Sen Tam Benim Kalemimsin!

Sen Tam Benim Kalemimsin!

SEN TAM BENİM KALEMİMSİN!

Kadınların vazgeçilmez eşyaları listesinde, ilk sıralarda yer alan makyaj malzemeleri arasında, kalemlerin yeri çok ayrı. Kalem, tutulması ve sürülmesi kolay, kullanışlı makyaj malzemeleri sınıfına dahil olduğu için; genellikle göz kalemi, dudak kalemi, kaş kalemi gibi farklı bölgelere özel olarak tasarlanıyor.

“Eli kalem tutan kadınlar”, bu sayede birbirinden çarpıcı ve kalıcı makyajlar yapabiliyor.

Kalıcı modellerine her geçen gün yenisi eklenen kalemlerle, gündelik hayatta maruz kalınan dış etkenler, makyajları artık kolay kolay çıkaramıyor. Kalemler dağılmıyor, akmıyor hatta suya maruz kalsa bile silinmiyor. Bu da iş hayatının yoğun temposunda makyaj tazelemeye vakit ayıramayan ve özel günlerini mükemmel bir makyajla tamamlamak isteyen kadınların hayatını kolaylaştırıyor.

Diğer makyaj malzemeleriyle birlikte kullanıldığında, sürüldüğü bölgedeki rengi pekiştiren kalemler, makyajın hem daha geç çıkmasını hem de daha pürüzsüz ve düzgün görünmesini sağlıyor. Bu şekilde, ışık nasıl olursa olsun, gözleriniz, dudaklarınız ve kaşlarınız tam anlamıyla “kalemle çizilmiş gibi” tabirine uygun şekilde görünebilir. Bu da son yılların yeni modası “selfie”ler için en uygun koşulların oluşmasını sağlıyor. Genellikle gün içinde silinip giden makyaj, bir de yakın çekim olduğu zaman fotoğraflarda kötü görünmenize neden olabiliyor. Ancak, kalemlerle pekiştirilen makyajlarda, bu sorun ortadan kalkıyor.

Dudak kalemi

Eskiden dudak kalemi ile dudakların kenarlarına çerçeve yapılırdı. Özellikle 80’li yıllarda dudak kaleminiz metrelerce uzaktan bile mutlaka görünmeliydi. Artık ortadan kalkmış olan bu moda, elbette dudak kalemini demode bir ürün haline getirmedi.

Zaman içerisinde öğrendik ki dudak kalemi, özellikle rujla aynı renk olanlarından seçilip, dudağı boyamak suretiyle kullanıldığında, üzerine sürülen ruju daha kalıcı hale getiriyor. Bu faydalı bilgi artık makyaj yapmayı seven her kadın tarafından biliniyor ve kullanılıyor. Öyle ki her renk ruja uyum sağlaması için nude (renksiz/ten rengi) rujlar için de açık renklerde kalemler piyasaya sürüldü. Kadınlar, bu kalemlerle artık çıkmayan rujlarını kendileri yaratıyor.

SEN TAM BENİM KALEMİMSİN!
Suya Dayanıklı Dudak Kalemi
SEN TAM BENİM KALEMİMSİN!
Lip Contour Nude Dudak Kalemi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Göz kalemi

Gözler belki de kadınların en çok önem verdiği ve öne çıkmasını istedikleri yerlerinden biri. Kadınların gözlerine verdiği önemi arkeolojik eserlerde, eski belgelerde, özellikle hiyerogliflerde dahi görmek mümkün. Güzelliğiyle dünyayı hala büyülemeye devam eden, güzellik sırlarını elde etmek için kadınların birbiriyle yarıştığı, efsanevi kadın hükümdar Kleopatra, güzel gözlerini ortaya çıkaran, tarihteki belki de ilk kadınlardan biri.

Tarihte; kül, is, kömür gibi birçok renk veren materyalle makyaj yapma mücadelesi veren kadınlar, bugün çok farklı özellik ve renklerde göz kalemi bulabiliyor. Göz kapağına ve alt kirpiklerin dibine düzgün bir şekilde sürdüğünüz, yumuşak uçlu göz kalemleri, başka hiçbir makyaj malzemesi kullanmasanız bile havanızı değiştirebiliyor.

SEN TAM BENİM KALEMİMSİN!
Quickliner Göz Kalemi
SEN TAM BENİM KALEMİMSİN!
Automatic Duo Göz Kalemi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaş kalemi

Kaş kalemi, eskiden yalnızca profesyonel makyaj malzemesi olarak bilinen, ancak kadınların kaşlarını belirginleştirmek istemeleri üzerine artık yaygın olarak kullanılan bir ürün. Özenli makyajlarda, kaşıniçi ve etrafı kaş kalemi ile hafif hafif doldurulur, daha sonra da fırça ile boya doğal görünüm kazanması için yayılır. Kaş renginize göre seçebileceğiniz kaş kalemi ile siz de dikkati çeken, güzel kaşlara sahip olabilirsiniz.

SEN TAM BENİM KALEMİMSİN!
Kaş Kalemi
SEN TAM BENİM KALEMİMSİN!
Automatic Kaş Kalemi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK