Çocuk Peluş Oyuncaklar

Çocuk Peluş Oyuncaklar 4 farklı mağazada 1722 ürün bulundu.
Marka
 • (74)
 • (31)
 • (137)
 • (33)
 • (28)
 • (42)
 • (36)
 • (173)
 • (60)
Daha Fazla
Mağaza
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu
Ödeme

Disney
I LOVE MINNIE MONOKROM 61cm 149,99 TL
Minnie Mouse
I LOVE MINNIE GÖZLÜKLÜ 60 CM 159,99 TL
Lamaze
Lamaze Mendilli Balina Franky 84,99 TL
Disney
Disney Core Mmch Mickey 43 Cm 69,99 TL
Yoohoo
YOOHOO SÜPER KAHRAMAN 13cm 29,99 TL
Frimouzz
Frimouzz Tasmalı Bobby Köpek 20 Cm 66,99 TL
Ice Age-Buz Devri 4 Sid Peluş Oyuncak 30 cm 49,99 TL
Ice Age-Buz Devri Sid Figür Sırt Çantası 74,99 TL
Disney
I LOVE MINNIE RÜKÜŞ 25cm 44,99 TL
Disney
WTP TEMALI - PIGLET YILBAŞI KIYAFETLİ 20cm 34,99 TL
Neco Plush Turkuaz Palyaço Balık Peluş Oyuncak 30 cm 43,99 TL
Zookiez Sarılan Ayı 68,99 TL
Yoohoo
Yoohoo Kunduz 20Cm 29,99 TL
Little Einsteins June Peluş Oyuncak 28 cm 58,99 TL
Şirinler
Şirinler Şirine Peluş Anahtarlık 14 Cm 27,99 TL
Pepee
Yeni Bebee 30 cm Super Soft Velboa 68,99 TL
Necotoys
Sevimli Peluş Köpekçikler 20 Cm Model 4 43,99 TL
Neco Plush Siyah Balina Peluş Oyuncak 30Cm 28,99 TL
Angry Birds
Angry Birds Kız Sesli Peluş 12 Cm 28,99 TL
Yoohoo
Yoohoo Berberi Aslanı 20cm 36,99 TL
Yoohoo
YOOHOO FUTBOLCU 29,99 TL
Little Einsteins Annie Peluş Oyuncak 28 cm 58,99 TL
Ice Age-Buz Devri 5 Astronot Scrat Fındıklı Peluş Figür 30cm 86,99 TL
Necotoys
Angry Birds Sarı Kuş Sesli Peluş 20 Cm 41,99 TL
Pepee
Pepee Şila Peluş Kukla 42,99 TL
Oops
Oops En İyi Arakadaşım! Pic 49,99 TL
Neco Plush Uğur Böceği Peluş Oyuncak 28 cm 56,99 TL
Ice Age-Buz Devri Scrat Figür Ve Pijama Saklama 74,99 TL
Pepee
Pepe Yeni Bebe 30 Cm Süper Soft Velboa 57,99 TL
Büyük Gözlü Şirin Peluş Hayvanlar 25 Cm Model 1 56,99 TL
Disney
MMCH TEMALI - DONALD YILBAŞI KIYAFETLİ 20cm 34,99 TL
Parlak Şirin Sesli Ördek Peluş - 32Cm 44,99 TL
Disney
Disney Core Mmch Minnie 25 Cm 44,99 TL
Necotoys
Büyük Gözlü Şirin Peluş Hayvanlar 25 Cm Model 2 56,99 TL
Little Einsteins Leo Peluş Oyuncak 28 cm 58,99 TL
Tomy
Uykucu Pooh 129,99 TL
Disney
FROZEN OLAF 25cm 39,99 TL
Disney
I LOVE MINNIE MONOKROM 25cm 44,99 TL
Pepee
Yeni Pepee 35 cm Super Soft Velboa 74,99 TL
National Geographic
National Geographic tıgre medıa 62,99 TL
Pepee
Pepee Köpüş Peluş Oyuncak 30 cm 56,99 TL
Ice Age-Buz Devri 3D Sid Figürlü Ahşap Çerçeve 47,99 TL
İce Age-Buz Devri Scrat Ve Fındık Vantuzlu Peluş Oyuncak 49,99 TL
Disney
WTP PIGLET FLOPPY 43cm 64,99 TL
Hasbro
Susam Sokağı Elmo ile CE-E 69,99 TL
Zookiez Sarılan Köpek 68,99 TL
Neco Plush Siyah Beyaz Balık Peluş Oyuncak 20 cm 28,99 TL
Ice Age-Buz Devri Scrat Kumaş Çerçeveli Peluş Oyuncak 33,99 TL
Yoohoo
YOOHOO KARA MELEK 24,99 TL
Yoohoo
Yoohoo Cadı Maki 13cm 24,99 TL
Disney
WTP TIGGER FLOPPY 61cm 99,99 TL
Disney
WTP PIGLET FLOPPY 20cm 29,99 TL
Disney
Ilym - Mıckey Valentıne Çikolata Kutulu 25Cm 59,99 TL
Necotoys
Sevimli Peluş Köpekçikler 20 Cm Model 1 43,99 TL
Yoohoo
Yoohoo Leopar 20cm 33,99 TL
Disney
MMCH TEMALI - MINNIE YILBAŞI KIYAFETLİ 20cm 34,99 TL
National Geographic
National Geographic manta medıa 49,99 TL
Bulk Peluş Figür 33 Cm 44,99 TL
Necotoys
Sevimli Peluş Köpekçikler 20 Cm Model 3 43,99 TL
Pepee
Pepee Bebe Peluş Kukla 42,99 TL

Çocuklarımızın İlk Arkadaşları: Peluş Oyuncaklar

Yalnız çocuklarımızın değil, biz yetişkinlerin de ilk arkadaşlarıdır peluş oyuncaklar.  Sonrasında birçok oyuncağımız olmuştur ama peluş oyuncak her zaman ilk göz ağrımız, en kıymetlimiz olmuştur. Hatta çoğumuzun sakladığı, atmaya kıyamadığı, çocuklarına sakladığı oyuncaklar da bu peluş oyuncak modelleri olmuştur.

Mutlaka bir isim vermişizdir ona. Genellikle ya bir peluş oyuncak ayıdır ya da bir peluş bebektir bu sakladıklarımız. İsmini, bize getirildiği ilk günü, onunla oynadığımız oyunları her zaman hatırlarız. Çoğu gece onunla uyumuşuzdur. Karanlıktan korktuğumuzda ona sarılıp ondan cesaret almışızdır. Özetlersek, hayatımızdaki yerleri çok anlamlıdır ve unutulmazdır.

Özellikle kadınlar genç kızlık dönemlerinde bile vaz geçmemişlerdir onlardan. Sözü fazla uzatmadan diyebiliriz ki, şu peluş oyuncak konusunun ne kadar önemli olduğunu hiçbir yerden bilemesek bile kendi çocukluğumuzdan bilebiliriz.

Sevgili çocuklarımızın sağlıklı zihinsel gelişiminde oyunların ve oyuncakların ne kadar önemli bir yere sahip olduğu malum. Bu konu uzmanlar tarafından da bu şekilde anlatılıyor. Bu yüzden de bu yazımızın konusunu diğer tüm oyuncak modelleri arasında ayrı bir yeri bulunan peluş oyuncak çeşitleri teşkil ediyor.

Elbette yumuşak olmaları, kolay taşınmaları, her yere götürülebilmeleri, birlikte uyuyabilme özelliği ve çocuklarınızın onlarla kurduğu duygusal bağ açısından da yine ayrı bir yerleri olduğunu da unutmamak lazım. Tam da bu sebeplerden en kıymetlilerimiz arasında yer alıyorlar ve yıllar geçse de unutulmuyorlar.

Sizinle çocuklarımız için hangi peluş oyuncak seçeneklerimizin olduğunu konuşacağız. İsterseniz, başlıklar halinde inceleyelim.

Peluş Oyuncak Çeşitleri

Dediğimiz gibi çocuklarımızın gelişme sürecinde önemli bir yeri olan peluş oyuncak çeşitlerinin ne kadar çok seçeneği olduğu malum. Hepsini burada saymamız mümkün değil ancak başlıcalarından bahsetmeye çalışacağız. Daha fazla peluş oyuncak modelleri için web sitemizin ilgili sayfasını gezebilir, seçenekleri kendiniz de görebilirsiniz. Buyurun, başlayalım.

Peluş Ayı:

Hepimizin en az bir tane peluy ayısı olmuştur çocukluğunda. Bu yüzden çocuğunuzun da – eğer yoksa – bir tane peluş ayısı olmalı. Şimdi oyuncak firmaları özellikle sevilen çizgi film kahramanlarından da yararlanarak çok güzel oyuncak modelleri tasarlıyorlar, peluş ayı modelleri de bunlardan bir tanesi. Web sitemizde de harika seçenekler bulabilirsiniz.

Peluş Hayvanlar:

Yalnız ayı değil elbette. Peluş oyuncak pek çok hayvandan şeylinde üretiliyor. Filler, kediler, köpekler, yunuslar, aslanlar, kaplanlar, penguenler, kuşlar, zürafalar, balıklar ve daha burada sayamayacağımız peluş hayvanlar çocuklarınızla hem arkadaş olmak, hem de onlara hayvan sevgisini aşılamak izin hazır bekliyorlar.

Peluş Arabalar :

Oyuncak arabalar her zaman öyle sent malzemeden yapılmıyor. Özellikle çocuklarınızın erken dönemlerinde oynamaları için hazırlanan peluş arabalar çocuklarınız için seçebileceğiniz peluş oyuncaklar arasında yer alıyor. Web sitemizde de bu tür seçenekler bulabilirsiniz.

Peluş Yastıklar:

Çok değişik modellerde tasarlanan peluş yastıkların en popülerleri de kalip şeklinde olanlar sanıyoruz. Aynı zamanda üzerinde masal, çizgi film kahramanlarının, spor kulüplerinin armalarının ya da türlü hayvan figürlerinin bulunduğu peluş yastıklar çocuklarınızın odaları ve oyunları için iyi bir seçenek.

Peluş Robotlar:

Çocuklarınızın oynayabileceği yumuşacık peluş oyuncak seçeneklerinden biri de peluş robotlar. Malum artık gelişen teknoloji ile birlikte robotlar hem bizim hem de çocuklarımızın hayatlarının gerçeklerinden biri oldu. Bu konularda çekilen animasyon filmler, çizgi filmler çocuklarınızın favorileri arasında. Dolayısı ile çocuklarınız için peluş robotları da severek oynayacağı bir oyuncak olarak seçebilirsiniz.

Peluş Bebekler:

Bebek deyince aklımıza hemen kız çocukları geliyor, evet. Ancak şimdi yapılan bebekler erkek çocukların da çok severek oynayabileceği şekilde tasarlanıyor. Özellikle sevilen çizgi dizi kahramanlarının bebekleri çocuklar arasında çok popüler. Çocuklar sevdikleri kahramanların bebeklerini odalarında, oyuncaklarının arasında, hayal dünyalarının içinde görmeyi seviyorlar. Hatta bazı çizgi dizi kahramanlarının oyuncak bebekleri satış rekorları kırıyor.

Peluş Maskotlar:

Çocuklarımızın oyunlarına tuttukları, taraftarı oldukları spor kulüplerinin sembol hayvanlarını ve başka figürleri peluş maskotlar ile katabiliyoruz. Değişik ebatlarda üretilen peluş maskotlar çocuklarımızın oyunlarına dahil olabildikleri gibi özelliklere bir yerlere asılabildikleri için çocuklarınızın odalarının dekorasyonları için de iyi bir seçenek oluşturuyor. Çocuklarımızın hayal dünyasını zenginleştirmek için onlara hikayeler anlatır, oyuncaklar alırız. Bunları odalarında dekorasyon amaçlı da kullanabilmek mümkün.

Peluş Uyku Arkadaşı:

Zaten peluş oyuncakların tamamı birer uyku arkadaşı olabilir. Bundan söz etmiştik. Özellikle yumuşak olmaları ve onlarla kurulan duygusal bağ, bunun en önemli gerekçelerinden. Fakat artık sadece uyku için tasarlanan peluş oyuncak modelleri var. Bu oyuncak çeşitlerinin en belirgin özellikleri ise diğerlerinden farklı olarak bebeklere ve çocuklara uykuda yardımcı ocak fonksiyonlara sahip olmaları. Mesela bunların tatlı müzikler çalan versiyonları var. Çocuklarınıza ninni gibi geldiği için onlara uyumalarında yardımcı oluyorlar. Ayrıca birde ışıklı versiyonları olan peluş uyku arkadaşı ürünleri var. Bunların özelliği de değişken. Ya renkli ışıklar çıkarıyorlar. Ya da ay, yıldız ve başka bir çok seçenekteki desenleri ışık olarak odasının duvarlarına ve /veya tavanına yansıtıyorlar. Böylece bebekleriniz ve çocuklarınız bu tatlı melodileri dinlerken ya da hareket halindeki bu ışıkları izlerken uyguya dalıyor.

Peluş oyuncak çeşitlerini seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

 1. İlk ve en önemli unsur, çocuğunuzun yaşına, gelişimine, gereksinimlerine ve yeteneklerine uygun ve aynı zamanda da kullanışlı olmasıdır. Özellikle uygun yaş grubundan karakterler seçmenizde yarar vardır.
 2. İkinci ve en az ilki kadar önemli olan bir diğer konu da alacağınız ürünlerin üretici firmalarının mutlaka güvenilir firmalar olmasıdır. Bunun için ürünlerin üzerinde mutlaka CE işaretinin olup olmadığını denetlemeniz gerekir.
 3. Seçtiğiniz ürünlerin çocuğunuza zarar verecek tahriş edici kısımlarının olmadığını kontrol etmelisiniz. Çünkü bu tarz ürünler çocuklarınızın yaralanmasına neden olabilirler.
 4. Ürünlerin çocuğunuzun rahatça kavrayabileceği ve oynayabileceğini formlarda olmasına özen göstermelisiniz. Bazılarının formları buna uygun olmayabiliyor ve zaten de böylece kısa sürede çocuğunuzun pek de ilgilenmediği oyuncaklar arasında yerini alıyor.
 5. Ürünün üzerindeki tüyler bazen alerjik bünyelerde sorun yaratabiliyor. Bu bakımdan alerjik bünyeli bir çocuğunuz varsa tüylü olmayan ürünleri seçmeniz daha doğru olacaktır.
 6. Ürünlerin üretiminde zehirli kimyasalların kullanılmamış olduğundan emin olmak olduğunu unutmamalısınız.
 7. Ürünleri alırken bu karakterlerin uzun ipleri, kordonları, kordelaları olmadığından da emin olmanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu tarz ürün çeşitleri de çocuğunuzun sağlığını ve güvenliğini tehdit edebilir.
 8. En iyisi bu tarz ürünleri satın alırken ellerimizle kontrol etmektir. Bu sayede özellikle dolgu malzemelerini kontrol etmiş oluruz. Böylece içinde yabancı ya da sert madde, kıymış, iğne, metal parça gibi şeyler olup olmadığını denetlemiş oluruz.
 9. Her zaman güvenilir yerlerden alışveriş yapılmalıdır. Çocuğunuz için bir şey satın alıyorsanız, bunu güvenilir yerlerden almalısınız.

Peluş Oyuncak Modelleri ve Peluş Oyuncak Fiyatları

Evet sevgili anne ve babalar, çocuklarınızın ilk arkadaşları peluş oyuncak modelleri hepimizin olduğu gibi onların da hayatında önemli bir yer tutuyor. Peluş oyuncak çeşitleri geçmiş yıllara göre çok daha çeşitli. Dolayısı ile seçmekte zorlanabilirsiniz.  Peluş oyuncak fiyatları değişiklik gösteriyor ancak fiyat filtrelerimizden yararlanarak fiyatları filtreleyebilirsiniz.

Web sitemizde Civilim, Hepsiburada, Joker ve Toyzz Shop mağazalarında satışa sunulan, Animals Of The World, Baby & Plus, Fur Real Friends, Melissa & Doug, Winnie The Pooh, Thanx Co, Tk Collection, Win Goal, Pal Oyuncak ve Hello Kitty markalarının birbirinden sevimli ürünlerini bir arada bulabilirsiniz.