Parfüm Kokusu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Parfüm Kokusu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Erkeklerin Eau De Cologne kullanıp kadınların kullanmamasının bir sebebi olduğunu biliyor muydunuz? Ph seviyeleri Eau De Toilette ve Eau De parfümlerde değişkenlik gösteriyor ve erkeklerin cildi kadınlara göre daha asitli olduğundan dolayı parfümlerdeki ph seviyesinin de düzenlenmesi gerekiyor. Her insanın cildindeki asit seviyesi farklılık gösterdiği için, parfüm seçimi yaparken ph seviyelerine dikkat edilmesi gerekiyor.

Parfüm Kokusu Denerken

Parfüm almak için bir mağazaya girdiğinizde, farklı parfümleri denerken tüm kokular birbirine karışabilir ve sonunda artık bir şey hissetmez hale gelebilirsiniz. Bunun önüne geçmek için bir yol bulundu ve pargüm standlara kahve çekirdekleri konulmaya başlandı. Parfümleri denerken kahve çekirdeklerini koklayarak burundaki hissiyatı nötrleyebilirsiniz.

Aldido - Kahve Çekirdeği - Vitringez

 

Parfüm kokusu denerken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise; parfümü üzerinizde uygulayacağınız yer. Parfümü, nabız noktalarına, bileklere ve boynunuza uygulayarak kokuyu kuvvetlendirebilir ve daha iyi algılayabilirsiniz. Ancak parfümü kıyafetlerinizin üzerine sıkmamaya özen göstermelisiniz.

Elbette hepimizin isteği parfüm kokusu etkisinin tüm gün korunmasıdır. Ama bunu sağlamak için tüm şişeyi üzerinize boca etmemelisiniz. Parfümü, bir fıs göğsünüze bir fıs da ensenize sıkarak gün boyunca harika kokabilirsiniz. Bu bölgeler korku, heyecan gibi duygularda yani kan akışının hızlandığı zamanlarda özel noktalara dönüşerek sabitlenen kokunun hızlıca dışarı salınmasını sağlar.

Aldido - Parfüm - Vitringez

Son zamanlarda parfümlerin yüksek sayıda üretilip, ulaşılabilir fiyatlarda satılması için gerçek çiçek kokularından vazgeçilip sentetik kokulara başvuruldu. Eski parfümler daha doğaldı ama karanlıkta ve serin bir yerde saklanması gerekiyordu. Kullanım süreleri günümüzde kullandığımız parfümlere kıyasla daha kısaydı. Bu nedenle üretici firmalar doğallıktan sıyrılıp daha yapay metodlara başvurdu ve parfüm üretimlerinde doruğa ulaşıldı.

Biliyoruz ki, parfümlerin içerikleri benzerlik gösterse de küçük farklılıklarla tasarımcılarından her seferinde yeni kokular hayat buluyor. Sizlere sunduğumuz parfüm önerileriyle çiçeksi kokuların tadına varacak ve doğal parfümleri keşfedeceksiniz.

İlk önerimiz; Versace Eros 200 ML Edt Erkek Parfümü. Yunan mitolojisinden ilham alarak yaratılan Versace Eros Parfüm; nane yaprakları, İtalyan limon kabuğu, yeşil elma, tonka fasulyesi, amber, ıtır, vanilya, atlas, virginia sedir ağacı,vetiver ve meşe yosunu içeriği ile erkek vücudunun çekiciliğini temsil ediyor.

Aldido - Versace - Vitringez

 

Eğer Kadın parfümlerinde ultra feminenlik arayanlardansanız Roberto Cavalli önerebiliriz. Ambery çiçek familyasına ait olan bu parfüm, pembe biber tanesi, portakal çiçeği absolütü, Mirabelle eriği ve çekici dip notasında kavrulmuş tonka tanesi bulunuyor. Parfümü. İçerisinde bergamot, limon, mandalina, yasemin, portakal, menekşe, kişniş, Hindistan cevizi, şeftali, gül, deniz notaları, frezya, muhabbet çiçeği, beyaz misk, sedir, meşe yosunu, silhat ve kehribar barından Armani Acqua Di, hem günlük kullanıma uygun olabilecek kadar ferah hem de oldukça etkileyici.

Aldido - Armani Erkek Parfüm - Vitringez Aldido - Wish - Vitringez Aldido - Armani - Vitringez

 

Eğer stilinizi parfümle tamamlıyor ve koku seçiminde seçici ve özenli davranıyorsanız, bir çok mağazayı kontrol edebilir ve satın alabilirsiniz.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK