Stil Sahibi Beylere Özel Kolye Modelleri

Stil Sahibi Beylere Özel Kolye Modelleri

Kadın, erkek, çocuk herkesin boyunlarında sevilen bir aksesuar olarak kullanılan kolyeler, 40.000 yıllık gibi bir geçmişe sahip. Tarih önce ilk medeniyetlerde ortaya çıkan kolyeler o dönemlerde kişinin toplumdaki yerini ve statüsünü belirtmek için kullanılıyordu. O dönemlerde avcılık fazlasıyla yaygın olduğu için avladıklarını hayvanların dişlerinden ve tüylerinden tasarladıkları kolyeler, bir güç simgesi olarak boyunlarda yerini alıyordu. Heykelciliği gelişen medeniyetler ise, inandıkları tanrıların küçük heykellerini boyunlarında taşıyorlardı. Bunun sebebine de dini açıdan kendini iyi hissetme ve aurasal fayda sağlaması gibi sebepleri söyleyebiliriz.

Erkek aksesuar dünyasında önemli bir yeri olan kolye, beylerin stilini fazlasıyla değiştiriyor. Daha çok kadınlarda görmeye alışkın olduğumuz kolyeler, erkek aksesuar dünyasında gün geçtikçe daha fazla seviliyor ve satışı artıyor. Her erkeğin seveceği, beğeneceği tarza uygun bir kolyeyi bulmak artık çok da zor değil. Sürekli yenilenen erkek aksesuar koleksiyonları arasından stilinize uygun seçimler yapabilirsiniz.

Materyaline Göre Erkek Kolyeleri

Hem kadınların hem de erkeklerin stilinde etkili aksesuarlardan olan kolyeler, farklı materyallerde ve farklı özelliklerle karşımıza çıkıyor. Pırlantadan inciye, altından gümüşe, çelikten imitasyona kadar farklı özelliklerde materyali bulunan kolye seçimleri kadın ve erkeklerde farklılık gösteriyor. Beyler kendine uygun materyali kendine seçebilsin diye, kolye materyallerini araştırdık ve kolye ile ilgili tüm bilgileri bir araya getirdik.

Erkek altın kolye modelleri: Değerli materyallerde kadınların severek kullandığı pırlantadan sonra gelen altın, pahalı bir materyaldir. Tüm takı çeşitlerinde kendine yer bulan ve fazlasıyla sevilen altın, materyali erkek kolye çeşitlerinde de öne çıkan materyaller arasına giriyor. Altın materyalini kadınlar daha sık kullansa da, sevmeyen erkek yoktur demek de doğru bir çıkarım olmaz.

Erkek gümüş kolye modelleri: Erkeklerin en çok tercih ettiği materyal gümüştür. Hem sade hem de şık modelleriyle erkeklerin sevgisini kazanan gümüş, kolyede de fazlasıyla tercih ediliyor. Gümüş materyalinin uygun fiyatlı olması da herkes için bir tercih sebebi oluyor. Gümüş materyali olan kolye ve diğer tüm takılarda ortak bir sorun olan kararma problemi de çözülemeyecek bir dert değil. Birçok farklı ve kolay yol ile kararan gümüş kolyenizi kolayca ilk günkü parlaklığına döndürebilirsiniz. Bu çözümlerden birkaç tanesini sizler için sıraladık:

  • Diş macunuyla kararan kolyenizi bir fırça yardımıyla ya da elinizle ovun. Daha sonra ılık suyla dolu olan bir kabın içerisine kolyenizi bırakın. Bir saat sonra kolyenizin eski parlak haline geri döndüğünü göreceksiniz.
  • Isıya dayanıklı geniş bir kabı suyla doldurduktan sonra içerisine 2,5 ya da 3 yemek kaşığı limon suyu ekleyin. Daha sonra suyu kaynatın. Su kaynamaya başlayınca kolyenizi suyun içerisine bir maşa yardımıyla koyun ve 2 – 3 dakika bekledikten sonra yine bir maşa yardımıyla kolyenizi çıkarın. Diş macunu yönteminde olduğu gibi kolyenizin parlaklığının gözle görülür bir şekilde arttığını göreceksiniz.
  • Bulaşık deterjanı bu konuda en pratik ve en etkili çözümler arasına giriyor. Kolyenize zarar vermeyecek sertlikte bir fırça ile kolyenizi ovun. Böylece kolyenizin temizlendiğini görebilirsiniz.

Erkek Gümüş Kolye

 

Erkek çelik kolye modelleri: Çelik kolye özellikle günlük kombinlerde erkeklerin en çok tercih ettiği kolye materyallerinden oluyor. Sağlam olmasıyla ve sade görüntüsüyle erkekleri etkileyen çelik kolyeler fiyatlarıyla da tercih sebebi oluyor.

 

Erkek Çelik Kolye

Çelik Kolye

 

Erkek imitasyon kolye modelleri: Piyasada neredeyse tüm mağazalarda karşımıza çıkan imitasyon kolyeler, en çok tercih edilen kolyeler arasında. Birçok bijuteride farklı ve trend modelleri satılan imitasyon kolyeler uygun fiyatlarıyla kalpleri fethediyor. Hassas cilde sahip beylerin imitasyon kolyelere dikkat etmesinde fayda var. Bu tarz kolyeler alerjik cilt hastalıklarına sebep olabilir.

Erkek deri kolye modelleri: Erkek stilinde büyük bir yeri olan deri, kolye ve diğer aksesuarlarda kendini gösteriyor. Deri detayı kolyelerde genellikle zincir olarak kullanılsa da, kolye ucuyla birlikte uyum içerisinde duruyor ve stilinizi tamamlıyor. Farklı renklerde deri kolyeler arasından en çok tercih edilen siya deri kolyeler olsa da diğer renklere de şans verebilirsiniz.

 

Erkek Deri Kolye

Erkek Kolye
PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK