Tırnak Kırılması Sorununa Doğal Çözümler

Tırnak Kırılması Sorununa Doğal Çözümler

tırnak kırılmaları

Bu yazımda sizlere benim de en büyük problemim olan tırnak kırılması sorununa karşı neler yapabileceğimizi anlatmak istiyorum. Bir kadın için uzun süre bekleyip uzattığınız tırnaklarınızın, tam oje sürecek ve süsleyecekken kırılması kadar sinir edici pek az şey var.

Tüm kadınların en büyük kabuslarından biri haline gelen tırnak kırılması sorununu bu yazımızda doğal yönlemlerle çözüyoruz!

 

Tırnak Kırılması Sorununa Doğal Çözümler

  • İlk sihirli formülü açıklıyorum! Bir kasenin içine ılık suyu dolduruyorsunuz. İçine bir tatlı kaşığı limon suyu, bir çay kaşığı zeytinyağı, bir tatlı kaşığı sirke ve bir çorba kaşığı tuzu koyup karıştırıyorsunuz. Hazırladığınız suda ellerinizi tutabildiğiniz kadar tutun. Ardından durulayabilirsiniz. Bu uygulamayı düzenli olarak her akşam yapmaya çalışırsanız tırnaklarınız gözle görülür biçimde güçlenmeye başlayacak ve tırnak kırılması sizin için sorun olmaktan çıkacak.
  • Bir diğer çözüme gelirsek; tırnaklarınızı badem yağı ve limon suyuyla ovmak da tırnaklarınızı güçlendirir ve tırnak kırılması ihtimalini azaltır. Gözle görülür bir fark yaratmak için bu karışımı tırnaklarınızda oje yokken ve haftada en az 3 kez uygulamanızı tavsiye ederiz.
  • Sıradaki karışımımız biraz zor fakat güçlü ve sağlıklı tırnaklar için bizce denemelisiniz.1 tatlı kaşığı gliserin, 1 diş sarımsağın suyu, 1 tatlı kaşığı, 1 tatlı kaşığı soğan suyu, 1 tatlı kaşığı zeytin kolonyası eğer yoksa limon kolonyası,1 tutam biberiye. Bu karışımı hazırlayıp, karışımı 45 dakika dinlendirin. Ardından parmaklarınızı manikür suyunda bekletir gibi 20-25 dakika bu karışımda bekletin. Bu işlemi 7-10 gün uyguladığınızda tırnaklarınızın ne kadar güçleneceğine ve tırnak kırılması sorununuzun ne kadar azalacağına hayret edeceksiniz.

Kurtarıcı Ürünler

Bu karışımların dışında daha acil bir çözüme ihtiyaç duyarsanız, bir çok markanın tırnak güçlendirici ürünlerini deneyebilirsiniz. Ojenizin altına ya da tek başına sürebileceğiniz çok çeşitli tırnak güçlendirici ürünler mağazalarda mevcut!

Tırnak kırılmasını önlemek için tırnaklarınızı güçlendirmenin bir diğer yolu; tırnaklarınızı zaman zaman dinlendirmek. Bunun için uzun süre ojeli kalan tırnaklarınızı haftada 2 gün ojesiz bırakarak hava almalarına ve yenilenmelerine de imkan tanımanız gerekiyor.

Sizin tırnak kırılması sorununu önlemek için kullandığınız yöntemler var mı? Eğer varsa yorum yazarak hem bizimle hem de diğer okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK