisiniz. Çünkü bu tarz karakter oyuncaklar büyükler içindir, çocuklar için değil ve çocuklarınızın yaralanmasına neden olabilirler.
 4. Karakter ya da figür oyuncaklarının çocuğunuzun rahatça kavrayabileceği ve oynayabileceğiniz formlarda olmasına özen göstermelisiniz. Bazılarının formları buna uygun olmayabiliyor ve zaten de böylece kısa sürede çocuğunuzun pek de ilgilenmediği oyuncaklar arasında yerini alıyor.
 5. Karakter ve figür oyuncaklar bazen de tüylü olabiliyor biliyorsunuz. Bu tüylü oyuncaklar bazen alerjik bünyelerde sorun yaratabiliyor. Bu bakımdan alerjik bünyeli bir çocuğunuz varsa tüylü olmayan karakter ve figür oyuncak çeşitlerini seçmeniz daha doğru olacaktır.
 6. Oyuncak modellerinin ne kadar çeşitli olduğunu sizler de biliyorsunuz. Karar vermekte zorlanıyor bile olabilirsiniz. Ancak en çok dikkat etmeniz gereken şeyin oyuncakların üretiminde zehirli kimyasalların kullanılmamış olduğundan emin olmak olduğunu unutmamalısınız.
 7. Karakter ve figür oyuncaklarda bazen bazı parçalar yerinden çıkabiliyor. Bu parçaların çocuğunuzun boğazına kaçma tehlikesi oluşturmadığından emin olmalısınız. Aynı şey oyuncakların ebatları için de söz konusu. Her zaman çocuğunuzun yutamayacağı boyutlarda oyuncak modellerini tercih etmelisiniz.
 8. Karakter ve figür oyuncak modellerini alırken bu karakterlerin uzun ipleri, kordonları, kordelaları olmadığından da emin olmanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu tarz oyuncak çeşitleri de çocuğunuzun sağlığını ve güvenliğini tehdit edebilir.
 9. Oyuncak alırken en iyisi bu oyuncakları ellerimizle kontrol etmektir. Bu sayede özellikle karakter oyuncak modellerinin dolgu malzemelerini kontrol etmiş oluruz. Böylece içinde yabancı ya da sert madde, kıymış, iğne, metal parça gibi şeyler olup olmadığını denetlemiş oluruz.
 10. Her zaman güvenilir yerlerden alışveriş yapılmalıdır. Karakter oyuncaklarda, figür oyuncaklarda, maket oyuncaklarda ya da diğer modellerde olsun fark etmez, çocuğunuz için bir şey satın alıyorsanız, bunu güvenilir yerlerden almalısınız. Çocuk oyuncaklarının etiketlerini okumalı, daha da önemlisi bu etiketleri okumayı öğrenmelisiniz.

Evet, daha dikkat edilmesi gereken çok şey var elbette, ancak biz mutlaka dikkat etmeniz gerekenleri şöyle bir 10 maddede toparladık. Gerisi daha çok alacağınız oyuncak modellerinin çocuğunuzun ilgi alanlarına, yeteneklerine, yaş grubuna yönelik uyumlarıyla ilgili olacaktır. Karakter oyuncak elbette daha çok çocuğunuzun sevdiği karakterle ilgilidir. Ancak çocuklarınızın sevdiği karakterler elbette yalnızda çocuk oyuncaklarında göstermiyor kendini.

Mesela bu karakterlerin uygulandıkları nevresim takımları var. Doğrudan odasını döşeyebileceğiniz mobilyalar var. Duş perdeleri var. Giyim eşyaları var. Ayakkabılar var. Özetle var oğlu var. Çocukların dünyanı çok geniş, yeni keşiflere çok açık. Ne kadar dalarsak dalalım bu dünyaya, dünyayı asla bir çocuk gibi algılayamayacağız yeniden. Buna üzülmediğimizi söylersek yalan olur. Çünkü dünya çocukların algıladıkları gibi bir yer olsaydı, bugün sokaklarda bir sürü süper kahraman gezer ve bizi her türlü kötülükten kurtarırlardı.

En azından onların bu hayal dünyasını daha uzun süre canlı tutmalarına yardımcı olabiliriz. Onlara karakter ve figür oyuncak çeşitleri alarak yardımcı olabiliriz. Oyuncak modelleri ile hayal kurmak, keşfetmek tüm çocukların hakkı. Onları bu haklarından mahrum bırakmamalıyız.

Eğer siz de çocuklarınız için en doğru tercihleri yapmak istiyorsanız, web sitemizin ilgili sayfasında pek çok seçenek bulabilirsiniz. Size önerimiz, seçimi mümkün olduğunca onlara yaptırmanız. Bu sayede onların satın aldıkları ürünler ile bağ kurmasına, sahiplenmesine, değer bilmesine ve daha pek çok olumlu davranış modelini geliştirmesine yardımcı olabilirsiniz.

Karakter ve Figür Oyuncak Modelleri ve Karakter ve Figür Oyuncak Fiyatları

Sevgili anneler ve babalar, çocuklarınız için oyuncak seçerken ne gibi karakter ve figür oyuncak modelleri olduğunu sitemizden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.  Ayrıca karakter ve figür oyuncak çeşitlerini seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini de artık iyice öğrenmiş bulunuyoruz. Karakter ve figür oyuncak fiyatları markasına ve modele göre değişkenlik gösteriyor. Sitemizde sizin için her ürün grubunda hazır bulundurduğumuz fiyat filtrelerinden yararlanarak daha kesesinize göre bir alışveriş yapabilirsiniz.

Web sitemizde Civilim, Hepsiburada, Joker, Media Markt, Toyzz Shop ve Unnado mağazalarında satışa sunulan Amazing Spider – Man 2, Angry Birds, Animal Planet, Bircan Toys, Dark House, Elefun & Friends, Ever After High, Little Pet Shop ve Littlest Pet Shop gibi markaların birbirinden sevimli ürünlerini bir arada bulabilirsiniz.