Topuklu Ayakkabı Giymenin İncelikleri

Topuklu Ayakkabı Giymenin İncelikleri

TOPUKLU AYAKKABI GİYMENİN İNCELİKLERİ

Biz kadınlara topuklu ayakkabının ne kadar kadınsı ve şık bir parça olduğundan bahsetmelerine gerek yok. Adeta ayakkabı dünyasının şahıdır, olmazsa olmazıdır çünkü kendisi. Ama rahatsız olduğunun, dikkatli kullanmak gerektiğinin de farkındayız birçoğumuz.

Topuklu ayakkabı giymeye yeni başlayanlar ve “Artık ben de topuklu ayakkabı giymek istiyorum” diyenler! Avustralyalı bir bilgin der ki: Kadını seksi gösteren ayakkabı değil, o ayakkabıyla yürüyebilmektir. Biz de bu sözden hareketle düşmeden, takılmadan, her türlü topuklu ayakkabıyı giymeniz için biraz cesarete ve birkaç öneriye ihtiyacınızın olduğunu düşündük…

Uzunum diye üzülmeyin, kısayım diye sevinmeyin

Topuklu ayakkabı sadece kısa boylu kadınlar için üretilmedi. “Boyunuz 1.55 mi? Bunu nasıl söyleyeceğimizi bilmiyoruz ama siz topuklu ayakkabı giymek zorundasınız.” diye bir şey de yok. Uzun boyluysanız ve topuklu ayakkabı giymek istiyorsanız, hiçbir düşünce sizi durdurmamalı. İsterse boyunuz 2.15 olsun, siz yine de giyin…

Fotoğraflara tıklayarak ürünlere ulaşabilirsiniz.

TOPUKLU AYAKKABI GİYMENİN İNCELİKLERİ VG-topuklu-ayakkabi

Acele etmeyin, telaş yok, sakin sakin…

Topuklu ayakkabı giydikten sonra 100 metre koşusunda birinciliğe oynamanıza gerek yok. Birçok işinizi yavaş yavaş yapmaya çalışın. Özellikle topuklu ayakkabıya alışmaya çalışanlar, hız kelimesini bir süreliğine unutabilir.

Platform topuklu ayakkabılar kurtarıcınız olabilir

Eğer ilk topuklu ayakkabılarınızdan birini alacaksanız kalın topuklara yönelmenizde fayda var. İnce topuklar ilk aşamada ayağınızı zorlayabilir. Uzmanlara göre alınan ilk topuklu ayakkabıların platform topuklu ayakkabılar olduğunu ortaya çıktı. Bu bilgi birçok kadın tarafından doğal karşılandı.

VG-siyah-stiletto-ayakkabi TOPUKLU AYAKKABI GİYMENİN İNCELİKLERİ

Bazen durup dinlenmek gerekir

Ayaklarınızın zorlandığını hissettiğiniz zaman ayakkabınızı çıkarabileceğinizi ve bazen yola onlarsız devam etmeniz gerektiğini bilmelisiniz.  Yanınızda, özellikle de alışma döneminde düz tabanlı bir ayakkabı ya da babet bulundurmaktan çekinmeyin. Bavul gibi omuz çantaları bunun için üretiliyor kızlar!

Ev ev değil, sanki podyum!

Evinizi podyum gibi kullansanız kimsenin ruhu duymaz! Bol bol alıştırma yapın. Topuklu ayakkabı giyin ve bir manken edasıyla başınızı ve omuzlarınızı dik tutmaya çalışın. Kafanızın üzerine kitap koymanıza gerek yok. Ama illa koyacaksanız da Dostoyevski’nin Suç ve Ceza’sının iki cildinin başınızın üstünde yeri olabilir. Hem bu sayede sanki yıllardır topuklu ayakkabı giyiyormuş gibi bir izlenim de yaratabilirsiniz.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK