Stil Sahibi Beylere Klasik Erkek Ayakkabı Modelleri

Stil Sahibi Beylere Klasik Erkek Ayakkabı Modelleri

Geçmiş yıllarda erkek modasının ve erkek stilin daha geri planda olsa da, günümüzde erkek modasının da artık büyük bir gelişim gösterdiği ve ilgi gördüğü gerçek. Sektör gün geçtikçe gelişip değişirken, öncelikli olarak trendler, daha sonra da markalar bu değişime ayak uyduruyor. Erkek stilini incelemeniz ve trendlere ayak uydurmanız adına sektörün alt kategorilerine el attık ve sizler için bazı detayların altını çizdik.

Biliyorsunuz ki; kadın ya da erkek fark etmeksizin stilin en büyük tamamlayıcısı ve önemli aksesuarı olarak bilinen ayakkabılar, kombinlerin olmazsa olmazı. Erkek modasını konu alırsak ve ayakkabı trendlerine göz atmak istersek geniş çaplı bir ayakkabı dünyası ile karşılaşıyoruz. Bu dünyada, şehrin çalışan, iş sahibi erkeğinin cool görünme arzusu trendler ile birleşiyor ve tercihleri de bulunduğu konum doğrultusunda şekil değiştiriyor. Dediğimiz gibi stil sahibi olmak, stilinizi tamamlamak ve dört dörtlük görünmek aslında tahmin ettiğiniz kadar zor değil. Bu klasik ama bir o kadar da cool ve dikkat çekici görüntüyü elde etmenin anahtarı klasik erkek ayakkabı modellerinin altında yatıyor.

Adımlarınızın yere daha sağlam basmasını ve başarınızın tavır ve stil olarak da hayat bulmasını istiyorsanız, sezonun klasik erkek ayakkabı modelleri ile biraz daha yakından ilgili olmanız gerekiyor.

Kalite , moda ve trendleri bir arada görmek isteyen beyler için sezonun en dikkat çekici klasik model erkek ayakkabı detaylarını sizler için gün yüzüne çıkarttık.

İşte sezonun klasik erkek ayakkabı modelleri;

Kullanım özelliği bakımından farklı zevklere hitap eden erkek ayakkabı modellerinden bağcıklı ve düz ayakkabılar, klasik köseli ve loafer modelleri ile modern çağın her yaştaki beyleri için yeni sezonda kombinlerin kahramanı olacak.

Nevzat Onay-2464-076 NOC-vitringez
Siyah Deri Erkek Klasik Ayakkabı

Nevzat Onay-klasik erkek ayakkabı 0241-018-piy-vitringez
Erkek Klasik Kahverengi Klasik Ayakkabı

Nevzat Onay-klasik erkek ayakkabı 7171-059-vitringez
Bağcıklı Erkek Siyah Klasik Ayakkabı

Nevzat Onay-klasik erkek ayakkabı 172-vitringez
Gerçek Deri Erkek Klasik Ayakkabı

Klasik ayakkabı modellerinin renk skalası yeni sezonda da klasiklerden şaşmıyor ve siyah, taba gibi renkler yine en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Nevzat Onay-klasik erkek ayakkabı siyah 3670-048-noc-vitringez
Siyah Erkek Klasik Ayakkabı

Nevzat Onay-klasik erkek ayakkabı taba 7157-059-noc-vitringez
Kahverengi Erkek Klasik Ayakkabı

Nevzat Onay-klasik erkek ayakkabı taba 786-018-piy-vitringez
Taba Erkek Klasik Ayakkabı

Nevzat Onay-klasik erkek ayakkabı siyah 7215-154-noc-vitringez
Siyah Toka Detaylı Erkek Klasik Ayakkabı

 

Materyal olarak ise deri, süet ve rugan detaylara rastlamaya devam ediyoruz.

Nevzat Onay-klasik erkek ayakkabı 051-lord-noc-vitringez
Bağcıklı Kahverengi Erkek Klasik Ayakkabı

Nevzat Onay-klasik erkek ayakkabı 6209-10151-noc-vitringez
Deri Bağcıklı Erkek Klasik Ayakkabı

Nevzat Onay--klasik erkek ayakkabı 7042-048-noc-vitringez
Erkek Süet Bağcıklı Ayakkabı

Nevzat Onay-klasik erkek ayakkabı 6566-048-noc-vitringez
Erkek Klasik Ayakkabı

Klasik Şıklığın Altyapısı: Klasik Erkek Ayakkabıları!

İtiraf saati beyler! Günlük, rahat, spor giyime bayılıyor olabilirsiniz, modanın yeni trendleri rengarenk spor ayakkabılarınızı baş tacınız haline getirmenize sebep olmuş olabilir ama kendinizi şık, klas, önemli hissetmek istediğiniz durumlarda ‘laci’leri çeker, altına da en klasiğinden, cilalı mı cilalı bir klasik erkek ayakkabısı giyersiniz. Çok da iyi yaparsanız! Biz de sizi tebrik ederiz. Taraf tuttuğumuzdan değil, spor giyime karşı olduğumuzdan hiç değil, aksine her şeyin bir yeri ve zamanı olduğu için ve siz her ortamda klasınızı gereğince konuşturabildiğiniz için! İşin latifesi bir yana, klasik giyim, çoğu zaman bir erkeğin gardırobunda en çok yer kaplayan kategori. Serbest kıyafetle işe gidilebilen birçok meslek grubu olsa da, çoğu erkek haftanın beş gününü takım elbiselerle, kumaş pantolonlarla geçiriyor. Tabi bu durum tüm resmi yemekler ve kutlamalar için de geçerli. Eh durum bu olunca, klasik erkek ayakkabısı da erkeklerin ayakkabı dolaplarında en çok ihtiyaç duyulan modelleri oluşturuyor. Rahatlıkla diyebiliriz ki, bu kategori erkeklerin temel ihtiyaç listesinin en başında yer alıyor.

Gelelim ikinci itirafa! Erkeklerin alışveriş yapmaya kadınlar kadar meraklı olmadıkları bir gerçek. Tamam, herkes iyi giyinmeyi ve iyi görünmeyi sever ama erkekler alışveriş konusunda süreçten değil de sonuçtan hoşlanırlar sanki. Öyle saatlerce mağazadan mağazaya gezmek, alışveriş merkezinin altını üstünü getirmek erkeklerin pek heves ettikleri bir davranış değildir. Onları en şık ve bakımlı gösterecek kıyafetler, ayakkabılar sihirli bir değnekle seçilsin, gardıroplarında yerlerini alsın isterler! Ne hikmettir ki, bu sihirli değnek çoğu zaman eşleri veya ailelerindeki diğer bayanlar olur! Tabi bu durumda başkasının zevkine, beğenisine tabi olurlar!

Beyler! Yapmayın, etmeyin. Alışverişte ipleri ele geçirmenin tam zamanı. Biz size yardım için buradayız! Beğendiğiniz ayakkabıyı almak için saatler harcamanıza gerek yok! Ne aradığınızı, nasıl seçeceğinizi bildikten sonra, aslında ihtiyaç duyduğunuz sihirli değneğin parmaklarınızın ucunda olduğunu göreceksiniz. Şimdi gelin, klasik ayakkabı alışverişinde dikkat etmeniz gereken noktaları kısaca gözden geçirelim ve modellerimiz arasında gezintiye çıkmadan önce bilmeniz gereken tüm püf noktalarını sıralayalım.

Klasik Erkek Ayakkabısı Modelleri

Temel olarak 6 alt kategoriden bahsedebiliriz.

Oxford ayakkabılar: Klasik ayakkabı modelleri arasında belki de en yaygın olarak kullanılan modellerdir. Tarihi 1840’lı yılların Oxford’una kadar uzanır. Bağcıklı olup, bağcık delikleri ayakkabının iç kısmında kalır ve kapalı bağcık sistemi vardır. Yani ne kadar bağcıklı olsa da, ayakkabının kanatları iki yana doğru açılmazlar. Klasik ayakkabının belki de en klasik formudur. Genellikle takım elbiselerle giyilir ve ağır bir havası vardır. Jean’lerle giyilmesi pek uygun değildir. Genelde siyah, lacivert, kahverengi gibi klasik renklerde bulunurlar. İş yaşamı kadar, resmi yemekler, düğünler, smokin giyilecek etkinlikler için de en iyi alternatiftir.

Siyah Oxford Ayakkabı Modelleri

Renkli Oxford Ayakkabı Modelleri

Derby ayakkabılar: Oxford ayakkabılarla çok sık karıştırılır çünkü Derby ayakkabılar da bağcıklıdır. Aralarındaki fark, Derby ayakkabıların açık bağcık sistemi ile üretilmiş olması, yani ayakkabının kanatlarının iki yana doğru açılmasıdır. Derby ayakkabılar büyük veya taraklı ayakları olan beyler için çok daha uygundur, çünkü Oxford modellere kıyasla ayağın ayakkabı içerisinde hareket etmesi daha kolaydır. Tarz olarak Oxford modellerden daha az resmidir diyebiliriz. Klasik takımların altına giyilebildiği kadar, keten, kanvas ve hatta kot pantolonlarla da giyilebilir.

Derby Ayakkabı Modelleri

Siyah Derby Ayakkabı Modelleri

Blucher ayakkabılar: Derby ayakkabılar ile hemen hemen aynıdır, açık bağcık sistemli ayakkabılardır. İki model arasındaki tek fark, Derby ayakkabıların gövdesinin arkaya kadar uzanan yekpare deriden oluşmasıdır ki bu oldukça teknik bir ayrıntıdır.

Blucher Ayakkabı Modelleri

En Trend Blucher Ayakkabı Modelleri

Loafer: Loafer’lar bağcıksız, ön tarafı düz olan ayakkabılardır. Giymek ve çıkarmak oldukça pratiktir, ayrıca hem formal hem spor tarzlar arasında geçişkenliğe sahiptir. Loafer ayakkabıda çorap ne kadar az görünüyorsa, klasik giyime o kadar uygundur denilebilir. Ayakkabının tarzına ve dizaynına göre değişmekle birlikte, süet loaferların deri olanlara kıyasla daha spor ya da günlük olduğunu söyleyebiliriz. Spor giyimde de çok sık kullanıldığı için renk çeşitliliği bağcıklı modellere nazaran daha fazladır.

En Şık Loafer Ayakkabı Modelleri

İşlemeli En Şık Loafer Ayakkabı Modelleri

Monk strap ayakkabılar: Tokalı ayakkabılardır. Bir, iki ya da daha fazla tokası olabilir. Genelde deriden yapılırlar ve bağcıklı ayakkabılara göre daha az kullanıldıkları için ayırt edici bir görünüm için idealdirler. Tokalı ayakkabı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, tokada kullanılan metalin kemerinize uyum sağlamasıdır. Örneğin kemerinizde gümüş metal kullanılıyorsa, ayakkabınızın tokasının altın veya bronz olması hoş olmaz.

Monk Strap Ayakkabı Modelleri

Deri Monk Strap Ayakkabı Modelleri

Klasik botlar: Kışın soğuk ve karlı havalar için takım elbise altına giymeye uygun bot modelleri kullanılabilir. Burada önemli olan kullanılan deri ve dizayn olarak botun fazla spor tarza kaçmamasıdır. Kalın altlı botlar ve kauçuk tabanlar spora daha yakındır.

Siyah Klasik Erkek Bot

Kahverengi Erkek Klasik Bot

Gelelim Renk Konusuna

  • En temel kural: Seçeceğiniz ayakkabı, takım elbiseniz ya da pantolonundan açık renkte olmasın! Aynı tonda, ya da daha koyu olabilir.
  • Ayakkabınızın renginin diğer uyması gereken aksesuarınız kemerinizdir. Bu uyumu sadece renk değil, malzeme olarak da gözetmeniz gerekir. Örneğin, kemeriniz deri ise ayakkabınızın süet olması uygun bir durum değildir.
  • Kıyafetinizdeki genel renkler kadar, kravat, mendil gibi aksesuarların da ayakkabınızla renk olarak uyum içinde olması gerekir. Uyum içinde olmak, aynı renkte olmak değildir. Ama hepsinin bir bütün oluşturacağını gözetmek, birbiri ile uyumsuz olacak renkleri bir arada kullanmamak gerekir.
  • Lacivert takım elbise ya da pantolonla en iyi giden ayakkabı renkleri, kahverengi (açık olmayan bir tonu), çok koyu bordo, koyu ceviz renkleridir.
  • Kahverengi pantolon ile gidecek en iyi renk ayakkabı rengi kahverengidir ama başta da söylediğimiz gibi, pantolonla aynı ton veya daha koyu bir tonu olmak kaydı ile.
  • Yeşil rengi takımlar ya da pantolonlar için en uygun ayakkabı renkleri koyu kahve, bordo ve siyahtır.
  • Siyah takım ya da pantolonlar ile gidecek en uygun renk alternatifsiz olarak siyahtır.
  • Klasik erkek ayakkabı modelleri kauçuk tabanlı ya da kösele tabanlı olabilir. Bu konuda hatırlamanız gereken temel kural, kösele tabanın klasik ve şık giyime daha yakın olduğu, kauçuk tabanın ise özellikle kalın olarak kullanıldığı durumlarda daha çok spor ve günlük giyime yakın olduğudur.

Fiyatlar, Markalar, Seçenekler

Online alışverişin belki de en hoş yanı, birbirinden kaliteli ve şık markaları indirimli fiyatlar ile bulabilmek ve saniyeler içinde kıyaslama yapabilmek. Klasik ayakkabı konusunda seçenek doğrusu baş döndürecek kadar çok ama siz bu seçenek bolluğu arasında kaybolmayın. Öncelikli olarak bütçenizi belirleyebilir, aşağıda sunulan fiyat aralıklarında arama yapabilir ve bütçenize uygun klasik ayakkabı modellerini listeleyebilirsiniz. Sonrasında yapmanız gereken tek şey ise yukarıda verdiğimiz tüyoları hatırlamak ve Pierre Cardin, Altınyıldız, Beta, Clarks, Beymen gibi en büyük markalar arasından seçiminizi yapmak.

Eğer siz de klasik erkek ayakkabısı almak için kalite ve şıklığı birlikte arayanlardansanız en trend birçok mağazadan satın alabilirsiniz. Keyifli alışverişler..

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK