Sonbahar Ekinoksu Festivali

Sonbahar Ekinoksu Festivali

Eylül ayına girdiğimiz ilk günlerle birlikte yaz sezonunu kapamaya başladık. Yazlıklar kapatıldı, tatillerden dönüldü, evlerde temizlikler yapıldı, çocuklar okula hazırlandı derken yavaş yavaş etrafımızdaki her şey yepyeni sezona hazırlandı. Peki ya siz? Siz yeni başlayacak olan döneme kendinizi hazırladınız mı?

Eğer cevabınız hayır ise; size harika bir etkinlik haberimiz var. 20 Eylül Cumartesi günü yapılacak olan SONBAHAR EKİNOKSU FESTİVALİ’ne davetlisiniz. Biz ilk duyduğumuzda çok heyecanlandık ve hemen sizler için detayları öğrendik.

Sonbahar Ekinoksu Festivali Nedir?

Bu etkinliğin iki mimarı var; Aydan Ermiş (Bireysel Gelişim Danışmanı) ve Biricik Nuray (Biricik Dünyam Kadın Portalı’nın kurucu ortağı).

Böyle bir festival düzenlemek nereden aklınıza geldi?

Aydan Ermiş: Aslında bunu ilk düşünenler biz değiliz. Sadece biz yeni çağa uyarladık diyebiliriz. Eskiden insanlar doğa ile çok fazla iç içe yaşarlar ve doğanın değişimlerini ritüellerle kutlarlardı. 21 Mart ve 23 Eylül tarihleri de İlkbahar ve Sonbahar Ekinoksu olarak o dönemlerden günümüze aktarılarak gelmiş. Ben de her sene bu tarihlerde mutlaka bir grup oluşturarak yeni döneme hazırlık çalışmaları yapıyordum. Ancak bu sene biraz daha kapsamlı bir şey yapmak istedim ve bu fikrimi Biricik’le paylaştım.

Biricik Nuray: İlk duyduğum an hiç düşünmeden evet dedim. Çünkü Biricik Dünyam bir kadın portalı. Kadınların ilgisini çekecek interaktif etkinlikler yapıyoruz ve katılımcılarımız bu etkinliklerde değişik tecrübeler edinip, bilgilenip, eğleniyorlar. Daha önce Aydan’ın yaptığı etkinliklere katılmıştım. Orada yaşadığım pozitif deneyimleri daha fazla insanla paylaşmak istedim. Böylece bu festivalin organizasyonunda Aydan’la birlikte çalışmaya karar verdik.

Bu festivalde bizi neler bekliyor?

Biricik Nuray: Sonbaharı ve ardından gelen kış mevsimini coşkuyla karşılamayı hedeflediğimiz için yüksek tempolu bir gün planladık açıkçası. Aydan’ın liderliğinde Kahkaha Yogası yaparak, yani bol bol kahkaha atarak başlıyoruz güne. Arkasından gelen Zumba etkinliğinde SHAKA Dance’ın kurucu ortağı ve Zumba eğitmeni Evren Büyüksarıoğlu ile hep birlikte dans etmenin ve egzersiz yapmanın keyfini yaşayacağız. Üçüncü bölümde astroloji var. Banu Birtek bizleri önümüzdeki altı aylık dönemdeki astrolojik gelişmeler hakkında bilgilendirecek. Son olarak da Grup Arpej’in sahne performansı eşliğinde şarkılar söyleyeceğiz.

Aydan Ermiş: Yani kısaca yeni dönemi bol bol kahkaha atarak, dans ederek, astrolojide bilgilenip yeni dileklerde bulunarak ve şarkılar söyleyerek karşılayacağız.

Sonbahar Ekinoksu Festivali etkinlik tarihini ve yerini tekrar hatırlatalım:

Tarih: 20 Eylül 2014

Saat: 13.00 – 18.00

Yer: Ataşehir Cumhuriyet Parkı (Açık hava etkinliği)

Katılım: Ücretsiz

Detaylı bilgi için tıklayın.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK