Şişme Havuz Nasıl Seçilir?

Şişme Havuz Nasıl Seçilir?

Şişme havuzlar, yaşa bakılmaksızın çocukların ve yetişkinlerin yaz sıcağında rahatlamalarını sağlamaktadır. Şişme havuzlar diğer kurulu havuzlara göre daha ucuz ve temizlenmesi daha kolaydır. Üreticiler bu havuzları yapmak için yumuşak plastik bir madde kullanmaktadırlar. Bu yüzden kullanıcıların şişme havuzları kullanırken dikkatli olmaları gerekir. Bir şişme havuzunun kullanımı için uygun teknikleri öğrenen havuz sahipleri havuzun kullanım ömrünü uzatabilir ve güvenli bir oyun ortamı sağlayabilir.

Şişme Havuz Modelleri

Büyük Şişme Havuz Modelleri

 

Şişme Havuz Seçimi

Piyasada şişirilebilir havuzlar çok çeşitlidir. Bu nedenle alıcılar şişme havuz alırken kullanıcıların yaşına odaklanarak seçim yapmaları gerekmektedir. Havuz türleri; bebekler, küçük çocuklar, okul öncesi çocuklar, daha büyük çocuklar ve yetişkinler için uygun türleri bulunmaktadır.

Yaş Gruplarına Göre Havuz Türleri

Bebekler için:

  • Sığ olmalı.
  • Tabanı kaymamalı.
  • Yanları kısa olmalı.
  • Güneşliklerini olmalı.

Okul öncesi çocuklar için:

  • 18 inc derinliğe kadar olmalı.
  • Kaymamalı.

Daha büyük çocuklar ve yetişkinler için:

  • Havuz derinliği 1.5 metreye kadar çıkabilir.
  • Uzunluk yaklaşık 8 fit ile 18 fit arasında olabilir.
  • Havuz pompa ve filtre sistemi içermelidir.

Şişme Havuzun Nereye Kurmalıyız?

Şişme havuzları kuracağımız yeri dikkatli seçmemiz gerekmektedir. Zeminde, dal, çakıl veya köklerle kaplıysa şişirilebilir havuzda bir delik açılmasına sebep olabilir. Öncelikle zeminin temizlenmesi gerekmektedir. Ayrıca havuzun konumu zemini düz olması önemlidir. Her havuz modeli kendi özel talimatlarıyla birlikte gelir, ancak havuzun şişirilmesi ile ilgili genel kurallar aynıdır. Havuzu kurarken önce yerleşik bir pompa veya avuçiçi bir pompa yardımı ile üst halkayı havayla doldurulması gerekir. Sonrasında havuzu su ile doldurmaya başlayabiliriz. Su seviyesi yükseldikçe halka yükselir ve plastik yanlarını yukarı çeker.

Bakım

Daha küçük şişirilebilir havuzları bir hortumla ve bir miktar sabunla temizlemek kolaydır, ancak büyük bir şişme havuzunda bir çeşit filtre sistemi bulunmalıdır. Filtreyi düzenli olarak kontrol etmeli ve yaprakları veya diğer pislikleri bloke etmelisiniz. Tıpkı kalıcı bir havuz gibi, büyük bir şişme havuz suyunu temiz tutmak için klora ihtiyaç duyulur. Ayrıca yüzeydeki yüzen pislikleri temizlemek için uzun süren bir kaykay ekibi ve alttaki kiri gidermek için bir havuz vakumu gibi havuz temizleme aletlerine de yatırım yapılmalıdır.

Şişme Yüzme Havuzu Güvenlik Kuralları

Şişirilebilir bir havuz yaz eğlencesi için ucuz bir kaynak olabilir, ancak aynı zamanda bir tehlike kaynağı olabilir. Sahiplerin uygun önlemleri alması gerekir. Şişirilebilir bir havuz geçici olsa da, çocuklar için halen tehlike oluşturmaktadır. Büyük bir havuzun, sahibinin çocuklarının ve diğer mahallelerin çocuklarının gözetimsiz girmesini önlemek için kilitli bir çit gerekir.

Aradığınız şişme havuz tüm modellerine ise hepsiburada.com sitesinde inceleyebilir, uygun fiyatla sahip olabilirsiniz.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK