Ramazan Sofralarının Vazgeçilmezleri: Sofra Sunumu

Ramazan Sofralarının Vazgeçilmezleri: Sofra Sunumu

Haziran ayına girdiğimiz bugünlerde, 16 Haziran’da başlayacak olan Ramazan ayı, Ramazan Bayramı’nın da habercisi.

Tüm aileyi bir araya getiren özel günlerden olan bayramlar, sevgi, saygı, şefkat gibi duyguların en yoğun şekilde yaşandığı günlerdendir. Bayramları ve Ramazan ayını özel kılan şeylerden biri de, bütün ailenin bir araya geldiği; lezzetli yemekler ve keyifli sohbetlerle süslenen iftar sofralarıdır.  Gün boyu tutulan oruç, iftar vaktinin gelmesiyle yenilen yemek ile tamamlanır; en güzel sofralar, Ramazan ayında kurulur.

Ramazan sofralarını kurarken;

Dopdolu, keyifli bir iftar sofrası hazırlamak için sunum oldukça önemli. Bu nedenle masanızı hazırlarken, tabaklarınızdan sürahilerinize, fincanlardan çatal bıçak kaşık takımlarına kadar tüm parçaları özenli bir şekilde seçmeniz ve hazırlamanız gerekiyor.

Bu yıl 17 Temmuz’da kutlayacağımız Ramazan Bayramı öncesi sizler için, en keyifli Ramazan sofralarının vazgeçilmezlerini bir araya getirdik.

Görsellere tıklayarak ürünlere ulaşabilirsiniz.

Sürahi ve karaflar

İftar vakti gelip çattığında, masada ilk hazır olması gereken şeylerden biri su. Suyu ikram edeceğiniz güzel sürahiler, iftar sofranızın baş tacı olacak.

Cat-4-Desen-Cam-sise_7854_1 Cat-3-Desen-Su-sisesi_7874_1 istanbul-Basucu-Surahisi-ve-Bard_7839_1

Tüm sürahi ve karaflar için tıklayın.

Yemek takımları

İhtişamlı bir sofra hazırlamanın ilk kurallarından biri, yemeğinizin konseptine uygun bir yemek takımı seçmekle başlar. Bu Ramazan’da en keyifli sofraları kurmak için, öne çıkan yemek takımları arasından isterseniz altın ve gümüş bezemeli, dilerseniz de romantik çiçek desenleriyle süslü takımlardan birini seçebilirsiniz.

NBL-Bone-China-Gold-Lines-86-par_10467_1 NBL-Bone-China-Platin-Life-86-pa_10463_1 Pink-Garden-28-Parca-Porselen-Ye_10437_1

Tüm yemek takımları için tıklayın.

Servis tabakları

Kahvaltılıklar ve çeşit çeşit salatalar da, dopdolu bir Ramazan sofrasının vazgeçilmezlerinden. Yemek takımınızla uyumlu servis tabakları ile yemeğinizi bir ziyafete dönüştürebilirsiniz.

Beauty-Ahsap-Kasik-ve-Catalli-Sa_15171_1 Pretty-Kahvalti-Tabagi-Kirmizi_14511_1 Lavanta-Desenli-Seramik-Buyuk-Ka_6742_1

Tüm servis tabakları için tıklayın.

Bardak – kupa – fincan

Yemekler yenilip karınlar doyduğunda sıra çay – kahve faslına gelir. Çay – kahve servisi için bizim favorilerimiz, İstanbul siluetli, gelincikli, tavuskuşlu fincan takımları.

2-li-Bone-China-Fincan-Seti-Geli_15371_1 Venus-6-li-Cay-Fincani_14266_1 2-li-Bone-China-Fincan-Seti-Ista_15377_1

Tüm çay – kahve  – pasta servis ürünleri için tıklayın.

Sofra aksesuarları

Aksesuarlar, nasıl kıyafetlerin tamamlayıcısı ise, sofraların da tamamlayıcısıdır. Şekerlikler, peçetelikler, yağlık sirkelikler ve sosluklar sofralarınızı en iyi şekilde tamamlayacak.

3-lu-Yildiz-Sosluk_13566_1 Menekse-Desen-Yaglik-Sirkelik-Se_14168_1 Blue-Flower-Yaglik-Sirkelik_15163_1

Tüm sofra aksesuarları için tıklayın.

Ramazan ayı boyunca ve bayramda tüm misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlamak için ihtiyacınız olan tüm mutfak ürünlerini, yemek takımlarını, tepsilerden çikolatalıklara tüm servis ürünlerini Evim Hayatım’da bulabilirsiniz.

En keyifli Ramazan sofraları ve Bayram sunumları için, Evim Hayatım’da yer alan Ramazan Sofraları ürünlerine göz atmayı ihmal etmeyin.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK