Ten Rengine Göre Ruj Seçimi Nasıl Yapılır?

Ten Rengine Göre Ruj Seçimi Nasıl Yapılır?

TEN RENGİNE GÖRE DOĞRU RUJ SEÇİMİ NASIL YAPILIR?

Hemen her kadının kullanmayı çok sevdiği ruj, biz kadınlar için en önemli kozmetik ürünü olmak gibi haklı bir üne sahip.Hatta çoğumuz çantamızda sadece bir renkte değil, birkaç farklı renkte rujla dolaşırız.

Peki siz, kendi ten renginize uygun olan ruj rengini seçmeyi başarabilen şanslı azınlıktan mısınız yoksa risk almamak için her gününüzü ezberlediğiniz tek bir renkle mi geçirmeye çalışıyorsunuz? Siz de kendi teninize uygun, doğru kozmetik ürünlerini kullanarak, hem daha genç, hem de daha güzel görünebilirsiniz.

İşte tam da bu yüzden gündelik kullandığınız ruj rengini doğru seçmek için size özel minik tavsiyelerimize göz atmak isteyeceğinizi tahmin ediyoruz…

Ten renginiz hangi kategoriye giriyor?

Ten renginizin hangi kategoriye girdiğini belirlemek ilk işiniz olmalı. Açık tenli misiniz, yoksa buğday mı? Belki de bir esmer güzelisiniz? Peki bu güzelliğinizi pekiştirecek ruj renklerinin hangileri olduğunu biliyor musunuz? İşte size ipuçları…

Eğer açık tenliyseniz, mercan kırmızısını ya da pembe ve pembeye çalan kırmızı tonları tercih edebilirsiniz.

Buğday tenliyseniz, pembe tonları ve kiremit kırmızısı size çok yakışacaktır. Hatta bu renklerde bir allığı da kozmetik çantanızda bulundurmak isteyebilirsiniz.

Esmerseniz, şarap renkleri ve kahverengiye dönük kırmızı tonları, dudaklarınıza ayrı bir çekicilik katar. Bir de kirpiklerinize siyah bir rimel sürdünüz mü, tamamdır.

Ten renginizin hangi kategoriye girdiğinden tam olarak emin olamıyorsanız, size ufak bir ipucu: Kırmızı renk rujlar, her ten renginde güzel durur!

TEN RENGİNE GÖRE DOĞRU RUJ SEÇİMİ NASIL YAPILIR?
ESTEE LAUDER 9L0J59 SIGNATURE LS REFOCUS
TEN RENGİNE GÖRE DOĞRU RUJ SEÇİMİ NASIL YAPILIR?
HIGH IMPACT RUJ SPF 15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ruj alırken nelere dikkat etmeli?

Ruj almakla ilgili birkaç önemli nokta daha var. Her şeyden önce, ruj kabındaki renk yanıltıcı olabilir. O yüzden rujun rengini mümkünse dudağınızda, mümkün değilse bileğinizde denemenizde fayda var. Sonuçta şeker pembesi diye aldığınız bir rengin eve gidince bambaşka bir renk olduğunu görüp hayal kırıklığına uğramak istemezsiniz değil mi? Tabi ruju denediğiniz yerin yeterince aydınlık olduğundan da emin olun ki rengi tam olarak seçebilesiniz.

Bir diğer önemli etken de ruju denerken yüzünüzde makyaj olmaması. Eğer makyaj olursa, ruj rengi yine sizi yanıltabilir.

TEN RENGİNE GÖRE DOĞRU RUJ SEÇİMİ NASIL YAPILIR?
ARTDECO RUJ
TEN RENGİNE GÖRE DOĞRU RUJ SEÇİMİ NASIL YAPILIR?
Note Long Wearing Ruj 10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Peki ya diğer makyaj ürünleri?

Maskara, göz kalemi ve göz farı renginizi, o gün seçtiğiniz ruj rengine uygun bir şekilde seçebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, gözlerinizi belirginleştirdiyseniz, dudaklarınızda daha açık, doğal tonlarda ruj sürmeniz gerektiği. Ama dikkatler dudaklarınızda olsun istiyorsanız, gözlerinize sadece bir göz kalemi çekmek yeterli olacaktır.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK