Takıların Gücü Adına

Takıların Gücü Adına

İnsanlık tarihi kadar eski bir geçmişi olan takı, görüntümüzü tamamlayan ve bizi kusursuzlaştıran etkili bir unsur.

Çeşitli boncuklardan yapılmış takılar tarih boyunca tüm dünyada insanların sosyal statülerini belirlemiştir. Yarı değerli taşlar ise, insanlar üzerinde tedavi edici bir güce sahip olduğu bilinir. Altın, gümüş ve değerli taşlardan oluşan takılar günümüzde de anlam ve değerlerini korumaktalar.

Takıların gücü ve anlamları

Takılarda kullanılan semboller önemlidir.

* Yılan figürleri bilgelik ifadesidir. Şifanın ve yenilenmenin sembolüdür. Hastalıklara karşı güçlü bir koruyucu etkisi olduğuna inanılır.
* Kaplumbağa ebedi yaşamın sembolüdür. Aynı zamanda gücü ve aklı temsil eder.
* Yıldız ve at nalı figürü, bolluk, bereket ve huzuru çağıran bir simgedir. Özel Tasarım Yıldız Rose Gümüş Kolye
* Kalp ve çiçek figürleri aşkı ve bağlılığı yansıtır. Kalp İçinde Kalp Black Gümüş Kolye
* Anahtar ve hilal yeni başlangıçlara olan özlemi dile getirir. Kalp İçinde Anahtar Rose Gümüş Kolye Ucu
* Deniz kızı, balık, deniz kabuğu figürleri hem nazara karşı koruyucudur hem de doğurganlığı temsil eder. Deniz Kızı Rose Gümüş Kolye
* Aslan, koç, boğa gibi figürler ise sağlıklı bir yaşamı, gücü ve başarıyı simgeler. Kalbimdeki Aslan Gümüş Kolye Ucu
* Nazar boncuğu, Fatma’nın Eli gibi geleneksel formların birçoğu ise günümüzde önemini koruyarak, üzerimizde taşımaktan mutluluk duyduğumuz takılar arasında en başta yer alır.

Takıların maddi değeri olduğu kadar manevi değeri de anlam taşır. Bazı takılar nesilden nesile geçerek aile sembolleri olarak yaşatılır.

fundalina & takıfoni - vitringez

Anneler Günü, Sevgililer Günü, doğum günü, yıl dönümü her ne kutlanıyorsa kutlansın, en güzel hediyedir takı. Hediyeler eskiyip – unutulabilir, oysa takılar hatırlattığı anılarla birlikte hep anlamlı ve yeni kalır.

Bazı takılarda ebedilik gizlidir. Tektaş, sıra taşlı, tamtur, alyans… tümü özenle seçilir, bir bağlılık yemini ile birlikte sunulur.

Takıların özel olmasının sebeplerinden biri de onları tenimizde misafir edişimizden kaynaklanır. Böylece bizimle bütünleşir ve bizden bir parça olarak ruh halimizi yansıtırlar. Doğal taşlarla ve değerli metallerle bezeli bu unsurlar bize verdikleri enerjileri dönüştürerek dışarıya yansıtır.

Takılarda kullanılan taşlar değerli oldukları kadar aynı zamanda şifalıdır.

Yakut

Yakut, elmastan sonra doğadaki en sert taştır. Sıcaklık veren bir enerjisi vardır. Olumsuz duygular karşısında güç verir. Sezgilerinizi güçlendirir ve cesaretlendirir.

Safir

Dünyanın en pahalı ve en değerli taşlarından olan safir tarihte, kötülükler ve büyülere karşı koruyucu olarak kullanılmıştır. Aynı zamanda; Sadakat sembolüdür, kuşkuları yok eder ve güven duygusu verir.

Zümrüt

Zümrüt tarihte koşulsuz aşkın sembolü olarak gösterilir. Beden, ruh ve zihin dengesinin korunmasını sağlar. Yaşama sevgisini ve hitabet gücünü arttırarak pozitif enerji verir.

Topaz

Güçlü ve şifalı taşlardandır. Aşıklar arasındaki huzursuzlukları giderdiğine inanılır. Zihni ve bedeni gevşeterek, sanatsal yönünüzün ortaya çıkmasına yardımcı olur.

Ametist

Tarihte koruyucu taşlardan biri olarak anılan ametist, mühür olarak da kullanılmıştır.. Günümüzde de takılarımızda en çok tercih ettiklerimizin başında gelir. Olumsuz enerjiyi temizleyip, pozitife dönüştüren bu taş huzur veren bir enerjiye sahiptir.

Sitrin  

Etkileyici rengini içeriğinde çok az da olsa bulunan demirden alan sitrin, aurayı temizler ve çevredeki negatif enerjiyi dağıtır.

Pırlanta

Pırlanta, taşların en değerlisi ve keskinidir. Bolluk, saflık, masumiyet, neşe ve sadakati simgeler. Taşıyana başarı getirir ve cesaret verir.

Kıyafetimizi tamamlayan bu şık unsurlar; kulağımızda hoş tınısıyla taşıdığımız küpeler, her baktığımızda bizi neşelendiren ve gülümseten yüzükler, boynumuzun süsü kolyeler, bileğimizi saran bilezikler… tümü görüntümüzü tamamlamak ve renklerimizi daha canlı sunmak için var.

fundalina & takıfoni - vitringez 2Takılar eskimeyen hatıraların sembolüdür ve değerlidir.

Sadeliği seven biri olarak “Takıfoni Cam Büyüsü Koleksiyonu” na bayıldım. Cam; geçirgen, saydam ve koruyucudur. Tıpkı annem gibi…

Anneler Günü’nde onun için daha uygun bir hediye olamazdı. Üç çocuğunu temsilen iç içe geçmiş üç kalp birbirimize bağlılığımızı ve tam merkezde bulunan çiçekler ise bizi ifade ediyor. İki cam arasına yerleşen bu anlamlı güzellikler sayesinde, annem bundan sonra boynunda bizden birer parça taşıyacak.

Kırmızı kutusunda teslim edilen bu şık kolye aynı zamanda iki yıl garantili. Yeni başlayan Takıfoni Cam Büyüsü Koleksiyonu özel kampanyasından faydalanmak için vakit kaybetmeyin.

takıfoni - vitringez 2

PAYLAŞ
Şimdiye dek binlerce öğrencisini Bilişim Teknolojileri ile tanıştırdı ve blog dünyasına kazandırdı. Avrupa Birliği Komisyonu Comenius Projelerinde koordinatör olarak görev yaptı. Bilginin paylaşıldıkça değer kazandığına inancı tam. Lifestyle türündeki blogu fundalina.com da; gastronomi, teknoloji, kültür sanat ve bilim kurgu konularında yazıyor. Kendisinin bir de mesleki tecrübelerini aktardığı akademik blogu bulunmakta. Şu günlerde sosyal medya danışmanlığı da yapıyor, bilime ve kadınların gücüne inanıyor.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK