Patchwork Halı İle Yeni Evinize Renkli Dokunuşlar Yapın

Patchwork Halı İle Yeni Evinize Renkli Dokunuşlar Yapın

Klasik görüntüsü ile vintage temasını yansıtan patchwork halı modelleri son birkaç yıldır ev dekorasyonunda yükselen trendler arasında yer alıyor. Ülkemizde yüzyıllardır icra edilen kırkyama sanatı günümüzde patchwork akımı ile anılmaya devam ediyor. Patchwork ya da ülkemizde bilinen adı ile kırkyama akımının ilk başlangıç zamanlarındaki amaç, eski kumaş parçalarını değerlendirerek onlara yeniden hayat verebilmekti. Eskimiş kumaş parçaları biraraya getiriliyor ve dikilerek yeniden kullanıma kazandırılıyordu.

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen patchwork halı modelleri vintage dekorasyona uyum sağladığı kadar, diğer dekorasyon tarzlarına da hitap ediyor. Modern ev dekorasyonundan tutunda, minimalist stilde dekore edilen evlere kadar, her tarzda dekorasyona rahatlıkla uyum sağlayabiliyor. Elbette ki, dekorasyonda halı seçimi oldukça önemlidir. Patchwork halı seçerken doğru renk uyumunu ve geçişi yakalayarak, ferah ve keyifli alanlar oluşturabilirsiniz. Ev dekorasyonunda mükemmel uyumu yakalayabilmeniz ve patchwork halı seçimizde yardımcı olabilmesi amacı ile aşağıdaki başlıkları sizler için oluşturduk.

Koçtaş mağazası ile ev dekorasyonunuzu tamamlayacak en zevkli dekoratif aksesuar, ev tekstili, minder, kırlent, rüstik perde, jaluzi, yılbaşı aksesuarları, zebra stor perde, duvar kağıdı, paspas, perde, tavan kaplaması, halı, resim ve çerçeve seçeneklerini Koçtaş ev dekorasyonu ürünleri arasında keşfedebilirsiniz.

Canlı Renkler

Düz renge ve hatlara sahip olan mobilyalar ile canlı renklerde bulunan patchwork halı çeşitlerini birarada kullanarak, ortama enerji ve canlılık katabilirsiniz. Fuşya patchwork halı ile gri, beyaz ve turkuaz renkleri oldukça uyumludur.  Bu renklere sahip bir koltuk takımız varsa, fuşya tonlarındaki patchwork halı kombinleyebilirsiniz.

8697911055186_102323__104-400x253
Patchwork Renkli Halı Modelleri

8b2feafc2c81301c693ef6546b8c6ecb
Kare Desenli Patchwork Renkli Halı Modelleri

160294205_tn30_0
Kırmızı Patchwork Renkli Halı Modelleri

merinos-palet-pt014-110-renkli-patchwork
Dikdörtgen Patchwork Renkli Halı Modelleri


Geçiş Renkleri:  Soft Renkler

Eğer koltuk takımınız, mobilyalarınız ya da perdeleriniz pastel tonlarında ise, biraz ortamı sakinleştirmeye ihtiyacınız olabilir. Bu durumda, daha soft renklere sahip olan patchwork halı modellerini tercih ederek, sakin bir geçiş yapabilirsiniz.

4
Soft Renkli Patchwork Halı Modelleri

3
Soft Renkli Desenli Patchwork Halı Modelleri

1
Soft Renkli Desenli Soft Patchwork Halı Modelleri

karmen-oyku-7037-kiremit-sari-turkuaz-patchwork
Kiremit,Sarı ve Turkuaz Renkli Patchwork Halı


Geometrik Desenler

Genellikle, kare ya da dikdörtgen formlarda görmeye alışkın olduğumuz patchwork halı çeşitleri, farklı ve yeni geometrik desenler ile de karşımıza çıkmaya devam ediyor. Ortama hareket kazandırmaya yardımcı olan patchwork halılar soft renk tonlarında tercih edildiğinde ortama modern ve şık bir hava katıyor.

1
Geometrik Desenli patchwork Halı Modelleri

2
Geometrik Şekilli Patchwork Halı Modelleri

3
Soft Renkli Desenli Halı Modelleri

merinos-hali-gonca-12785-065-patchwork-mavi-lila-bej
Halı Motif Desenli Lila Patchwork Halı Modelleri

 

Halı markaları arasında patchwork özelliğine sahip kilim ve yolluk çeşitlerini de bulabilirsiniz. Padişah Halı, Merinos, Apex Halı, Dinarsu gibi markalara ait olan patchwork halı çeşitleri ve fiyatları ile ilgili daha fazla bilgiye Koçtaş internet sitesinden ulaşabilir veya mağazasını ziyaret ederek binlerce ürüne bakabilirsiniz.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK