Tarihin En Büyük Aşkının Tanığı, Verona’da Balayı

Tarihin En Büyük Aşkının Tanığı, Verona’da Balayı

Balayı için İtalya’ya gitmek istiyorsunuz ama Roma, Venedik gibi kalabalık değil daha sakin bir yerde kalmak istiyorsanız Verona tam size göre. Balayınızı bu şehirde geçirirken tekrar tekrar aşık olacaksınız. Tarihin en büyük aşkının yaşandığı şehir olan Verona sokaklarında gezerken Romeo ve Juliet’in her sayfasını tekrar tekrar hatırlayacaksınız ve sizde Romeo ve Juliet gibi Verona sokaklarında aşkınızı doyasıya yaşayacaksınız.

Varona 4 Varona 1 Varona 3 Varona 2

İtalya’nın kuzey doğusunda Venedik ve Milano’nun tam ortasında yer alıyor Verona. Kültürel, tarihi ve mimari eserleri görülmeye değerdir. Bunlardan en önemlisi Verona Arenası’dır (Arena di Verona). Romalılardan kalma bu arena dünyanın üçüncü büyük amfitiyatrosudur. Burada açık havada opera ve tiyatro izlemek muhteşem bir deneyim olacaktır.

Varona 5

Verona’ya kadar gitmişken bu büyük aşkın kahramanlarından birinin Juliet’in Evi’ni (Casa di Giulietta) görmeden olmaz. Juliet’in evi, Via Cappello Caddesi 23 numara bulunuyor. Romeo’nun evi ise Via Arche Scaliger Caddesi, 4 numarada bulunuyor. William Shakespeare’nin oyunuyla ölümsüzleşen Romeo ve Juliet’in Verona’da yaşadığına inanılıyor. Romeo ve Juliet, Verona için gerçek bir simge konumunda. Onların yaşadığı evler her sene turist akınına uğruyor.  Juliet’in evi müze olarak ziyaretçilere açık. Gelenlerde evin duvarına dileklerini yazıp asıyorlar, ya da yanlarında getirdikleri asma kilitleri takıyorlar ölümsüz bir aşka sahip olmak için.

Varona 9 Varona 6 Varona 8 Varona 7

Verona şehir merkezine 30km uzaklıkta olan Garda Gölü’nü ziyaret etmeyi unutmayın. Göl kenarında romantik bir yürüyüş için ideal. Garda Gölü, Alpler’in buzullarının erimesiyle oluşan İtalya’daki en büyük göldür. Mayonuz yanınızdaysa burada hem denize girip hem de dinlenebilirsiniz. Burası İstanbu’daki Büyük Adayı andırıyor adeta. Denizin ve taze balığın keyfini çıkarın.

Varona 10 Varona 11
PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK