Seçtiğiniz Çanta Karakterinizi Ele Veriyor

Seçtiğiniz Çanta Karakterinizi Ele Veriyor

Kadınlar için şıklığı tamamlamanın ve stilli rahat bir şekilde yansıtmanın yolu aksesuarlardan geçer. Çantandan kolyeye, şaldan saate kadar bir kadının seçtiği aksesuar, stilini ve tercihlerini açıkça ortaya koyar. Kısacası bir kadının aksesuarlarına bakarak karakterine dair küçük ipuçları edinmek mümkündür.

Çanta Seçimi ve Karakter Analizi

Kadınlar için aksesuar deyince akla gelen ilk parça şüphesiz ki çantalardır. Mevsim ne olursa olsun, daima yanlarında taşıdıkları ve seçtikleri modele göre tarzlarını ortaya koydukları çantalar, bir kadının karakterini ele verir. Büyük çantalardan, portföy çantalara, sırt çantalarından postacı çantalara kadar birbirinden farklı modellerle kadınlara sunulan çantalar; kombinlerin baş tacı olmalarının yanı sıra, karakter analizinin de yapı taşıdır.

Unutmayın, çantayı hangi renkte ve hangi boyutta tercih ettiğiniz ya da çantayı nasıl taşıdığınız karakterinizi ele veriyor!

Büyük Boy Omuz Çantası

Büyük boy çanta kullanmayı seven kadınların genellikle gösterişi ve üstünlük göstermeyi seven kadınlar olduğu iddia edilir. Diğer yandan büyük boy çanta kullanan kadın tedbircidir, ihtiyacı olan her şeyi yanına almak ister ve işini şansa bırakmaz. Gece topuklu ayakkabılarıyla özel bir yere gidiyorsa mutlaka babetini yanına alır, dışarıya çıkarken şarj aletini, makyaj çantasını, el kremini yanından ayırmaz. Kısaca büyük boy çanta, tedbiri elden bırakmayan kadınların çantasıdır.

Mizu - Laurence Kemerli El Çantası - Vitringez Mizu - Büyük Çanta - Vitringez.jpg

Mizu - Housebags Cepli El Çantası - Vitringez Mizu - Housebags Fermuarlı El Çantası - Vitringez

Portföy Çanta

Elde taşınan küçük portföy çantalar genellikle, şıklığı rahatlıktan daha fazla önemseyen kadınların tercihidir. Sadece telefonu, cüzdanı ve yer kaplamayan eşyalarıyla dışarıya çıkmayı tercih eden bu kadınlar, çantalarındaki ince detaylarla şıklıklarını tamamlar. Ayrıca özel bir yere giderken abiye elbiselerle ve gece elbiseriyle kombinlenen portföy çantalar, pullu, payetli, işlemeli modelleriyle de oldukça göz alıcı bir stilin temel taşıdır. Eğer büyük çantaların aksine, küçük bir portföy çantayı günlük stilinizde kullanıyorsunuz, şıklığın sizin için her şeyden önemli olduğunu söylemek mümkün olacaktır.

Mizu - Portföy - Vitringez Mizu - Jacquline Mavi El Çantasi - Vitringez

Mizu -Kaplan Desenli Portföy Çanta - Vitringez Mizu - Beach Portföy Çanta - Vitringez

Çapraz Askılı Çanta

Sokak modasının önemli detaylarından biri olan çapraz askılı çanta, hem şıklığın hem de rahatlığın en büyük temsilcilerinden biridir. Genellikle rahatına düşkün kadınların tercihi olan çapraz askılı çantalar, oldukça geniş bir kullanım alanına sahip. Eğer çapraz askılı çanta takmayı seven bir kadınsanız, sizin için şıklığın ikinci planda olduğunu ve sadece gün içerisinde ihtiyacınız olacak temel eşyaları yanınıza alarak ağırlıktan ve gereksiz eşyalardan kaçtığınızı söylemek mümkün.

 Mizu - Jacquline Pembe Çapraz Çanta - Vitringez Mizu - Çapraz Çanta - Vitringez

Mizu -Zincir Saplı Bohça Çanta - Vitringez Mizu - Pieces Zincir Askılı Zımbalı Çanta - Vitringez

Sırt Çantası

Eğer sırt çantaları son zamanlarda bu kadar popüler olmasaydı ve birbirinden farklı ve şık modellerle vitrinlerdeki yerini almasaydı, sadece rahatlığını düşünen kadınların tercihi demek doğru olacaktı. Ama yeni trendlerle birlikte, zımba, işleme ve zincir gibi detaylarla süslenen sırt çantaları, artık cool ve şık bir stilin temsilcisi. Topuklu ayakkabıları ve mini eteğiyle ofise giden bir kadının bile tercihi olan sırt çantaları, hem taşıma kolaylığı hem de farklı duruşu sayesinde trendleri yakından takip eden kadınların öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. Ama yine de söylemeliyiz ki, sırt çantası vazgeçilmezleriniz arasında yer alıyorsanız, sizin için rahatlık her şeyin üstünde!

Mizu - Mavi 5 Cepli Sırt Çantası- Vitringez Mizu - Sırt Çantası - Vitringez

Mizu - Kareli Sırt Çantası - Vitringez Mizu - Püsküllü Sırt Çantası - Vitringez

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK