Retro Şıklığı: Vintage Gelin Saç Modelleri

Retro Şıklığı: Vintage Gelin Saç Modelleri

Düğün gününde vintage temasını A’dan Z’ye kusursuzca kullanmak isteyenlerin tercihi olabilecek detaylar arasında vintage gelin saç modelleri yer alıyor. O muhteşem günde, gelin adaylarını daha farklı, zarif ve göz alıcı hale büründürebilecek vintage gelin saçı çeşitleri 1920, 1930 ve 1940’lı yıllardan günümüze geliyor.

Vintage gelin başı modellerinin genellikle gelin kepi gibi kısa duvaklı saç aksesuarları ile birlikte kullanıldığı görülüyor. Ancak bu kullanım şeklinden ilham alarak, kendi gelin saçı modelinizi günümüze uygun şekilde modernize ederek, kullanabilirsiniz. Tamamen sizin yaratıcılığınıza ve aynı zamanda kuaförünüzün de yeteğine bağlı bir durum olduğunu söyleyebiliriz. Vintage gelin saç modelleri arasında yer alan dalgalar, bukleler, sımsıkı toplanmış saçlar ile tabiri caizse jilet gibi bir görüntü oluşturuluyor. Özellikle bu yıl gelinler tarafından sıklıkla tercih edilen vintage gelin saç modelleri hem kısa, hem de uzun saçlı gelinler tarafından rahatlıkla kullanılabilecek modelleri içeriyor. 1920’li yıllardan başlayarak, ele aldığımız gelin saç modelleri ile zamanda yolculuğa hazır mısınız? 🙂

1920’li Yılların Muhteşem Gatsby Modası

Nam-ı diğer Great Gatsby filminin 1974 yılında vizyona girmesi ile birlikte püsküllü elbiselerden, parlak taşlı, büyük mücevherlere ve saç aksesuarlarına kadar pek çok detay, 1920’li yılların kilit moda parçalarını içeriyor. Özellikle Muhteşem Gatsby filminde, gösterişli saç bantları ve taçlara ek olarak 1930’lu yıllarda moda olan parmak dalgası saç modelinin de kullanılmaya başlandığı görülüyor.

1 2 3

Linke tıklayarak görsellere ulaşabilir, vintage saç modelleri hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz: www.percyhandmade.com/blogs/vintage-wedding-hairstyles-a-brief-history/

1930’larda Popüler Hale Gelen Parmak Dalgası Dalgalı Saç Modeli

1920’li yıllarda kullanılmaya başlanan parmak dalgası saç modelinin 1930’lu yıllara damgasını vurduğu görülüyor. 1990’lı yıllarda da geri dönen parmak dalgası saç modeli, bu döünemde Hollywood artistleri tarafından da sıklıkla kullanılır olmuştu. Kısa saçlı gelin adaylarının da yumuşak bukleler yaptırarak kullabileceği parmak dalgası saç modeli oldukça kullanışlı ve pratik bir model olarak günümüze ulaşıyor.

1 2 3


1940’lı Yılların
 Meşhur Zafer Kıvrımları

1940’lı yıllarda Hollwood yıldızlarının çoğu tarafından kullanılan zafer kıvrımları saç modeli, retro bir görünüm yakalamak isteyenler için ideal bir model olarak karşımıza çıkıyor. Zafer ruloları olarak da anılan saç modelini günümüzde en çok tercih eden ünlülerden biri de Katy Perry.

1 2 3

Evlilik hazırlıkları ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz herşeye burayı tıklayarak ulaşabilir, anlaşmalı firmaların sunduğu olanakları detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK