Stil Sahibi Kadınların Aksesuar Günlüğü

Stil Sahibi Kadınların Aksesuar Günlüğü

Kolye ile Boynunuzu Taşlandırın.. Kolye, değerli madenler ve taşlardan yapıldığı gibi sıradan malzemelerle de yapılan, boyna takılan bir aksesuardır. Günümüzde kelime anlamı olarak ne kadar ”boyuna takılan takıların tümü” şeklinde algılanıyor olsa da gerçek pek de öyle değil.

Kolye aslında, en geniş anlamıyla boyna takılan aksesuarların tamamı değil, aksesuar çeşitlerinden sadece biridir. Tek öğeli boyun takılarına kolye; boynu saran takılara boyunluk; çok öğeli olan aksesuarlara da gerdanlık denir. Çeşitli halka ve halka formlarından oluşan zincirler de kolyeyle aynı sınıfa girmektedir.

En başa dönersek, kolyelerin ilk örnekleri olarak deniz ve akarsuda yaşayan hayvanların kabuklarını ve kemiklerini gösterebiliriz…

Zaman geçtikte kolyeler de çeşitlenmiş ve devir değişimleriyle birlikte kolyelerin de cinsleri ve beraberinde modası da değişmiştir. Altın, gümüş, tunç, yarı kıymetli ve kıymetli taşların yanında camın da yer almasıyla kolye çeşitleri günden güne çeşitli şekillerde karşımıza çıkmıştır.

İlk zamanlarda yalın haliyle kullanılan metal üzerine birbirinden değerli taşların dizilmesiyle zengin görüntüler meydana getirilmiş; daha sonra altın tozuyla kaplanarak daha farklı bir tarz ve görünüm yakalanma peşine gidilmiştir.

Her çağda, o çağa uygun maddelerden ve bulunan malzemelerden, çok çeşitli ve çok farklı çeşitlerde yapılan boncuklar, altın tellerle birbirlerine bağlanarak kolye haline getirilmiş ve günlük hayatın içerisinde kıyafetlere uygun olarak ve ihtişamlı gözükmek amacıyla kullanılmıştır.

Aynı zamanda fayans, cam, yarı kıymetli ve kıymetli taşlardan altın, gümüş, tunç boncuklar çok çeşitli biçimlerde -üçgen, silindirik arpa, konik küre…- çok yaygın ve sürekli olarak kullanılmıştır.

Kolyelerin çok eski bir geçmişi vardır. Tarih öncesindeki ilk medeniyetlerde görülen kolyeler, kolyede kullanılan taşlar ya da kolyelerin uzunlukları toplumdaki sınıf ayrımlarını belirtmeden bir araç olarak kullanılmıştır. Bazen de avladıkları hayvanların dişleri boyunlara asılarak bir çeşit güç sembolü olarak kullanılmıştır kolye.

Antik Mısır’da inanılan Tanrıların heykelleri yapılırdı. Daha sonra bu heykeller göz önünde bulundurularak, boyna uygun şekilde tasarlanan küçük heykelcikler şeklinde kolyeler tasarlanmıştır. Bu kolyelerin Tanrıya özgü olduğu düşünüldüğü için takan kişiye çeşitli faydalar sağladığına inanılmıştır.

Günümüzde ise kolyeler; önceki dönemlerdeki gibi kolyede kullanılan materyallere farklı anlamlar yüklenmesinin dışında, değerli taşlarla işlenmiş kolyeler ya da farklı tasarım kolyeler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aksesuar, stil sahibi kadınların stiline eşlik eden en önemli parçalardan biridir. Biliyorsunuz ki; modern, şık ve trendy bir görünüme sahip olabilmek için kıyafet tek başına yetersiz kalır ve yapılan kombin her ne olursa olsun, mutlaka bir aksesuarla taçlandırmak gerekir. Kadınlar için her detayın ayrı bir önem taşıdığını hesaba katarsak, aksesuarların şıklığın en önemli tanımlarından ve tamamlayıcılarından biri olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Küpe, yüzük, kolye ve bileklik gibi pek çok aksesuar, kadınların her zaman ilgisini çekmeyi başaran bir stili sahiptir. Sezonun en yeni aksesuar trendleri ve tasarımlarına baktığımızda ise aksesuarların, kadınlara artık daha büyük bir keyif verdiğini ve de şıklığın altını daha koyu bir şekilde çizmeyi başardığını görüyoruz.

2015 yılının dikkat çeken aksesuarları arasında minimalist parçalardan tutun da örgü ve otantik takılara kadar pek çok farklı model yer alıyor. Sizler için en yeni ve en modern aksesuarları bir araya getirdik, şıklığın anahtarı bu aksesuarlarla sizin elinizde!

En iddialı aksesuar: Kolye

Minimalist detaylardan hoşlananlar için tasarlanan zincirli, geometrik detaylı ve hayvan figürlü kolyeler yeni sezon aksesuar trendleri arasında öne çıkarken, diğer taraftan çoklu kolye modelleri de favoriler arasında yer alıyor.

Cocteyl - Black Rain Kolye - Vitringez Cocteyl - Fil Dişi Kolye - Vitringez Cocteyl - Ok Detaylı Kolye - Vitringez Cocteyl - Palma Çiçekli Kolye - Vitringez

Yüzük

Yeni sezonda daha da gösterişli bir hale gelen yüzükler sayesinde, parmaklar alabildiğine dolacak ve kelimenin tam anlamıyla aksesuar kullanımı tavan yapacak! Stiliniz için aksesuar alışverişine çıktığınızda, çoklu yüzük modellerine göz atmayı unutmayın.

Cocteyl - Snowflake Yüzük - Vitringez Cocteyl - İkili Yüzük - Vitringez Cocteyl - 3 Parmak Yüzük - Vitringez Cocteyl - All Around Yüzük - Vitringez

Küpe

Kadınlar için zarafetin temsilcileri arasında yer alan küpeler, yeni sezonda daha minimalistik bir çizgide buluştu. Eğer siz de küpesiz olmaz diyorsanız, tarzınıza ve kombininize uygun daha iri detaylı ya da daha minimalistik küpeleri seçin ve stilinizi tamamlayın.

Cocteyl - Uzun Küpe - Vitringez Cocteyl - Zincir Küpe - Vitringez Cocteyl - Big Flowe Küpe - Vitringez Cocteyl - Red Flowe Küpe - Vitringez

Bileklik

Yeni sezonun aksesuar bolluğu bilekliklere de yansıdı ve renk renk, enerjik, eğlenceli ve cool bileklikler vitrinlerdeki yerini aldı. Yeni sezon bilekliklerinde çoklu örgü ve deri detayların hakim olduğunu ve bu detaylarla enerjik bir hava yaratıldığını söylemek mümkün. Diğer bir yandan şahmeran bileklikler de sahip olduğu stille tercihlerin başında ve favoriler arasında.

Cocteyl - Sarı Bileklik - Vitringez Cocteyl - Turuncu Yün Bileklik - Vitringez Cocteyl - Bordo Yün Bileklik - Vitringez Cocteyl - Harem - Vitringez

 

Materyallerine Göre Kolyeler

Herkesin kendi zevkine ve tarzına göre sevdiği hatta boynundan çıkarmak istemediği bir kolyesi vardır. Kimi insanlar kendini ifade etmek için bir mesaj olarak boynunda taşır kolyeyi, kimisi de hayatıyla ilgili özel bir anlam yüklediği için. Bu çeşit çeşit kolyelerin de farklı materyallerle karşımıza çıktığını görürüz. Şimdi de bu materyallere bir göz atalım…

Altın Kolyeler: Pahalı ve değerli bir materyal olan altın, kolye aksesuarında çok sık karşımıza çıkar. Altın kolye, özellikle kadınlar tarafından tercih edilir ve neredeyse her kombine uyum sağlar. Çok kullanışlıdır fakat değerli bir materyalden üretildiği için normal kolyelere göre altın kolyeler daha pahalıdır.

Altın Kolye Modelleri

En Şık Altın Kolye Modelleri

Pırlanta Kolyeler: Pırlanta daha çok hediye seçenekleri düşünülürken tercih edilen bir materyal olarak bilinir. Sevgililer günü, doğum günü ve yıl dönümü gibi birçok özel günde sevgilinizin başını döndürecek bir sürpriz hazırlamak isteyenlerin yardımına pırlanta taşların kullanıldığı kolyeler koşar. Altın gibi pırlanta da pahalı bir materyal olduğundan tercih edilirken bütçe konusu da göz önüne alınmalıdır.

En Şık Pırlanta Kolye Modelleri

Şık Tasarım Pırlanta Kolye Modelleri

Gümüş Kolyeler: Altın ve pırlantaya göre daha çok tercih edilen ve daha uygun fiyatlı olan materyaldir gümüş. Tercihleriniz gümüş kolyeden yana olacaksa, kullanırken biraz daha özen göstermeniz gerekir. Çünkü gümüş çabuk kararan bir materyaldir.

Zirgon Taşlı Gümüş Kolye

Kehribar Taşlı Özel Tasarım Gümüş Kolye

İnci Kolyeler: İnci kullanılan takılar genellikle diğer takılara oranla daha zarif aksesuarlar oluyor. Sade bir şıklık seviyorsanız inci kolyeler sizin için ideal tercih olabilir.

En Şık İnci Kolye Modelleri

İnci Kolye Modelleri

İmitasyon Kolyeler: Aksesuar bijuterilerinde karşımıza çıkan kolyeler genellikle imitasyon olur. Çok uygun fiyatlara trend olan tüm kolye çeşitlerinin imitasyonlarını rahatlıkla bulabilirsiniz. Fakat alerjik durumlara karşı hassas bir teniniz varsa dikkatli olmalısınız.

Şık Tasarım İmitasyon İnci

Şık Tasarım İmitasyon İnci Kolye

Tasarım Kolyeler: Kolye üzerinde isim, baş harfi ya da kişiye özgü herhangi bir özel anlamı olan kelimelerle süslenen kolyelerin yanında farklı doğal taş gibi materyallerden yapılmış tasarım kolyeler de günümüzde çok modadır ve çok tercih edilirler.

Şık Tasarım Kolye Modelleri

En Şık Tasarımlı Kolye Modelleri

Kolye Markaları ve Kolye Fiyatları

Kolyeler materyallerine ya da tasarımlarına göre değişen fiyatlarla karşımıza çıkar. Ünlü markaların kolyeleri kaliteyle doğru orantılıdır. Marka değeri olan ünlü tasarımcıların ürettiği kolyeler her zaman sıradan kolyelere göre daha değerli ve daha pahalıdır.

Altın Sepeti, Ariş Pırlanta, Atelier Petites Pierres, Aypen Accessories, Bella Gloria, Beymen Club, Chavin, Coquet Accessories, Divas Diamond, Ejoya, Folli Follie, Glorria, Goldstore, Kısmet by Milka, Koton, Menessa, Namaste, Park Bravo ve Swarovski gibi markalardan istediğiniz tarzda kolyeyi seçebilir, ve pek çok mağazadan satın alabilirsiniz.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK