Saç Rengine Göre Makyaj Önerileri

Saç Rengine Göre Makyaj Önerileri

SAÇ RENGİNE GÖRE MAKYAJ ÖNERİLERİ

Aslında doğru makyaj diye bir şey yoktur. Olması gereken makyaj malzemeleri arasında ve makyajla teniniz aranızda uyum sağlayabilmektir. Makyajınızın teniniz ve kıyafetinizle uyumu,  göz renginizle uyumu, ruj ve far arasındaki uyum… Eğer tüm bu noktalarda uyumu yakalayabildiyseniz makyaj güzelliğinize güzellik katabilir.

Makyajda uyum sağlanması gereken en önemli noktalardan biri de saç renginizdir. Biz de bugün saç renginiz ve makyajınız arasında mükemmel uyumu yakalayabilmenizi sağlayacak püf noktaları vermek istiyoruz. Paylaşacağımız öneriler sayesinde daha göz alıcı makyajlar yapabilecek ve saç renginizin makyaj tarzınız açısından ne kadar önemli olduğunu göreceksiniz…

Saç rengine göre makyaj nasıl yapılır?

Kahverengi saçlar

Eğer saçınız kahverengiyse çok şanslısınız. Birçok makyaj malzemesini rahatça kullanabilirsiniz. Allık olarak doğal tonlara yönelirken far rengi olarak metalik ve çarpıcı renkleri tercih edebilirsiniz. Böylece yüzünüzde renk dengesini tutturabilir ve kahverengi saçlarınızın yüzünüzü daha güzel göstermesini sağlayabilirsiniz.

SAÇ RENGİNE GÖRE MAKYAJ ÖNERİLERİ
Pembe ruj
SAÇ RENGİNE GÖRE MAKYAJ ÖNERİLERİ
Açık pembe ruj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Siyah saçlar

Siyah saçlı kadınların kurtarıcısı göz makyajı. Siyah saçın yüzünüzü solgun göstermesi doğaldır. Bunu önlemek için gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Gözlerinizi ön plana çıkarmak için de gri ve lacivert ve siyah tonlarını kullanarak yapacağınız buğulu göz makyajları işe yarayabilir. Özellikle siyah rengi göz makyajı iddialı gibi görünse de tam size göre. Göz makyajını dengelemek için de dudaklar ve yanaklarda uçuk pembeleri tercih edebilirsiniz.

Kızıl saçlar

Göz makyajı için mürdüm, kızıl kahve renklerini kullanabilir göz kalmei için de kontrast oluşturmak için mavi tonlarını tercih edebilirsiniz. Bu renkler kızıl saçın zarafetini ön plana çıkartır. Allık ve ruj rengi olarak da pembe tonlar kızıl saçlarınızla mükemmel bir uyum yakalayabilir.

SAÇ RENGİNE GÖRE MAKYAJ ÖNERİLERİ
Koyu renk far
SAÇ RENGİNE GÖRE MAKYAJ ÖNERİLERİ
Üçlü far

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sarı saçlar

Eğer saçlarınız sarıysa bronz rengteki her türlü makyaj malzemesi sizin için üretilmiş demektir. Yanaklarınızda kullanacağınız bronz ışıltılı allıklar, gözleriniz içinse bronz ya da altın rengi farlar saç renginizle harika bir uyum yakalamanızı sağlar. Özellikle gözlerinizi ortaya çıkarmak için bronz farların en iyi tamamlayıcısı kahverengi göz kalemlerdir. Böylece hem sade hem ışıltılı hem de göz alıcı görünebilirsiniz. Kahverengi göz kalemi ile makyajınızı tamamlayabilir, sarı saçlarınızın yüzünüzü soluk göstermesine de izin vermemiş olursunuz.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK