Plaj Giyiminin Yıldızı Bikinimizi Nasıl Seçmeliyiz?

Plaj Giyiminin Yıldızı Bikinimizi Nasıl Seçmeliyiz?

Plaj Giyiminin Yıldızı Bikinimizi Nasıl Seçmeliyiz?

Bikinilerin vücutta daha hoş durması ve şıklığın yanında rahatlık da sunması için, vücut yapımıza uygun modelleri seçmeliyiz. Vücudunuza uygun bikini modellerini öğrenmek için önerilerimize göz atabilirsiniz.

Vücut Tipimize Göre Hangi Bikiniyi Seçmeliyiz?

Elma tipi vücut için bikini modelleri: Geniş omuzlar ve dar bir kalça ile tanımlanan bu vücut tipinin daha orantılı görünmesini sağlayacak bikiniler, dikkati üst vücuttan alarak kalça bölgesine çekecek parçalardır. Bu noktada bikini altınızı fırfırlı, desenli ya da daha canlı renklerde seçebilir; düz ve koyu renkteki üstlerle tamamlayabilirsiniz.

Atletik dikdörtgen vücut tipine uygun bikini modelleri: Vücut oyuntularının az olduğu atletik vücut tipindeyseniz, vücudunuzu daha kadınsı gösterecek yüksek bel ve feminen renklerdeki bikinileri tercih edebilirsiniz.

Kum saati vücut tipine uygun bikini modelleri: Kum saati vücut tipine sahip hanımlar, kıyafet seçiminde olduğu gibi bikini seçiminde de şanslı. Her türlü bikiniyi kolaylıkla taşıyabilecek bu vücut tipine önerimiz, vücudunuza tam oturan modelleri seçip, vücut orantınızı bozacak modellerden kaçınmanız.

Armut tipi vücuda uygun bikini modelleri: Kalçaların omuzlara göre daha gneiş olduğu armut tipi vücuda sahipseniz, dikkati kalçalarınızdan uzaklaştıracak modellere yönelmenizde fayda var. Düz ve koyu renkli bikini altlarını, aksesuar, fırfır ve desen detaylarına sahip bikini üstleriyle kombinleyebilirsiniz.

Balıketli vücuda uygun bikini modelleri: Eğer balıketli iseniz, vücudunuzdaki fazlalıkları kapatarak beğendiğiniz bölgelerinizi ön plana çıkaracak seçimler yapabilirsiniz. Yüksek belli bikini altı ve üçgen bikini üstlerinin koyu renkli ve detaysız modelleri seçerek kombinleyebilirsiniz.

Büyük göğüslüler için uygun bikini modelleri: Büyük göğüsleriniz varsa, göğüslerinizi toparlayarak sırtınıza binen yükü azaltacak, kalın askılı bikinileri tercih edebilirsiniz. Eğer göğüsleriniz üst ve alt vücut orantınızı bozuyorsa, göğüslerinizin daha küçük görünmesini sağlayacak, koyu renkte ve toparlayıcı bikini üstlerine yönelebilirsiniz. 

Küçük göğüslüler için uygun bikini modelleri: Küçük göğüsleriniz varsa ve göğüslerinizi daha dolgun gösterecek bikini modelleri arayışındaysanız; push up ve balen destekli bikini modelleri tam size göre. Dilerseniz fırfırlı, büyük desenli, straplez ve püsküllü bikini modelleri ile de göğüslerinizin büyük görünmesini sağlayacak bir illüzyon yaratabilirsiniz.

Kısa bacaklarınız varsa: Bacaklarınız vücudunuzun üst kısmına oranla daha kısaysa, bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlayacak bikini modelleri arıyor olabilirsiniz. Kalça kesimi yüksek, Brazilian tarzda ve dikey çizgili modeller de bacaklarınızı uzatacaktır.

Göbeğiniz varsa: Göbeğiniz varsa ve bikini giymeyi tercih ediyorsanız; karın bölgenizi daha fit gösterecek yüksek belli bikini takımları sizin için uygun olacaktır.

Geniş kalçalarınız varsa: Kalçalarınız vücudunuzun diğer bölgelerine oranla daha genişse, dikkati bu bölgeden uzaklaştıracak, kalçanızı tamamen sararak daha dar görünmesine yardımcı olacak altı koyu renk  olan modeller seçmenizde fayda var.

Kesimlerine göre bikini modelleri:

Üçgen bikini modelleri: Üçgen bikiniler, göğüs kısmı üçgen şeklinde olan bikini modellerinin genel adıdır. Çoğunlukla ip askılı olmakla birlikte, kalın askılı modelleri de bulunmaktadır.

Üçgen Renkli Bikini

Üçgen Siyah Bikini

Haki Renkli Üçgen Bikini

Straplez bikini modelleri: Straplez bikiniler, askıları olmayan ya da takılıp çıkarılabilen askılara sahip bikini modelleridir. Göğüs kısmını kapatarak askı izi olmadan güneşlenme olanağı sunmaları ve şık görünümleriyle popüler bikini modelleri arasında yer alırlar.

Straplez Siyah Bikini

Straplez Desenli Bikini

Straplez Deniz Mavisi-Beyaz Detaylı Bikini

Dekolteli bikini modelleri: Son dönem plaj modasının favorilerinden olan dekolteli bikiniler, üst kısmının üçgen ve straplez bikinilere göre daha kapalı olduğu, ancak yan, boyun ya da göğüs bölgesinde dekolteler olan bikinilerdir. Farklı tasarımcıların plaj koleksiyonlarında kendini gösteren dekolteli bikiniler, önümüzdeki sezon da popüler olacak bikini modelleri arasında.

Balkonet bikini modelleri: Balkonet bikiniler, küçük göğüsleri desteklemek için üretilen, kesim olarak strapleze, şekil olarak balenli sütyenlere benzer bir bikini türüdür. Son dönemde öne çıkan Triangl balkonet bikiniler, bu modelin trend olup her yere yayılmasını sağlamıştır.

Balkonet Beyaz Bikini

Balkonet Siyah Bikini

Balkonet Motifli Bikini

Bikini Fiyatları

Plaj giyimin vazgeçilmezlerinden olan bikiniler, tasarımlarına, markalarına ve tasarımcılarına göre değişen fiyatlara sahiptir. Bedeninize ve tarzınıza en uygun bikini modelini belirledikten sonra, bütçenize de uygun bir seçim yapabilirsiniz.

Ayyıldız, Argento, Etro, Kom, Zeki Triko, Billabong, Adidas, Quiksilver, Cihan Nacar, Beymen, Lilyandrose gibi birbirinden değerli markaların bikini modellerine Boyner, Beymen, Mango, Coquet, Lidyana, Modagram, Morhipo, 365ist gibi mağazalar üzerinden ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK