Kadın Kondisyon Ve Fitness

Remax
Remax 3 'lü Deluxe Pilates Bant Seti - RMX 3150 ( 150 cm x 15 cm x 0.35 - 0.50 - 0.65 mm ) 26,99 TL
Delta
Pilates Seti 119,99 TL
Delta
Dirseklik 13,98 TL
Nike
Fundamental Training Gloves Fitness Eldiveni 59,90 TL
Delta
Dambıl 24,98 TL
Voit
Yoga Mat Desenli Mavi 52,50 TL
Delta
Dambıl Set 12,99 TL
Busso
5 Kg Vinly Kaplı Dambıl 54,99 TL
Ravel
Ravel Kısa Krom Bar ( 36 Cm & İçi Dolu ) - RV B36 19,99 TL
Delta
Pilates Seti 94,99 TL
Adidas
Pilates Topu 75 cm 49,99 TL
Delta
Deluxe Pilates Full Set – Dfp 703 76,90 TL
Delta
Pilates Çemberi 29,99 TL
Adidas
Ağırlık Eldiveni Kısa Parmak Bileklikli 117,50 TL
Voit
1VTASKDSET/20K 20 kg Kaucuk Kaplı Dambıl Set 299,00 TL
Busso
BAND-35 Rulo Pilates Bandı Hafif Direnç 25 Metre 109,00 TL
Delta
Pilates Bandı 12,98 TL
Busso
Pilates-Yoga Minderi 173X61X0,6Cm 26,99 TL
Busso
Hafif Sertlik Tutmaçlı Pilates-Egzersiz Direnç Lastiği 16,49 TL
Delta
Delta Deluxe High - Pleasure Pilates & Egzersiz Seti - GN (55 cm - 25 cm) 109,99 TL
Busso
Aile Egzersiz Seti Atlama İpi-El Yayı-Göğüs Yayı-Bükbük 55,90 TL
Voit
Yoga Block Yeşil 15,25 TL
Dynamic
Eva Yoga Mat (Minder)/Mor 20,95 TL
Delta
Eldiven 24,98 TL
Delta
Minder 38,99 TL
Delta
Pilates Seti 41,99 TL
LP
Baldır Koruyucu 22,00 TL
Universal
Çok Fonksiyonlu Kapı Barfiksi 60,00 TL
Voit
Tpe Yoga Mat Yeşil 180,00 TL
Delta
Pilates Seti 84,99 TL
Busso
Air Grip Ağırlık Eldiveni-S 23,99 TL
Voit
Neopren Ayak Bilek Ağırlığı/3Kg 100,00 TL
Delta
Delta C8 Ultra-Deluxe Dura-Strong Pilates Seti - 6525 84,99 TL
Delta
Dambıl 8,99 TL
Voit
Neopren Bilek Koruyucu Cırtlı - Ayarlanabilir 25,50 TL
Delta
Pilates Seti 99,99 TL
Domyos
KAS GELİŞTİRME STOP DİSK - 2 ADET DOMYOS 10,99 TL
Delta
El Yayı 3,99 TL
Delta
Deluxe Pilates Topu 55 cm Fuşya - DS 655 16,99 TL
Busso
4Kg Çaydanlık-Kettlebell Dambıl 39,99 TL
Delta
Minder 38,99 TL
Delta
Pilates Seti 69,99 TL
Delta
Eldiven 25,99 TL
Delta
Pilates Çemberi 20,99 TL
Delta
Fitnes Eldiveni 33,99 TL
Adidas
Speed Rope Hız İpi 61,78 TL
Delta
Pilates Seti 64,99 TL
Voit
Voit Plastik Bar 36Cm 23,50 TL
Voit
Neopren Ayak Bilek Ağırlığı 1Kg 54,00 TL
Aptonia
EL TİPİ MASAJ ALETİ - MOR APTONIA 9,99 TL
Voit
Tpe Yoga Mat Mavi 180,00 TL
Delta
Egzersiz Lastiği 17,99 TL
Busso
Ey-30 Sünger Saplı El Yayı 6,90 TL
Domyos
KAUÇUK KAS GELİŞTİRME DİSKİ - 28 MM DOMYOS 3,99 TL
Busso
Bs 115 Neopren Mat ( 180X60x0,6Cm) 22,90 TL
Adidas
Power Tube Level2 93,14 TL
Iron Body
Ayak Bilek Ağırlığı 3 kg. 26,80 TL
Delta
Kapı-Koridor Barfiksi 39,99 TL
Busso
Pilates-Yoga Minderi 183X58X1,5 Cm 46,99 TL
Garmin
Fēnix 3 Akıllı Saat 2.153,50 TL

Hanımlaaaar, bahane yok, spor yapıyoruz...

Ay şekerim insan her gün yarım saat egzersiz yapsa, başka hiçbir şeye gerek yok aslında değil mi? Bu sözler pek çoğunuza ait. Hepimiz sporun ne kadar sağlıklı ve gerekli olduğunu pek ala gayet iyi biliyoruz. Ama iş uygulamaya geldiğinde ya hiç harekete geçmiyoruz, ya da bir gazla başladığımız programları çok kısa sürede terk ediyoruz. Bunun lamı cimi yok. Ya sporu bir yaşam tarzı haline getireceğiz, ya da hiç uğraşmayıp yıllar içerisinde göbeğimizin alıp başını gitmesine, kollarımızın ve göğüslerimizin sarkmasına, karın ve sırt kaslarımızı kaybede kaybede, omurgamızın eğilmesine seyirci kalacağız. Eğer ikinci seçenek, razı olduğunuz bir seçenek ise, yazının kalanı sizin için değil. Eğer ben de en azından evde spor yaparak, çok da zor olmayan egzersiz hareketleri ile form tutarım, her zaman sağlıklı, fit ve iyi görünürüm diyorsanız, o zaman okumaya devam.

Bu yazımızda size kadın spor fitness ürünlerinden biraz bahsedip, daha da çok bunlarda yapabileceğiniz evde egzersiz hareketlerini anlatmak istiyoruz. İnanın hiçbiri yapamayacağınız spor hareketleri değil. Üstelik hayatınızın düzenli bir parçası haline getirdiğinizde de o kadar zamanınızı almayacağını göreceksiniz.

Önemli bir kısmımızın bir gazla spor salonlarına yazıldığı olmuştur. Ne kadar sürmüştür peki? 3 ay mı? Bir süre sonra orada aynı hareketleri yapmaktan sıkılmışızdır. Ya da spor salonuna gidip gelmek bizim için güçleştirmiştir. Aslına bakarsanız spora ulaşma yollarını ne kadar zorlaştırırsak, spora duyduğumuz ilgiyi de o kadar kaybediyoruz.

Salonlara gitmeyin sonucu çıkmaz bu yazıdan, onu beklemeyin. Profesyonel eğitmenlerle yapacağınız spor şüphesiz bilinçsiz bir şekilde yapacağınız spordan çok daha etkili olacaktır. Ancak bütçe ya da zaman, ya da her ikisini birden de ayıramıyorsanız, o zaman evde spor başlasın.

8 harekette form tutun...

Evet hanımlar, evde zayıflama hareketleri çok önemli. Ancak burada anlatacağımız hareketleri yalnız evde zayıflama hareketleri olarak görmemelisiniz. Çünkü bazılarımızın aklı fikri zayıflamakta. Aslına bakarsanız o işi diyet programları da görüyor... Bizim amacımız yalnızca kilo vermek değil. Kilo kaybederken vücudumuzda kas yapılandırmak ve ideal vücut şeklini de size kazandırmak. Zayıflama bu programın temel amacı ise az sonra sizlere anlatacağımız spor hareketlerinin başına 20 dakikadan az olmamak üzere yürüyüş programı koymalısınız. Bu konuda da istikrar sağlamak ve sonunda zayıflama elde etmek istiyorsanız, evinize yakın bir noktada kendinize bir yürüyüş parkuru bulmanız da yarar var. Hayır, illa bu iş için ayrılmış bir alan olması gerekmez. Bunun için parkları kullanabilirsiniz mesela. Ya da zayıflama için gereken yürüyüş süresini doldurabileceğiniz bir noktaya yürüyerek gidip gelebilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz gereken şey yürüyüşünüzün kesintisiz ve tempolu olabilmesi. Zorlanacağınızı düşünüyorsanız az sonra anlatacağımız egzersiz hareketleri yürüyüşü aynı gün yapmak zorunda değilsiniz. Bunun için haftanın belli günlerini yürüyüşe, belli günlerini ise evde vücut geliştirme hareketlerine ayırabilirsiniz. Evde vücut geliştirme derken sizi kas yığınlarına dönüştürmeyi planladığımızı sanmayın. Biz evde vücut geliştirme derken kas yapılandırmayı kast ediyoruz ancak, önerdiğimiz hareketler size geniş ve katman katman kaslar kaşandırmayacak. Uzun ve ince kaslar yapılandıracağız. Özetlersek, vücudunuzu sıkılaştıracağız diyebiliriz.

1 – Squat (Yarım çömelme)

Evde egzersiz hareketlerinin en harikalarından biridir. Bacaklarınızdaki pek çok kas grubunu çalıştırırken, kalçanızın da daha kalkık olmasını sağlar. Özellikle ofiste bütün gün oturarak çalışmak zorunda olan kadınların kalça düşmesi ve yaygınlaşması problemine en iyi çözümdür.

Yapılışına gelince...

Kollarınızı karşıya doğru uzatıp, iki elinizle de diğer kolunuzun dirseklerini tutun. Ayaklarınızı omuz genişliğinden daha dar bir pozisyonda açın. Sonra sanki bir sandalyeye oturup kalkıyormuş gibi yapın. Evde spor hareketlerinin çok önemli bir tanesidir bu. Size kaç tekrar yapacağınızı söylemeyeceğiz. Çünkü spor hareketlerinin tekrar sayısı yapabileceğiniz sayıdan başlar, artarak devam eder. Sonuçta siz de evde zayıflama hareketlerini yaparken kendinizi her geçen gün geliştireceksiniz. Siz 8 tekrarla başlayabilirsiniz. Ancak güçlendikçe artırmanız gerekir egzersiz hareketlerini, unutmayın.

2 – Push up (Yukarı itme)

Kadın kondisyon fitnes ürünlerinden belki de size en çok lazım olacak ürün mat. Hani şu yere sererek evde egzersiz yaptığımız ürün. Bu sizin kaymanızı önleyecek bir ürün.

Şimdi kadın kondisyon fitness ürünleri arasından seçtiğiniz matın üzerine yüz üstü uzanın. Dizlerinizi yere koyup, ayaklarınızı arkada ve yukarda çapraz bağlayın. Sonra ellerinizden güç alıp kendinizi yukarı itin. Bu evde spor hareketi hem kollarınızı hem sırtınızı güçlendirecek.

3 – Mekik

Spor fitness ürünlerinden mat yine burada çok gerekli. Üzerine sırt üstü uzanın. Ellerinizi ensenizde kilitleyin ve tam oturur pozisyona gelmeden tekrar yatın. Kadın kondisyon fitness ürünleri modelleri arasında bu harekete yardımcı ürünler de bulabilirsiniz. Karın kaslarınızı sıkılaştırmak için ideal bir hareket. Ve bu egzersiz hareketlerini yaparken tam kalkmamak çok önemli. Fitness giyim ürünlerinden de en rahat olanları, teri emenleri ve sizi kuru tutanları seçmenizi tavsiye ederiz.

4 – Süpermen

Evde vücut geliştirme hareketleri arasında en sevilen hareketlerden biridir çünkü çok çözüm odaklıdır. Spor fitness ürünlerinden mat size gerekli tek malzemedir. Yüz üstü düz pozisyonda yere yatın. Sonra kollarınızı ve bacaklarınızı aynı anda kaldırın ve vücudunuzun yay biçimini almasını sağlayın. Kadın spor fitness ürünleri arasında size bu konuda yardımcı olacak lastik ürünler de bulabilirsiniz.

5- Diz üstü geriye esneme

Spor fitness ürünlerinden mat yeterli. Dizlerinin üzerine çökün, kollarınızı dirseklerinizden bükerek bağlayın. Yavaşça geriye doğru eğilip kalkın. Özellikle zayıflama sürecinde sıkılaşmanıza yardımcı olacak spor hareketleri arasında yer alır ve evde spor yapmayı eğlenceli kılar.  

6 – Kalça kaldırma

Kadın fitness ürünleri modellerinden seçeceğiniz bir matın üzerine yatıp. Bacaklarınızı 90 derece bükün. Evde egzersiz yaparken biraz kendinizi zorlamak isterseniz kalçanızı kaldırıp indirin.

7 – Yana çökme

Kadın fitness ürünleri çeşitlerinden yere sağlam basmanızı sağlayacak bir spor ayakkabı ile bir bacağınızı düz olarak yana alın, diğer bacağı bükerek çökün. Evde zayıflama hareketleri yapmak isteyenler için en ideal egzersiz hareketlerinden biridir.

8 – Öne çökme

Yine kadın spor fitness ürünlerinden sağlam basmanızı sağlayacak bir spor ayakkabı giyerek başlıyoruz. Bir bacağımızı öne alarak ve vücüdumuzu dik tutarak çöküyoruz. Evde zayıflama hareketleri arasında çok popüler olan bu spor hareketleri tekrarlandığı ölçüde yararlı olacaktır.

Kadın Kondisyon & Fitness Ürünleri ve Fiyatları

Evet hanımlar, kadın kondisyon fitness ürünleri modelleri çok zengin. Peki hepsine ihtiyacımız var mı? Kadın kondisyon fitness ürünleri çeşitleri arasında seçim yaparken, ihtiyacımız olan ürünleri almakta yarar var. Aslına bakarsanız, kadın kondisyon fitness ürünleri fiyatları da satın almakta önemli bir kriter ama yalnızca fiyatları baz alarak alışveriş yaptığınızda yanlış ürün seçme riskiniz de var. Bu yüzden mutlaka bu ürünlerin kullanımından anlayan birinden yardım almak iyidir.

Web sitemizde Boyner, Decatlon, Hepsiburada, Lidyana, Media Markt ve Teknosa mağazalarında satışa sunulan, Altis, Aptonia, Cosfer, Delta, Domyos, Do – Smai, Dunlop, Finspor, Harbinger ve Iron Body markalarının pek çok ürününü bir arada bulabilirsiniz.