Pırlanta Yüzük Modelleri

Pırlanta Yüzük Modelleri

0Her kadının hayalini süsleyen pırlanta yüzük, aşkın ve sadakatin simgesi olması nedeniyle, aslında çok daha derin bir anlamı içinde barındırıyor. Milyarlarca yıl öncesine dayanan pırlanta taşların oluşum süreci ve serüveni nedeni ile her pırlanta birbirinden farklı yapı ve görüntüye sahiptir. Doğal oluşum sürecini tamamlayan her pırlantanın eşsiz olduğu bir gerçektir. Evlilik teklif ederken pırlanta yüzük hediye etmenin “Eşi benzeri bulunmayan ve bulunamayacak olan bir aşka, eşsiz bir hediyeden başka ne sunabilir ki?” demenin simgesel anlatımı olarak nitendirilebilir.

Pırlanta modelleri birbirine çok benziyor gibi görünse de, kaliteleri ve şekilleri baz alındığında oldukça farklı özelliklere sahiptirler. Bu sebeple, tek taş yüzük seçerken 4C olarak nitelendirilen temel pırlanta bilgilerini göz önüne almanızı tavsiye ediyoruz.  İşin ehli kişiler tarafından kesim (cut), renk (colour), berraklık (clarity) ve son olarak ağırlık (carat weight) değerleri pırlanta yüzük kalitesini belirleyen faktörler olarak belirtiliyor. Dolayısıyla, pırlanta fiyatları da, sahip olduğu kaliteye ve özelliklere göre değişebiliyor.  Pırlanta satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli hususta, satın alacağınız kuyumcunun size vereceği sertifikadır. Satın alma aşamasında kuyumcunuz tarafından size verilecek olan sertifikada pırlanta yüzüğün kesim, ağırlık, renk ve berraklık değerleri yer alacaktır. Sertifikada yer alan bilgiler doğrultusunda pırlanta yüzüğün değeri  ve gerçek olduğu beyan edildiğinden, gönül rahatlığı ile alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Gelin pırlanta yüzük modellerine ve ışıltılarına biraz daha yakından bakalım.

Her Zevke Uygun Tektaş Modelleri

Tek taş modelleri, etrafa saçtığı ışıltı nedeniyle de, her zevkten ve her yaştan tüm kadınlara hitap ediyor.

sirius-pirlanta-18-ayar-beyaz-altin-0,45-karat-pirlanta-tektas-yuzuk-1-607 divas-31-DVS381583-1420701042
sirius-pirlanta-18-ayar-beyaz-altin-toplam-0,45-karat-pirlanta-tektas-967 sirius-pirlanta-18-ayar-beyaz-altin-toplam-0,98-karat-pirlanta-tektas-238

 

Işıltısı İle Göz Dolduran Tamtur Pırlanta Modelleri

Alyans ile aynı anlamı taşıdığı için altın alyans ya da söz yüzükleri yerine tamtur pırlanta yüzük modelleri de tercih edilebiliyor. Montürleri ve işçilikleri ile göz alıcı görünen tamtur yüzük modellerine daha yakından bakmak için resimlere tıklayabilirsiniz.

2,40-ct-pirlanta-tamtur-yuzuk-1528 20130806000000 bella-gloria-barok-pirlanta-tamtur-yuzuk-ft72005-396

 

Asil Duruş Garantili Beş Taşlı Alyans Modelleri

Nostaljik bir havası da bulunan beş taşlı alyans modelleri aynı zamanda oldukça asil görünüyor.

0,85-ct-pirlanta-alyans-1711 5_tasli_pirlanta_alyans_dr50025-700x700 20130806000000

 

Bir ömür boyu parmağınızda taşıyacağınız yüzüğünüzü tektaş yüzük veya taşlı alyans modelleri arasında kolaylıkla bulabilirsiniz. Diğer tüm yüzük modellerine ulaşmak altın fiyatları konusunda bilgi sahip olmak için burayı tıklayabilirsiniz.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK