Çocuk Peluş Oyuncaklar

Çocuk Peluş Oyuncaklar 5 farklı mağazada 2201 ürün bulundu.
Marka
 • (104)
 • (38)
 • (173)
 • (39)
 • (41)
 • Necotoys (231)
 • (187)
 • (45)
 • (123)
Daha Fazla
Mağaza
Renk
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu
Teslimat

Aurora
YooHoo ve Arkadaşları Peluş Pammee Güllü 13 cm. 32,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
Yoohoo
Yoohoo Sincap 20 cm 36,99 TL
Disney
Disney Tigger Bebek Peluş 23 cm. 24,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
Yoohoo
Yoohoo Ornitorenk 13 cm 24,99 TL
Fur Real Friends
Fur Real Akıllı Köpeğim J.J. 189,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
Aurora
YooHoo ve Arkadaşları Peluş Nazar Boncuklu Pembe 13 cm. 29,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
Many Peluş Figür 27 Cm 49,99 TL
Disney
Rdm Minnie Kırmızı Elbiseli 25 Cm 49,99 TL
Disney
Daisy Peluş 25 cm. 29,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
Yoohoo
Yoohoo Mavi 20 cm 36,99 TL
Scrat Peluş Figür 28 Cm 49,99 TL
Yoohoo
Yoohoo Cadı Maki 13 cm 24,99 TL
Yoohoo
Yoohoo Anahtarlık Aslan İpek Maymunu 11,99 TL
Aurora
YooHoo ve Arkadaşları Peluş Pammee Parti Kızı 13 cm. 32,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
Yoohoo
Yoohoo Anahtarlık Boynuzlu Kurbağa 14,50 TL
Disney
Piglet Core Peluş 43 cm. 59,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
Fur Real Friends
Fur Real Süslü Prenses Dostlarım 79,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
Disney
Eeyore Core Peluş 43 cm. 59,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
Jiangu Light
Kuzu Peluş Atkılı 23 cm 26,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
Disney
Tigger Core Peluş 25 cm. 32,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
Jemini
Hello Kitty Sirk Peluş 17 cm. 29,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
Jiangu Light
Kalpli Peluş Hayvanlar 33 cm. 39,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
Peluş Chihuahua 35 cm. 79,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
Yoohoo
Yoohoo Lemur 13 cm 24,99 TL
Necotoys
Tigger Tombul Peluş Oyuncak 20 cm 43,02 TL
Peluş Bulldog 35 cm. 64,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
Bulk Peluş Figür 33 Cm 44,99 TL
FGM
Fenerbahçe Lisanslı Kanarya Kafa Şapka Büyük 43,55 TL
Disney
Winnie The Pooh Peluş 35 cm. 42,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
Disney
Disney Piglet Floppy Big Head 25 Cm 39,99 TL
Vardem Oyuncak 1591 Jx-1592 Kutulu Pel.Köpek Tasmalı Uzun Tüylü 52,22 TL
Yoohoo
Yoohoo Korsan 29,99 TL
Disney
Handy Manny Peluş 20 cm. 19,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
Disney
Disney Bornozlu Winnie The Pooh Peluş 25 cm. 29,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
Disney
Bambi Core Peluş 38 cm. 59,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
Buz Devri 5 Buck Peluş Figür 33Cm 41,67 TL
Necotoys
Neco Plush Siyah Balina Peluş Oyuncak 30Cm 18,90 TL
Armerya Smokinli Penguen Peluş Oyuncak - 70 cm 104,02 TL
Playskool
Susam Sokağı Peluş Elmo Ce-e 69,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
Disney
Tigger Core Peluş 61 cm. 89,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
Vardem
Vardem Peluş Oyuncak 22 cm 14,95 TL
Ty İce Cube Blue Penguin Reg 22,90 TL
Kızılkaya
Kızılkaya 200057 Peluş 31Cm Caretta Kaplumbağa 29,50 TL
Gipsy
Simpsons Homer Peluş 25 cm. 69,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
Disney
Mickey Peluş Mavi Gecelikli 25 cm. 29,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
Disney
Disney Mater Peluş Araba 20 cm. 32,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
Bearcraft
Peluş Yılan 21,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
Disney
Eeyore Core Peluş 35 cm. 42,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
Yoohoo
Yoohoo Cadı Maki 13 Cm 22,90 TL
Star Wars
Star Wars Yoda 45 Cm 99,75 TL
FGM
Fenerbahçe Kanarya Kafa Çocuk Şapkası 26,14 TL
St100
Arı Maya Peluş 30 cm. 39,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
Disney
Tulumlu Mickey Peluş 25 cm. 39,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
Pal Oyuncak
Pal Oyuncak Niloya Peluş Bebek 34,90 TL
Ice Age Peluş Sid 22 cm 46,49 TL
Ty Peluş Oyuncak Zippy - Green Turtle Large 40 Cm 84,90 TL
Yoohoo
Yoohoo Lemur 20 cm 36,99 TL
Disney
Mickey Core Peluş 36 cm. 44,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
Yoohoo
Yoohoo Kapuçin Maymunu 13 cm 24,99 TL
Ilanit
Emoji Gözlüklü Peluş 18 cm. 29,90 TL
 • Ücretsiz Kargo

Çocuklarımızın İlk Arkadaşları: Peluş Oyuncaklar

Yalnız çocuklarımızın değil, biz yetişkinlerin de ilk arkadaşlarıdır peluş oyuncaklar.  Sonrasında birçok oyuncağımız olmuştur ama peluş oyuncak her zaman ilk göz ağrımız, en kıymetlimiz olmuştur. Hatta çoğumuzun sakladığı, atmaya kıyamadığı, çocuklarına sakladığı oyuncaklar da bu peluş oyuncak modelleri olmuştur.

Mutlaka bir isim vermişizdir ona. Genellikle ya bir peluş oyuncak ayıdır ya da bir peluş bebektir bu sakladıklarımız. İsmini, bize getirildiği ilk günü, onunla oynadığımız oyunları her zaman hatırlarız. Çoğu gece onunla uyumuşuzdur. Karanlıktan korktuğumuzda ona sarılıp ondan cesaret almışızdır. Özetlersek, hayatımızdaki yerleri çok anlamlıdır ve unutulmazdır.

Özellikle kadınlar genç kızlık dönemlerinde bile vaz geçmemişlerdir onlardan. Sözü fazla uzatmadan diyebiliriz ki, şu peluş oyuncak konusunun ne kadar önemli olduğunu hiçbir yerden bilemesek bile kendi çocukluğumuzdan bilebiliriz.

Sevgili çocuklarımızın sağlıklı zihinsel gelişiminde oyunların ve oyuncakların ne kadar önemli bir yere sahip olduğu malum. Bu konu uzmanlar tarafından da bu şekilde anlatılıyor. Bu yüzden de bu yazımızın konusunu diğer tüm oyuncak modelleri arasında ayrı bir yeri bulunan peluş oyuncak çeşitleri teşkil ediyor.

Elbette yumuşak olmaları, kolay taşınmaları, her yere götürülebilmeleri, birlikte uyuyabilme özelliği ve çocuklarınızın onlarla kurduğu duygusal bağ açısından da yine ayrı bir yerleri olduğunu da unutmamak lazım. Tam da bu sebeplerden en kıymetlilerimiz arasında yer alıyorlar ve yıllar geçse de unutulmuyorlar.

Sizinle çocuklarımız için hangi peluş oyuncak seçeneklerimizin olduğunu konuşacağız. İsterseniz, başlıklar halinde inceleyelim.

Peluş Oyuncak Çeşitleri

Dediğimiz gibi çocuklarımızın gelişme sürecinde önemli bir yeri olan peluş oyuncak çeşitlerinin ne kadar çok seçeneği olduğu malum. Hepsini burada saymamız mümkün değil ancak başlıcalarından bahsetmeye çalışacağız. Daha fazla peluş oyuncak modelleri için web sitemizin ilgili sayfasını gezebilir, seçenekleri kendiniz de görebilirsiniz. Buyurun, başlayalım.

Peluş Ayı:

Hepimizin en az bir tane peluy ayısı olmuştur çocukluğunda. Bu yüzden çocuğunuzun da – eğer yoksa – bir tane peluş ayısı olmalı. Şimdi oyuncak firmaları özellikle sevilen çizgi film kahramanlarından da yararlanarak çok güzel oyuncak modelleri tasarlıyorlar, peluş ayı modelleri de bunlardan bir tanesi. Web sitemizde de harika seçenekler bulabilirsiniz.

Peluş Hayvanlar:

Yalnız ayı değil elbette. Peluş oyuncak pek çok hayvandan şeylinde üretiliyor. Filler, kediler, köpekler, yunuslar, aslanlar, kaplanlar, penguenler, kuşlar, zürafalar, balıklar ve daha burada sayamayacağımız peluş hayvanlar çocuklarınızla hem arkadaş olmak, hem de onlara hayvan sevgisini aşılamak izin hazır bekliyorlar.

Peluş Arabalar :

Oyuncak arabalar her zaman öyle sent malzemeden yapılmıyor. Özellikle çocuklarınızın erken dönemlerinde oynamaları için hazırlanan peluş arabalar çocuklarınız için seçebileceğiniz peluş oyuncaklar arasında yer alıyor. Web sitemizde de bu tür seçenekler bulabilirsiniz.

Peluş Yastıklar:

Çok değişik modellerde tasarlanan peluş yastıkların en popülerleri de kalip şeklinde olanlar sanıyoruz. Aynı zamanda üzerinde masal, çizgi film kahramanlarının, spor kulüplerinin armalarının ya da türlü hayvan figürlerinin bulunduğu peluş yastıklar çocuklarınızın odaları ve oyunları için iyi bir seçenek.

Peluş Robotlar:

Çocuklarınızın oynayabileceği yumuşacık peluş oyuncak seçeneklerinden biri de peluş robotlar. Malum artık gelişen teknoloji ile birlikte robotlar hem bizim hem de çocuklarımızın hayatlarının gerçeklerinden biri oldu. Bu konularda çekilen animasyon filmler, çizgi filmler çocuklarınızın favorileri arasında. Dolayısı ile çocuklarınız için peluş robotları da severek oynayacağı bir oyuncak olarak seçebilirsiniz.

Peluş Bebekler:

Bebek deyince aklımıza hemen kız çocukları geliyor, evet. Ancak şimdi yapılan bebekler erkek çocukların da çok severek oynayabileceği şekilde tasarlanıyor. Özellikle sevilen çizgi dizi kahramanlarının bebekleri çocuklar arasında çok popüler. Çocuklar sevdikleri kahramanların bebeklerini odalarında, oyuncaklarının arasında, hayal dünyalarının içinde görmeyi seviyorlar. Hatta bazı çizgi dizi kahramanlarının oyuncak bebekleri satış rekorları kırıyor.

Peluş Maskotlar:

Çocuklarımızın oyunlarına tuttukları, taraftarı oldukları spor kulüplerinin sembol hayvanlarını ve başka figürleri peluş maskotlar ile katabiliyoruz. Değişik ebatlarda üretilen peluş maskotlar çocuklarımızın oyunlarına dahil olabildikleri gibi özelliklere bir yerlere asılabildikleri için çocuklarınızın odalarının dekorasyonları için de iyi bir seçenek oluşturuyor. Çocuklarımızın hayal dünyasını zenginleştirmek için onlara hikayeler anlatır, oyuncaklar alırız. Bunları odalarında dekorasyon amaçlı da kullanabilmek mümkün.

Peluş Uyku Arkadaşı:

Zaten peluş oyuncakların tamamı birer uyku arkadaşı olabilir. Bundan söz etmiştik. Özellikle yumuşak olmaları ve onlarla kurulan duygusal bağ, bunun en önemli gerekçelerinden. Fakat artık sadece uyku için tasarlanan peluş oyuncak modelleri var. Bu oyuncak çeşitlerinin en belirgin özellikleri ise diğerlerinden farklı olarak bebeklere ve çocuklara uykuda yardımcı ocak fonksiyonlara sahip olmaları. Mesela bunların tatlı müzikler çalan versiyonları var. Çocuklarınıza ninni gibi geldiği için onlara uyumalarında yardımcı oluyorlar. Ayrıca birde ışıklı versiyonları olan peluş uyku arkadaşı ürünleri var. Bunların özelliği de değişken. Ya renkli ışıklar çıkarıyorlar. Ya da ay, yıldız ve başka bir çok seçenekteki desenleri ışık olarak odasının duvarlarına ve /veya tavanına yansıtıyorlar. Böylece bebekleriniz ve çocuklarınız bu tatlı melodileri dinlerken ya da hareket halindeki bu ışıkları izlerken uyguya dalıyor.

Peluş oyuncak çeşitlerini seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

 1. İlk ve en önemli unsur, çocuğunuzun yaşına, gelişimine, gereksinimlerine ve yeteneklerine uygun ve aynı zamanda da kullanışlı olmasıdır. Özellikle uygun yaş grubundan karakterler seçmenizde yarar vardır.
 2. İkinci ve en az ilki kadar önemli olan bir diğer konu da alacağınız ürünlerin üretici firmalarının mutlaka güvenilir firmalar olmasıdır. Bunun için ürünlerin üzerinde mutlaka CE işaretinin olup olmadığını denetlemeniz gerekir.
 3. Seçtiğiniz ürünlerin çocuğunuza zarar verecek tahriş edici kısımlarının olmadığını kontrol etmelisiniz. Çünkü bu tarz ürünler çocuklarınızın yaralanmasına neden olabilirler.
 4. Ürünlerin çocuğunuzun rahatça kavrayabileceği ve oynayabileceğini formlarda olmasına özen göstermelisiniz. Bazılarının formları buna uygun olmayabiliyor ve zaten de böylece kısa sürede çocuğunuzun pek de ilgilenmediği oyuncaklar arasında yerini alıyor.
 5. Ürünün üzerindeki tüyler bazen alerjik bünyelerde sorun yaratabiliyor. Bu bakımdan alerjik bünyeli bir çocuğunuz varsa tüylü olmayan ürünleri seçmeniz daha doğru olacaktır.
 6. Ürünlerin üretiminde zehirli kimyasalların kullanılmamış olduğundan emin olmak olduğunu unutmamalısınız.
 7. Ürünleri alırken bu karakterlerin uzun ipleri, kordonları, kordelaları olmadığından da emin olmanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu tarz ürün çeşitleri de çocuğunuzun sağlığını ve güvenliğini tehdit edebilir.
 8. En iyisi bu tarz ürünleri satın alırken ellerimizle kontrol etmektir. Bu sayede özellikle dolgu malzemelerini kontrol etmiş oluruz. Böylece içinde yabancı ya da sert madde, kıymış, iğne, metal parça gibi şeyler olup olmadığını denetlemiş oluruz.
 9. Her zaman güvenilir yerlerden alışveriş yapılmalıdır. Çocuğunuz için bir şey satın alıyorsanız, bunu güvenilir yerlerden almalısınız.

Peluş Oyuncak Modelleri ve Peluş Oyuncak Fiyatları

Evet sevgili anne ve babalar, çocuklarınızın ilk arkadaşları peluş oyuncak modelleri hepimizin olduğu gibi onların da hayatında önemli bir yer tutuyor. Peluş oyuncak çeşitleri geçmiş yıllara göre çok daha çeşitli. Dolayısı ile seçmekte zorlanabilirsiniz.  Peluş oyuncak fiyatları değişiklik gösteriyor ancak fiyat filtrelerimizden yararlanarak fiyatları filtreleyebilirsiniz.

Web sitemizde Civilim, Hepsiburada, Joker ve Toyzz Shop mağazalarında satışa sunulan, Animals Of The World, Baby & Plus, Fur Real Friends, Melissa & Doug, Winnie The Pooh, Thanx Co, Tk Collection, Win Goal, Pal Oyuncak ve Hello Kitty markalarının birbirinden sevimli ürünlerini bir arada bulabilirsiniz.