Rahatlığın ve Özgürlüğün Dünyası: Bohem Stili

Rahatlığın ve Özgürlüğün Dünyası: Bohem Stili

60’lı yılların sonlarından 70’li yıllara uzanan bohem stili, özgürlüğün ve rahat giyimin sembolü olan bir giyim tarzı olarak biliniyor. Bohem stilinde moda kaygısı olmasa da, son zamanlarda vitrinlerde sürekli olarak gördüğümüz bu stil fazlasıyla seviliyor. Bohem deyince, ilk olarak akla toprak tonlarında olan renkler geliyor. Kahveler, yeşiller, turuncular… Renklerin dışında desenler de ön planda bohem stilinde. Çiçekli desenler, tribal desenler ve ombreli kumaş desenlerini bu tarz kıyafetlerde sıkça görüyoruz.

Festival stilinin oluşmasına yardım eden bohem stili; püsküllü çantalar, bol paça pantolonlar, örgü ve danteller, kimonolar, uzun elbiseler ve tulumlar gibi salaş parçalardan oluşuyor. Rahat giyimin tercih edildiği yaz mevsimi gelmişken, biz de bohem stilini araştırdık ve bu tarza özgü olan kıyafetleri sizin için derledik.

Bohem Kıyafetler11

70’ler deyince akla gelen bol paça pantolonlar, bohem stilinde listede ilk sırayı alıyor. Kimonolar, rahat tulumlar, püsküllü elbise ve yelekler de bol paça pantolonları takip ediyor. Bol paça pantolonlarınızı salaş tişörtlerinizle kombinleyebileceğiniz gibi, crop top modasına ayak uydurarak da stilinizi tamamlayabilirsiniz.

pantolon yelek (2) bluz
tulum (1) elbise (1) elbise (4)

Daha fazlası için tıklayın.

Bohem Ayakkabılar

Süet botlar bohem stilinin en çok göze çarpan parçalarından biri. Bohem stilinin baş rollerinden biri olan bu botlar, bazen püsküllü bazen de sade modelleriyle karşımıza çıkıyor. Kahve ve tonlarının yanı sıra bordo ve siyah gibi iddialı renklere de bohem stilinizde yer verebilirsiniz. Bir şortla bile kombinlediğinizde kendini gösteren ve stilinizi anında yansıtan bu botlar, şimdilerde ise fazlasıyla trend.

ayakkabı (6) ayakkabı (5) ayakkabı (1)

Daha fazlası için tıklayın.

Bohem Çantalar

Bohem çantalarda da durum pek farklı değil. Ayakkabılarda olduğu gibi çantalarda da süet materyali fazlasıyla kullanılıyor. Süetin yanı sıra püsküllü çantalar da bohem stilinin olmazsa olmazlarından. Şu sıralar  trend listelerinin başında gelen püsküllü çantalara, günlük kombinlerinizde de rahatlıkla yer verebilirsiniz.

 

Daha fazlası için tıklayın.

Bohem Aksesuarlar

Doğanın renkleri ve doğallığı aksesuarlara da yansıyor. Çiçekli bileklikler, etnik kolyeler ve boncuklar… Bohem stilinize uygun olarak seçeceğiniz aksesuarlarla stilinizi tamamlayabilirsiniz.

aksesuar (1)

Daha fazlası için tıklayın.

Siz de Bohem tarzınızı stilinizle dışarıya yansıtmak istiyorsanız, hemen hepsiburada.com‘a gelin, Bohem Stili‘ne özel olarak hazırlanan kategorisiyle özgür dünyanın kapılarını kendinize açın. 🙂

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK