Sokak Modasının Star Parçası: Elbiseler

Sokak Modasının Star Parçası: Elbiseler

Tozlu.com kadın kategorisinde, kolyelerden küpelere, stilettolardan sandaletlere, sırt çantasından abiye çantalara kadar stiliniz için aradığınız tüm ayakkabı, çanta ve aksesuar modellerini keşfedebilirsiniz. Kadın giyim kategorisinde pantolon, etek, gömlek, tişört, dış giyim gibi her daim ihtiyaç duyacağınız ürünlerin yanı sıra özel günler için keyifle tasarlanan birbirinden şık en trend abiye elbiseler yer almaktadır.

Yaz mevsimin en çok tercih edilen kıyafetlerinden biri olan elbiseler, dolaplardan eksik olmuyor. Kıyafette hem konfor hem de şıklık arayanların ihtiyacını fazlasıyla karşılan elbiseler, kadınların gözde parçalarından biri. Geçtiğimiz sezonlarda olduğu gibi bu sene de sokak modasında birçok farklı stile hitap eden elbiseleri sıklıkla vitrinlerde görüyoruz. Sokak modasında en çok kullanılan parçalardan olan elbiseler, hem iş stilinde hem de gece davetlerinde sürekli bizimle birlikte oluyor.

Peki, bu kadar çok sevilen ve fazlasıyla kullanışlı olan elbiseleri nasıl kullanmalısınız?

Öncelikle vücudunuzu tanımalısınız ve ona uygun elbise modellerini tercih etmelisiniz. Elma, armut, kum saati, dikdörtgen gibi birçok farklı vücut tipi ve tabii ki bu tiplere uygun olarak hazırlanan elbiseler var. Biz de, yaz mevsiminde sokak modasının vazgeçilmezi olan elbise modellerini sizler için araştırdık ve vücut tipinize göre olan elbiseleri kategorize ettik.

Dikdörtgen Tipi Vücut Şekli

Tüm keskin bölgeler yani omuz, bel ve kalça ölçüleriniz aynıysa dikdörtgen tipi vücut şekline sahipsiniz demek oluyor. Bu vücut tipine sahip kişiler bel bölgesini ince gösteren kıyafetler tercih ederek, bel oyuntusunu belirginleştirebilir ve kum saati vücut tipine yakın hale getirebilir. Örneğin, belinde ip bağlama detayı olan elbiselerle bunu başarmanız mümkün. Bu tarz elbiselerin dışında omuzlarınızı açıkta bırakan elbiseleri tercih ederek omuzlarınızı ön plana atıp, belinizi ince gösterebilirsiniz.

dikdörtgen (3)
Düğme Detaylı Dikdörtgen Elbise

dikdörtgen (1)
Yırtmaç Detaylı Renkli Elbise

dikdörtgen (2)
Desenli Mini Elbise

 

Armut Tipi Vücut Şekli

Aşağıya doğru yani kalça kısmına doğru genişleyen bir vücuda sahipseniz, armut tipi sizin vücut şekliniz oluyor. Bu vücut tipine sahip kişiler üst kısmı dar, alt kısmı kabarık elbise modellerini tercih ederek daha iyi bir görüntüye ulaşabilirler.

armut (3)
Askılı Mini Elbise

armut (2)
Askılı Siyah Mini Elbise

armut (1)
Askılı Renkli Mini Elbise

 

Kum Saati Tipi Vücut Şekli

Fazlasıyla orantılı olan kum saati vücut tipine sahipseniz, tüm elbiseleri rahatlıkla giyebilirsiniz. İnce bel bölgesine sahip kum saati vücut tipindeki hanımlar, kalem elbise gibi iddialı elbise modellerini alışveriş listelerine güvenle ekleyebilir. 🙂

kum saati 3
Güpür Detaylı Turuncu Elbise

kum saati 2
Dekolte Detaylı Mor Elbise

kum saati 1
Lazer Kesimli Siyah Elbise

 

Elma Tipi Vücut Şekli

Vücudunuzun üst kısmı alt kısmına göre daha genişse, vücut şekliniz elma tipi oluyor. Büyük göğüs ve göbek bölgelerini kapatmak isteyen hanımlar, V yaka elbiseleri tercih ederek dikkatleri dekolte bölgesinde toplayabilirler. Pile gibi hareketi bol detaylardan kaçınarak daha sade ve bol kesim elbiseler, elma tipi vücut şekli için ideal elbiselerden oluyor.

elma (1)
Lacivert Bel Kuşaklı Elbise

elma (2)
Çizgili Elbise

elma (3)
Lacivert Desenli Elbise

 

Siz de vücudunuza uygun elbiselerle sokak stilinizi güçlendirmek istiyorsanız, hemen Tozlu.com’a gelin ve uygun fiyatlı kaliteli ürünleri keşfetme şansı yakalayın!

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK