Çocuk Karakter ve Figür Oyuncakları

Çocuk Karakter ve Figür Oyuncakları 4 farklı mağazada 3110 ürün bulundu.
Marka
 • (123)
 • (66)
 • (157)
 • (103)
 • Funko (207)
 • (72)
 • (122)
 • (67)
 • (74)
Daha Fazla
Mağaza
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu
Ödeme

Barbie
Barbie Renkli Portatif Evi 129,99 TL
Trash Pack
Trash Pack S5 Çöps Bidonu Teşhir Kutu 7,99 TL
Polly Pocket
Polly Pocket & Arabası 14,99 TL
Disney
Disney Frozen Little Kıngdom Elsa’nın Buz Sarayı 149,99 TL
Barbie
Barbie Raket Set 14,99 TL
Star Wars
Star Wars İkili Figür 80,99 TL
Qweenie
Qweenie Dolls Bebek Ve Doktor Seti 59,99 TL
Nerf
Nerf Roto Fury 199,99 TL
Bandai
Bandai Binbir yüz Dori 149,99 TL
Barbie
Barbie Mariposa & Peri Prenses - Peri Mariposa 24,99 TL
Ugly Doll
UGLYDOLL ANAHTARLIK TRUNKO 9,99 TL
ENESCO
Enesco Disney Traditions Dumbo Figur 165,00 TL
Transformers
Transformers Rescue Bots Rb Kurtarma Botu 169,99 TL
Steffi
Evi Love Ve Hayanları 24,99 TL
DC COLLECTIBLES
DC Collectibles Designer Action Figure Series 1 Batman by Jae Lee Action Figure 109,00 TL
Barbie
Barbie'nin Kedisi Tuvalet Eğitimi 69,99 TL
Pacific Rim: Crimson Typhoon Deluxe 7 İnch Figure 129,90 TL
Sylvanian Families
Sylvanian Families Rabbit Baby W Crib 18,80 TL
Barbie
BRB Barbie'nin Havalı Arabası 69,99 TL
Barbie Buzdolabı 139,99 TL
Schleich
Schleich Koşucu Şirine 22,90 TL
Steffi
Steffi Love Happy Animal 59,99 TL
DC COLLECTIBLES
DC Collectibles Cover Girls Katana Statue 424,90 TL
Sd Toys
Sd Toys Star Wars Logo Pen With Light Işıklı Kalem 14,90 TL
Şirinler
Şirinler Pilot Şirin ve Zeki Şirin İkili Figür 22,50 TL
Sunman
Matt Hatter Chronicles Werewolf Figür Oyuncak 35,90 TL
Simba Disney Cars 2'Li Su Püskürten Koleksiyon Figürleri 2 14,90 TL
Monster High
Monster High Yepyeni Acayipler Kala Mer'ri 54,00 TL
Barbie
Barbie'nin Köpekleri Yarışıyor 49,99 TL
Hello Kitty
Hello Kitty Ha Ha 72,90 TL
Mattel
Barbie Isiltili Deniz Kizlari 69,90 TL
Ninja Turtles
Ninja Turtles Mutasyon Dev Oyun Seti 549,90 TL
Can-Em Oyuncak 383-1 Kutulu Pilli Dozer Işıklı Sesli 59,90 TL
Neca Predator Series 13 7" Action Figure Scavage 169,90 TL
Disney
Disney Princess Gelin Rapunzel 39,99 TL
Threea Create Your Own Comic Book Hero: The Sequel 199,90 TL
Toyshome Angry Birds Figürler Angry Red 19,90 TL
Ice Age Büyük Çarpışma Sid Hareketli Figür 10 Cm 31,50 TL
The Walking Dead: Glenn Figür Comic Series 2 76,50 TL
Square Enix
Dc Comics Variant Play Arts Kai Cyborg 519,90 TL
Sd Toys
Sd Toys Game Of Thrones: The North Remembers Glass Poster 119,90 TL
Hasbro
Hasbro Star Wars Özel Görev Figür - Zeb Ve Stormtrooper 39,90 TL
Vinyl Sugar Dorbz Batman Killer Croc 59,90 TL
Ben10
Ben 10 Plumber Tech Gear 44,90 TL 13,99 TL
%68 İNDİRİM
Jurassic World Hareketli Figür 54,91 TL
Transformers
Transformers Mini-Con Figür Decepticon Back 31,90 TL
DC COLLECTIBLES
Batman Arkham City The Joker Statue 499,90 TL
Sylvanian Families
Sylvanian Families Family Seven Seater 132,82 TL
Diamond
Marvel Select Gambit Figür 149,90 TL
Marvel Hulk Body Knocker 69,90 TL
Tomy
Pokemon: Ash & Pikachu Action Figure Set 89,90 TL
Geoworld
Geoworld Spinosaurus Dinozor Kazı Seti Cl743k 38,90 TL
CC Oyuncak
CC Oyuncak Kartelada Dönüşen Robot, Sesli ve Işıklı - Beyaz - Beyaz 29,90 TL
Schleich
Asya Maymunu 19,12 TL
Winx Club
Winx My Butterflix Magic 99,99 TL
Dönüşebilen Robot Ve Maske 64,89 TL
Sd Toys
Sd Toys The Big Bang Theory: Pixel Set Of Four 001 149,90 TL
Transformers Rescue Bots Yarış Seti 179,99 TL
Baby&Toys Ayı Ve Yavrusu 19,99 TL
Square Enix
Assassin's Creed Iv Black Flag: Edward Play Arts Kai Figure 499,90 TL

Sevilen kahramanlarla hazırlanan karakter ve figür oyuncaklar...

Çocuk olmanın en güzel yanı oyuncaklarla dilediğiniz kadar zaman geçirme hakkınız olmanız. Hadi itiraf edelim. Yaşımız ne kadar ilerlerse ilerlesin, bazı oyuncaklara karşı ilgimiz hiç azalmıyor. Bunların başında da elbette karakter ve figür oyuncaklar geliyor. Bu yazıyı çocuklarımız için hazırlamışız gibi dursa da aramızda özellikle erkeklerin hala bu tür oyuncaklara ilgili olanlar bulunduğu bir gerçek. Hem zaten sevgiliye ne hediye almak gerekir başlıklı yazılarda eğer hediye alınacak sevgili erkekse seçeneklerden biri de mutlaka karakter ve figür oyuncak modelleri oluyor.

Neyse, hep yaptığımız şeyi yine yapmayalım ve oyuncaklar söz konusu iken çocukları unutup kendimize odaklanmayalım. Karakter oyuncaklar her dönem çok popüler olmuştur. Değişen tek şey o dönemin popüler olan karakterleridir. Çizgi romanlar, sinema filmleri, çizgi diziler, masallar bize hayatımız boyunca seveceğimiz karakterler ve onların karakter oyuncaklarını bırakıyorlar. Hangi yaştan olursak olalım, hepimizin mutlaka favori bir karakteri vardır. Bir de çocukları düşünün. Biz yetişkinlerin bile bu kadar tutkuyla bağlı olduğu karakterlere onlar kim bilir ne kadar bağlı. Aslında bunun için çocuklarla empati kurmaya bile gerek yok. Kendi çocukluğumuza dönmek, o günleri biraz hatırlamak bile yeterli.

Karakter oyuncaklar ve figür oyuncaklar belki en sevilen oyuncaklar arasındadır. Elbette buna bir de maket oyuncakları eklemek gerekir. Eğer siz de çocuklarınızla çocuk olmayı sevenlerdenseniz, o zaman size eğlenceli zamanlar geçirecek pek çok karakter ve figür oyuncak çeşitleri olduğunu müjdelemek isteriz. Bununla birlikte çocuklarınızla beraber maket yapmak da son derece kaliteli zamanlar geçirmek için çok yararlıdır. Çocuk oyuncakları onlar için yalnız zaman geçirmelerine hizmet eden değil, hayal güçlerini geliştirmelerini de sağlayan araçlardır. Ancak öyle her oyuncak alınmaz. Bunu da bilmek gerekir.

Bu yazımızda sizlere çocuk oyuncakları ya da şöyle söyleyelim, karakter ve figür oyuncakları satın alırken nelere dikkat etmek gerektiğini de maddeler halinde aktarmak istiyoruz. Çünkü, çocuklarınızın sağlığının ve güvenliğinin her şeyin üzerinde olduğunu iyi biliyoruz.

Çocuk oyuncakları alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Gelin bu çok önemli konudaki tavsiyelerimizi hem okuması hem de akılda tutması kolay olsun diye madde madde yazalım:

 1. Öncelikle oyuncak seçiminde ilk ve en önemli unsur, çocuğunuzun yaşına, gelişimine, gereksinimlerine ve yeteneklerine uygun ve aynı zamanda da kullanışlı olmasıdır. Karakter oyuncak satın alacaksanız özellikle uygun yaş grubundan karakterler seçmenizde yarar vardır.
 2. İkinci ve en az ilki kadar önemli olan bir diğer konu da alacağınız karakter ya da figür oyuncakların üretici firmalarının mutlaka güvenilir firmalar olmasıdır. Bunun için oyuncak modellerinin üzerinde mutlaka CE işaretinin olup olmadığını denetlemeniz gerekir.
 3. Seçtiğiniz karakter oyuncağın çocuğunuza zarar verecek sivri, keskin, tahriş edici kısımlarının olmadığını kontrol etmelisiniz. Çünkü bu tarz karakter oyuncaklar büyükler içindir, çocuklar için değil ve çocuklarınızın yaralanmasına neden olabilirler.
 4. Karakter ya da figür oyuncaklarının çocuğunuzun rahatça kavrayabileceği ve oynayabileceğiniz formlarda olmasına özen göstermelisiniz. Bazılarının formları buna uygun olmayabiliyor ve zaten de böylece kısa sürede çocuğunuzun pek de ilgilenmediği oyuncaklar arasında yerini alıyor.
 5. Karakter ve figür oyuncaklar bazen de tüylü olabiliyor biliyorsunuz. Bu tüylü oyuncaklar bazen alerjik bünyelerde sorun yaratabiliyor. Bu bakımdan alerjik bünyeli bir çocuğunuz varsa tüylü olmayan karakter ve figür oyuncak çeşitlerini seçmeniz daha doğru olacaktır.
 6. Oyuncak modellerinin ne kadar çeşitli olduğunu sizler de biliyorsunuz. Karar vermekte zorlanıyor bile olabilirsiniz. Ancak en çok dikkat etmeniz gereken şeyin oyuncakların üretiminde zehirli kimyasalların kullanılmamış olduğundan emin olmak olduğunu unutmamalısınız.
 7. Karakter ve figür oyuncaklarda bazen bazı parçalar yerinden çıkabiliyor. Bu parçaların çocuğunuzun boğazına kaçma tehlikesi oluşturmadığından emin olmalısınız. Aynı şey oyuncakların ebatları için de söz konusu. Her zaman çocuğunuzun yutamayacağı boyutlarda oyuncak modellerini tercih etmelisiniz.
 8. Karakter ve figür oyuncak modellerini alırken bu karakterlerin uzun ipleri, kordonları, kordelaları olmadığından da emin olmanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu tarz oyuncak çeşitleri de çocuğunuzun sağlığını ve güvenliğini tehdit edebilir.
 9. Oyuncak alırken en iyisi bu oyuncakları ellerimizle kontrol etmektir. Bu sayede özellikle karakter oyuncak modellerinin dolgu malzemelerini kontrol etmiş oluruz. Böylece içinde yabancı ya da sert madde, kıymış, iğne, metal parça gibi şeyler olup olmadığını denetlemiş oluruz.
 10. Her zaman güvenilir yerlerden alışveriş yapılmalıdır. Karakter oyuncaklarda, figür oyuncaklarda, maket oyuncaklarda ya da diğer modellerde olsun fark etmez, çocuğunuz için bir şey satın alıyorsanız, bunu güvenilir yerlerden almalısınız. Çocuk oyuncaklarının etiketlerini okumalı, daha da önemlisi bu etiketleri okumayı öğrenmelisiniz.

Evet, daha dikkat edilmesi gereken çok şey var elbette, ancak biz mutlaka dikkat etmeniz gerekenleri şöyle bir 10 maddede toparladık. Gerisi daha çok alacağınız oyuncak modellerinin çocuğunuzun ilgi alanlarına, yeteneklerine, yaş grubuna yönelik uyumlarıyla ilgili olacaktır. Karakter oyuncak elbette daha çok çocuğunuzun sevdiği karakterle ilgilidir. Ancak çocuklarınızın sevdiği karakterler elbette yalnızda çocuk oyuncaklarında göstermiyor kendini.

Mesela bu karakterlerin uygulandıkları nevresim takımları var. Doğrudan odasını döşeyebileceğiniz mobilyalar var. Duş perdeleri var. Giyim eşyaları var. Ayakkabılar var. Özetle var oğlu var. Çocukların dünyanı çok geniş, yeni keşiflere çok açık. Ne kadar dalarsak dalalım bu dünyaya, dünyayı asla bir çocuk gibi algılayamayacağız yeniden. Buna üzülmediğimizi söylersek yalan olur. Çünkü dünya çocukların algıladıkları gibi bir yer olsaydı, bugün sokaklarda bir sürü süper kahraman gezer ve bizi her türlü kötülükten kurtarırlardı.

En azından onların bu hayal dünyasını daha uzun süre canlı tutmalarına yardımcı olabiliriz. Onlara karakter ve figür oyuncak çeşitleri alarak yardımcı olabiliriz. Oyuncak modelleri ile hayal kurmak, keşfetmek tüm çocukların hakkı. Onları bu haklarından mahrum bırakmamalıyız.

Eğer siz de çocuklarınız için en doğru tercihleri yapmak istiyorsanız, web sitemizin ilgili sayfasında pek çok seçenek bulabilirsiniz. Size önerimiz, seçimi mümkün olduğunca onlara yaptırmanız. Bu sayede onların satın aldıkları ürünler ile bağ kurmasına, sahiplenmesine, değer bilmesine ve daha pek çok olumlu davranış modelini geliştirmesine yardımcı olabilirsiniz.

Karakter ve Figür Oyuncak Modelleri ve Karakter ve Figür Oyuncak Fiyatları

Sevgili anneler ve babalar, çocuklarınız için oyuncak seçerken ne gibi karakter ve figür oyuncak modelleri olduğunu sitemizden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.  Ayrıca karakter ve figür oyuncak çeşitlerini seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini de artık iyice öğrenmiş bulunuyoruz. Karakter ve figür oyuncak fiyatları markasına ve modele göre değişkenlik gösteriyor. Sitemizde sizin için her ürün grubunda hazır bulundurduğumuz fiyat filtrelerinden yararlanarak daha kesesinize göre bir alışveriş yapabilirsiniz.

Web sitemizde Civilim, Hepsiburada, Joker, Media Markt, Toyzz Shop ve Unnado mağazalarında satışa sunulan Amazing Spider – Man 2, Angry Birds, Animal Planet, Bircan Toys, Dark House, Elefun & Friends, Ever After High, Little Pet Shop ve Littlest Pet Shop gibi markaların birbirinden sevimli ürünlerini bir arada bulabilirsiniz.