Kadın Tesettür Bluz

Kadın Tesettür Bluz 2 farklı mağazada 11 ürün bulundu.
Beden
Marka
 • (7)
Daha Fazla
Mağaza
Renk
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu

Arkası Uzun Siyah Bluz 90,00 TL 34,99 TL
 • Kapıda Ödeme
%61 İNDİRİM
Fuşya Yarasa Kol Bluz 79,00 TL
 • Kapıda Ödeme
Tozlu.com
ÖN DÜĞMELİ BLUZ 59,99 TL 32,99 TL
 • Kapıda Ödeme
%45 İNDİRİM
Tozlu.com
GARNİLİ ÇİZGİLİ BLUZ 69,99 TL 22,99 TL
 • Kapıda Ödeme
%67 İNDİRİM
Tozlu.com
AKSESUARLI BLUZ 79,99 TL 44,99 TL
 • Kapıda Ödeme
%43 İNDİRİM
Tozlu.com
YAKA AKSESUARLI BLUZ 79,99 TL 37,99 TL
 • Kapıda Ödeme
%52 İNDİRİM
Tozlu.com
ÖN DÜĞMELİ BLUZ 59,99 TL 32,99 TL
 • Kapıda Ödeme
%45 İNDİRİM
Beyaz Robalı Bluz 139,00 TL 89,00 TL
 • Kapıda Ödeme
%35 İNDİRİM
Tozlu.com
ÖN DÜĞMELİ BLUZ 59,99 TL 32,99 TL
 • Kapıda Ödeme
%45 İNDİRİM
Tozlu.com
LAZER KESİM BLUZ 69,99 TL 34,99 TL
 • Kapıda Ödeme
%50 İNDİRİM
Pembe Arkası Uzun Bluz 90,00 TL 34,99 TL
 • Kapıda Ödeme
%61 İNDİRİM

Şıklık, Stil ve Moda: Hepsi Tesettür Bluzda

 

Evet, bu önemli bir gerçek. Tesettür giyimde şıklığı, stili ve modayı en çok gösterebileceğimiz parçalardan biri de bluzlarımız. Yerine göre bazen dış giyim yerine bile geçebilen, günlük hayatımızdan en özel akşamlarımıza kadar uzanan geniş bir yelpazeye sahip olan bluzlar son derece önemli bir alışveriş kalemi. Özellikle de tesettürlü bayanlar için.

 

Malum, bir kadın pazara giderken bile şık olmalı sözü artık moda dünyasının atasözü olmuşken, artık günlük yaşamımızdaki giysilere dahi her zamankinden fazla özen gösterir olduk. İyi ki de olduk. Çünkü kadının giysilerine özen göstermesiyle başlayan süreç sonra kendine, hayatına ve kendi isteklerine doğru uzanıyor. Bu son derece önemli bir şey elbette.

 

Giyim, kendimize gösterdiğimiz özenin önemli bir göstergesi madem, biz de tesettür giyimin  en önemli parçalarından biri olan tesettür bluz hakkında bir dosya hazırlayalım dedik. Ayrıca sitemizin alışveriş kısmında zaten size tesettür bluz modellerinden bolca bulabileceğiniz ürünlerimiz mevcut. yazımızda da şu tesettür bluz çeşitleri hakkında bir konuşalım, bakalım tasarımcılar bizi bu konuda hangi noktaya getirmiş, bir görelim istedik.

 

Tesettür bluzlar, onların sunduğu seçenekler ve bizim dikkat etmemiz gerekenler yazımızın devamında. Buyurun, başlayalım.

 

Tunik:

 

Tunik modelleri sizin de bildiğiniz gibi tesettür bluz çeşitleri arazında kullanımı en yaygın modeller arasında yer alıyor. Çünkü özellikle sıcak havalarda, üzerimize bir hırka ya da başka bir dış giyim ürünü almak istemediğimizde, etek boyu uzun bir bluz seçmek isteriz. Bu da bizi doğruca tuniklere götürür.

 

Tunik modelleri tek tip değil. Onların kendi içinde epeyce seçeneği mevcut. dar kesimliler, bol kesimliler, geniş yakalılar, v yakalılar, önden düğmeliler, arkadan düğmeliler gibi. Anlayacağımız epeyce tunik seçeneğiniz bulunuyor.

 

Bizim size tavsiyemiz, daha çok bel kısmı oturan modelleri seçmeniz olacak. Malum. Bu sizi ince göstermenin önemli bir kısmı. Bel kısmında bir kuşak ya da kemer uygulanan modelleri seçebileceğiniz gibi, bu uygulamayı kendiniz de gerçekleştirebilirsiniz.

 

Tunik kullanırken altına giyeceğiniz pantolon ya da eteğin desen durumu ile uyumunu göz önünde bulundurmalısınız. Tabi eşarbınızın desenini de. Eğer desenli bir eşarp seçtiyseniz, tuniğinizin ve altına giyeceğiniz pantolon ya da eteğin düz renk olmasına özen göstermelisiniz. Aslına bakarsanız, bu üç parçadan yalnız birinin desenli olması, size vereceğimiz küçük bir tüyo olsun. Seçim elbette sizin.

 

Tunik ne zaman şık bluz modelleri arayışına girsek, yine karşımıza çıkan önemli bir seçenek oluyor. Burada şıklığı tasarım, kullanılan kumaş ve sizin onu nasıl kombine ettiğiniz belirleyecek. Biz size özellikle kendinden parlak kumaşlardan yapılmış modelleri tavsiye ederiz. Ayrıca değişik yapa kesimleri, fırfır ya da bağlama uygulamaları, işlenen taşlar da şıklığınızı pekiştirmeye yardımcı olacaktır.

 

Gömlek:

 

Tesettür bluz modelleri arasında kullanımı en yaygın, en pratik, en kullanışlı modellerden biridir. Biliyorsunuz, gömlek hep maskülen algılanan bir giysiydi ama kadın modası ve bunun için çalışan modacılar öyle gömlek modelleri tasarladılar ki, zaten kendilerine özgü bir kaç giysisi olan erkek kendinilerini ellerindeki gömlekten de olmuş buldular.

 

Evet, gömlek artık son derece kadınsı bir şey ve özellikle de tesettür giyimin son derece önemli bir parçası. Şık bluz modelleri arayışımız sonucunda yolumuz mutlaka tunik modelleri kadar gömlek modellerine de çıkacaktır. Gömlek modellerinde uygulanan farklı yaka kesimleri özellikle tasarımları zenginleştiren bir unsur. Ayrıca değişik renk uygulamaları da bluz kategorisine zenginlik katıyor. Biliyorsunuz bizim bir de sınırsız sayıda düğme seçeneğimiz var. Bu seçeneklerin sınırsızlığı bize gömlek modellerinin de bluz modelleri arasında iddialı bir yeri olduğunu söylüyor.

 

Tesettür giyim incelikler isteyen bir giyim şekli. Her şeyinin iyi hesaplanmış olması gerekiyor. Çünkü özellikle kumaş seçiminde yapılacak bir yanlış, o günün sizin için zor bir gün olmasına neden olabiliyor. Bu yüzden gömlek modellerinde de kullanılan kumaşların son derece önemli olduğunu unutmamalıyız. Şık bluzlar her zaman dilediğimiz kumaş konforuna sahip olmayabiliyorlar. Mevsimine göre doğru kumaşı seçmiş olmak bu açıdan gerçekten çok önemli.

 

Şık Bluz Modelleri:

 

Açıkçası biz kadınların bluz giymesinin en önemli sebebi, o gün diğer günlere oranla ekstra şık olmaktır. Çünkü bu giysinin anlamı budur. Tamam, elbette bir kadın bir tişörtle, dümdüz bir elbiseyle de şık olabilir. Biz bunu her zaman savunuruz ve asla itiraz etmeyiz ama bluz modellerinin otomatik olarak insana şıklık kazandırdığını da yok sayamayız.

 

Mesela, özellikle şifon bluz modellerinin uygun kombin ve aksesuarlarla her ortama ayrı bir şıklık kattığını hepimiz biliriz. Eğer pastel tonlarda bir model seçtiyseniz ve kısmen daha casual bir kombin yaptıysanız pek ala gündüz gidebileceğiniz bir organizasyon için ideal görünüm kazanmış olursunuz.

 

Ya da koyu renklerde bir şifon tesettür bluz seçtiğinizi düşünelim. Altına giyebileceğiniz abiye kumaşlı bir etek ya da pantolonla ve tabii ki uygun ayakkabı ve çanta seçimiyle şık bir davete, bir organizasyona ya da bir düğüne katılabilirsiniz. Böyle durumlarda şifon bluzunuza eklenmiş taşlar ya da danteller de uygun dozda kullanıldığı takdirde size son derece şık bir kombin sağlayacaktır.

 

Tesettür bluzlar arasında yapacağınız tercihleri elbette en çok belirleyen faktörlerden biri de kumaş seçimlidir. Şifon hakkında konuştuk. Bundan başka mesela ipek kumaşlı tesettür bluzlar da size ekstra bir şıklık sağlayacaktır. Özellikle eşarp uyumu iyi sağlanmış kombinler, size asil ve zengin bir görünüm sağlar. Hele bir de yaka ve kol kesimlerinde tasarım bulunan ürünlerden birini seçtiyseniz, bu kılıkla istediğiniz her yere gidebilir ve orada şıklık konusunda en iddialı isimlerden biri olabilirsiniz.

 

Tesettür bluz alışverişi geniş seçeneklerle birlikte bazı soru işaretleriyle de dolu olabilir. Bunun cevaplarını bulmak kolay. Önemli olan sizin hem ortamınıza hem de kendi tarzınıza göre bir modelini seçerek, kendinize yakışan kombini yapabilmenizdir. İsterseniz tesettür bluz modelleri seçimindeki kriterleri maddeleyelim.

 

 • Kumaş özellikleri
 • Kesim özellikleri
 • Kombindeki diğer parçaların kumaş ve kesim olarak uyumu
 • Kumaşın mevsime göre uygunluğu
 • Yaka ve kol tasarımlarında farklılıklar ve bu farklılıkların uygun üst giysi ya da aksesuarlarla desteklenmesi
 • Eşarbınızın kumaş ve desen türlerinin üst giysinizle göstereceği uyum.

 

 

Tesettür Bluz Modelleri ve Tesettür Bluz Fiyatları

 

Hanımlar, tesettür bluz modelleri konusunda epeyce seçeneğimiz mevcut olduğuna göre sıra bu tesettür bluz fiyatlarını değerlendirmeye geldi sanıyoruz. Merak etmeyin, çünkü web sayfamızda sizin için hazırladığımız fiyat filtreleri de tam olarak bu işe yarıyor. Malum, tesettür bluz fiyatları değişken. Markasına, kullanılan kumaşa ve daha pek çok etkene göre değişiyor. Ama tesettür bluz çeşitleri arasında yapacağınız yolculukta fiyatları da kıyaslamak gibi bir avantajınız var, merak etmeyin.

 

Web sitemizde sizin içi seçtiğimiz ALA TESETTÜR, Feyzan Design, Uğur Giyim gibi popüler ve sevilen mağazaların, Altın Kreasyon, Belle Belemir, Burcum Bcc, Deniz Akdağ, Butik İstanbul, Muslima Wear, Pınar Şems, Puanne Plus, Armine ve Clio gibi markaların tasarım ürünlerini bulabilirsiniz.