Şık Birer Spor Çanta Hazırlayın; Gidiyoruz!

Şık Birer Spor Çanta Hazırlayın; Gidiyoruz!

ŞIK BİRER SPOR ÇANTA HAZIRLAYIN! BAMBAŞKA BİR YERE GİDİYORUZ

Spor, öyle garip bir tutku ki insan bir kere ona kendini kaptırdığı zaman, ruhuna kadar işliyor. Özellikle, hayalinizdeki vücuda sahip olduğunuz, kendinizi her zamanakinden daha enerjik ve daha güçlü hissettiğiniz o an, artık kendinizi sürekli ya spor salonunda ya da sabahın köründe açık havada bulmaya başlıyorsunuz. Zaten, spora olduğu kadar spor kıyafetler ve aksesuarların da hayranı olan ben, sırf birkaç spor çanta daha almak için bahane olsun diye de spora tutkuyla devam edebilirim. Öyle ki bir zamanlar okula giderken havalı görünmek için spor çanta kullandığım dönemler bile oldu. Üstelik, herhangi bir sportif faaliyet olmadığı günlerde de spor çantamı yanıma alır, boş görünmesin diye lüzumsuz bir sürü eşyayla içini doldururdum. Amacım da kızlar için havalı, spor yapan erkek imajı çizebilmek elbette… O nedenle farklı renklerde ve modellerde pek çok spor çantam oldu ve sık sık onlarla okula gittim.

Şimdilerde de spor salonuna giderken hala farklı modeller kullanmayı, hatta mümkünse arka arkaya günlerde aynı spor çantayı kullanmamaya özen gösteriyorum. Renk ve model konusundaki takıntım zaten çok net. Bu belki de bende ayrı bir motivasyon sağlıyor; bilemiyorum. Ancak, gündelik hayatın tekdüzeliği içerisinde, ona biraz renk katmak gerektiği de bir gerçek. Ben de bunu resmi giyinmek zorunda olduğum şirketin dışında kullandığım spor kıyafetlerdeki renk seçimlerimi çeşitlendirerek sağlıyorum. Yoksa ben de bilirdim farklı renk ya da desenlerde klasik ceket, kaliteli bir jean pantolon ve tasarım bir çift ayakkabı giymeyi ama nerde…

Sonuç olarak bana renkli bir dünyanın kapılarını açtığını düşündüğüm spor tutkusuyla, yine bir gün spora giderken, size daha önce bahsettiğim kaban tayfasından Doğu’yla karşılaştık. Ayak üstü sohbet ettik ve elbette sokak ortasında olmamıza rağmen çok güldük. O arada, benim spora gidiyor olduğumu öğrenince, “Haftasonu kap spor çantanı, bu defa beraber spora gidiyoruz. Sen bu konuda yetkili bir ağabeye benziyorsun. Hep beraber ter atalım” dedi. Bu konuda sözleşirken, benim aklımda doğaya çıkacağız; yürüyüş, koşu, belki biraz top falan oynanır gibi düşünceler vardı.

ŞIK BİRER SPOR ÇANTA HAZIRLAYIN! BAMBAŞKA BİR YERE GİDİYORUZ
Turkuaz Spor Çanta

Erkek Nike Spor Çantası

 

Spora yepyeni bir boyut

Haftasonu oldu. Ben tabii yine özenle bir spor çanta hazırladım. Çantaya, su, enerji içeceği, birkaç atıştırmalık, havlu, çorap, bir çift yedek spor ayakkabı ve parfüm attım. Doğu gelip beni evden aldı. “Bora ve Tolga da gelecekti, ne oldu?” diye sordum. Doğu, “Onlar belki varmışlardır bile” dedi. “Nereye varmışlardır oğlum?” dedim. “Nirvanaya” dedi. “Spordan önce meditasyon teknikleri mi çalışıyorsunuz artık?” dedim, güldüm. “Hem de ne meditasyon” dedi Doğu kahkaha atarak.

İş iyice ilginçleşmeye başlıyordu. Adam beni spor yapacağız diye, dağ bayır bir yerlere götürüyordu. Neyse ki bir süre sonra bir viraj döndük ve Doğu arabayı park etti. Arabanın kapısını açmamla birlikte sis gibi etrafı saran duman ve köz kokusuyla gerçekler yüzüme tokat gibi çarptı. Mangala gelmiştik.

ŞIK BİRER SPOR ÇANTA HAZIRLAYIN! BAMBAŞKA BİR YERE GİDİYORUZ
Gece Mavisi Spor Çanta

ŞIK BİRER SPOR ÇANTA HAZIRLAYIN! BAMBAŞKA BİR YERE GİDİYORUZ
Lacivert Spor Çanta

 

“Spor yapmak isteyenleri şöyle çayıra alalım” : Poşet Spor Çanta

Ben sırtımda en sevdiğim spor çantalarımdan biri, üzerimde yine spor salonunda giydiğim şık şık bir eşofman takım, mangal başındaki Bora ve Tolga’ya doğru ilerledim. Benim durumum zaten vahimdi. Yanımda enerji içeceğiyle, light atıştırmalıklarla gelmiş, gerçekten spor yapacağımızı düşünmüştüm. Ancak, bir yandan mangalı yelleyen, bir yandan da telefonda, “Şimdi Deniz Bey, bakın projenin onaylanması için en azından bir hafta beklememiz gerekiyor. Gerekli izinler için prosedürü ben bizzat takip edeceğim” diyen Bora, aslında ortamda benden daha eğreti duruyordu. Doğu, “Size spor tutkunu, genç bir arkadaş getirdim” diye bağırınca Bora da alelacele telefonu kapattı.

Sonuç olarak, biz yine 4 lise arkadaşı, hiç hesapta olmayan, oldukça “sportif” bir hafta sonu geçirdik. Spor tutkunu, genç arkadaş olarak beni ortadaki çayırlık alana doğru iten Tolga, ensemden tutup, güreş tutmaya da zorladı. Kendisini kısa süre içerisinde buna pişman etmeyi başardım. Elbette mangal grubu ve spor salonu üyesi arasında biraz fark olacaktı. Ancak, siz siz olun, lise tayfanıza karşı temkinli olun. Çünkü tüm şıklığınız ve havalı spor çantanızla kendinizi nerede bulacağınız hiç belli olmuyor.

ŞIK BİRER SPOR ÇANTA HAZIRLAYIN! BAMBAŞKA BİR YERE GİDİYORUZ
Mavi Spor Çanta

ŞIK BİRER SPOR ÇANTA HAZIRLAYIN! BAMBAŞKA BİR YERE GİDİYORUZ
Bordo Spor Çanta

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK