Bu Yaz Kadınların Tercihi: Tulum

Bu Yaz Kadınların Tercihi: Tulum

BU YAZ KADINLARIN TERCİHİ TULUM!

Tulum, tek parça olması sebebiyle kadınlar için hayatı kolaylaştıran bir kıyafet. Ancak pratik olmasına rağmen herkese ve her yere uygun bir parça olmadığı doğru. Bazı kişilere göre kısa boylu kadınların tercih etmemesi gereken bir parça olan tulumları kimileri de herkese yakıştırabiliyor.

Aslında biz de doğru seçim yapıldığında tulumun herkese yakışacağını düşünüyoruz. Kısa boylu olmak da bizce tulum giymeye engel değil; olmamalı da. Ancak, tulum modelleri arasından vücut tipimize en uygun olanı bulmak biraz sorun olabiliyor. Bunun için bolca deneme yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Şimdilerde tulumları, Hollywood ünlüleri dahil birçok kişinin üzerinde gördüğünüzde “Biz niye giymiyoruz, bizim başımız kel mi?” diyorsanız, size ilham verecek birkaç alternatif tulum kombiniyle karşınızdayız!

 

BU YAZ KADINLARIN TERCİHİ TULUM!
Tulum ve Aksesuarları

Tulum-güneş gözlüğü-şapka

İster gündüz ister gece gezmeye gidin, ister bir kafede arkadaşınızla buluşun, isterseniz eşinizle evlilik yıldönümünüzü kutlayın;  bu tulumlar her türlü ortama rahatlıkla uyum sağlıyor. Bizden söylemesi!

BU YAZ KADINLARIN TERCİHİ TULUM!
Tulum, Kolye ve Küpe Modelleri

 

Tulum-kolye-küpe

Tulum almak isteyenlerin, bazı ayrıntılara da dikkat ederlerse, çok daha güzel olacağının da altını çizmek isteriz:

– Uzun tulumun; bacak boyu uzun, baseni geniş olmayan kadınlar için daha uygun olduğunu unutmayın.

– Boyunuz kısaysa size mini tulum yakışacaktır.

BU YAZ KADINLARIN TERCİHİ TULUM!
Tulum Çanta ve Güneş Gözlüğü

Tulum-çanta-güneş gözlüğü

– Şalvar modeller şişman gösterir. Kiloluysanız uzak durun.

– Uzun boylu ve zayıflarda bol paçalı modeller güzel duracaktır.

– Gündüz jean ve penye tulumları, gece saten tulumları giymek daha doğru olur.

– Gündüz iş yerinde düz bir ayakkabı ile giydiğiniz straplez tulumunuzu, yüksek topuklu bir ayakkabı ve takacağınız büyük bir kolye ile geceye uygun hale getirebilirsiniz.

Tulum modelleri

Yazımızda biraz önce tulumların pek çok modeli olduğundan bahsettik. Hatta tulum modelleri ile son derece farklı, sıra dışı ve çekici bir şıklığa da kavuşabileceğinizi söyledik. Bayan tulum modelleri aslında size ruh halinize ya da gireceğiniz ortama göre pek çok seçenek sunuyor. İster doğanın içine bırakın kendinizi, ister şık bir davete katılın. İster şehrin içinde arkadaşlarınızla yemek yiyin, alışverişe gidin, isterseniz gece dışarı çıkıp bir güzel eğlenin. Merak etmeyin, hepsine göre bir tulum var. Üstelik hayal bile edemeyeceğiniz kadar çok farklı etki, farklı mod, farklı stili de kadın tulumları ile yakalamak mümkün.

Salopet Tulum Modelleri:

Özellikle jean kumaşlardan üretilen salopetler size ‘casual’ bir şıklık yakalamak için güzel bir seçenek sunuyor. Evet, en bildiğimiz modeli altı bol panloton, sırtı çapraz, göğüs kısmı cepli olanlar. Hani elinize bir fırça alsanız; evde boyaya girişebilirsiniz yani, o derece. Durun ama hemen üzerini çizmeyin. Salopetlerin bu modellerini beyaz atlet ve beyaz spor ayakkabı ile kombine ederseniz, biraz da spor kesimleri olan bir çanta seçerseniz, son derece rahat bir günlük şıklık elde edebilirsiniz. Hatta tek askı düşük kullanımını da özellikle tavsiye ederiz. Bu biraz da insanın sahip olduğu özgüvenin göstergesidir.

 

Siyah Salopet Modeli

Desenli Salopet Modeli

Kurdele Detaylı Salopet Modeli

 

Ayrıca aynı salopet modelinin şortlu olanlarını da benzer şekilde kullanabilirsiniz. İnce Jean kumaştan ya da ketenden yapılan bir şortlu salopet tulumu, beyaz atlet ve beyaz spor ayakkabı ile bu kez renkli bir omuz çantası kullanarak, yine rahat bir şıklık yakalayabilirsiniz.

Aynı şekilde, pantolon ya da şort kesim yerine bu tulum modellerinin etekli olanlarını da tercih edebilirsiniz. Tabi etek boyunun mini olması koşuluyla. Hatta bu kez altına tabanı yüksek ya da platform spor ayakkabı da kullanmak mümkün. Deneyin, kendinizi böyle de beğeneceksiniz.

Pantolon Tulum Modelleri:

Bayan tulum modelleri arasında en yaygın bilinen pantolon tulumlar çok tercih ediliyorlar ve kesimlerine göre değişiklik gösteriyorlar. Burada hangisini nereye, nasıl bir kombinle giyeceğinizi belirleyen 3 önemli kriter var.

  • Ağ kesimleri kriteri
  • Paça kesimleri kriteri
  • Yaka kesimleri kriteri

Eğer bayan tulumunuz ağı aşağıda kesilmiş şalvar model ise ve siz onu şık bir yere giymek istiyorsanız, yakasının şık bir kesimi hatta biraz dekoltesi olması aradığınız şıklığı verecektir size. Eğer dar paça bir kesim bulursanız da altına mutlaka sivri topuk bir ayakkabı tercih etmelisiniz. Botları ve çizmeleri tamamen unutuyoruz burada.

Eğer bayan tulumunuz bol paça kesimine sahipse ve yine siz onu şık bir yere giymek istiyorsanız, bu kez de alt kısmın verdiği salaşlığı üst kısımdaki bir dekolteyle telafi etmeniz gerekir. Bizim önerimiz daha çok sırt dekoltesi kullanmanızdan yana olacak. Sırt kısmınıza arkadan bir kolye sarkıtarak farklı bir şıklık yakalayabilirsiniz.

Desenli Pantolon Tulum Modeli

Mavi Pantolon Tulum Modeli

Lacivert Pantolon Tulum Modeli

 

Şort Tulum Modelleri:

Çok şık bir gecede bir bayan tulumla herkesin başını döndürebilirsiniz. Evet, bunu yapabilirsiniz. Ya da sıcak bir yaz akşamında bir şort tulumla hem şık hem konforlu bir seçim yapmış olabilirsiniz. Önemli olan nereye gitmek ve nasıl görünmek istediğiniz. Bunu belirledikten sonra sıra ortamına göre modelini seçmeye kalıyor.

İpek kumaşlı, yaka dekolteli, gömlek kesimli ve altı şort biçimde tasarlanmış kıyafetiniz çok şık görünür. Siz burada koyu renkleri kullanmayı düşünebilirsiniz. Biz pastel renkleri de tavsiye ederiz. Örneğin gül kurusu böylesine bir kıyafette harika görünecektir. Yada başka bir pastel renk, örneğin pudra, bej ya da şampanya rengi. Harika olacaktır.

Ve tabi, yazlık tiril tiril kumaşlarla yapılan şort tulumları da unutmamak lazım. İster düz kumaşlardan yapılanları seçin, ister çiçekli modelleri, yaz aylarında rahatlığı ve şıklığı aynı anda üzerinizde taşıyabilirsiniz. Altına dolgu topuklu ayakkabıları ve çapraz asacağınız küçük çantaları tavsiye ederiz.

Desenli Şort Tulum Modeli

Çiçekli Şort Tulum Modeli

Şort Tulum

 

Abiye Tulum Modelleri

Eee, size demiştik hemen gözünüzde erkeksi, salaş giysiler canlanmasın diye. Abiye tulumlar özellikle bu önyargıyı kırmak için birebir. Moda tasarımcıları abiye tulum söz konusu olduğunda birbirleriyle her zamankinden farklı bir yarıştalar sanki.

Mesela sırt ve göğüs dekoltesini aynı anda, üstelik son derece ölçülü verebilmenin en ideal yolu böyle bir abiye tulum giymek. Bu tarz kıyafetlerde düz renkleri tercih etmelisiniz. Kıyafetinizin üzerinde öyle fazla dantel ve işleme olmamalı, ancak bel bölgenizde bir kemer detayı, ya da bir işleme kullanabilirsiniz. Biz böyle modellerde daha çok boy paçaları öneriyoruz. Yüksek topuklu ayakkabı ile kullanmanızı ve paça boyunuzun ayakkabılarınızı örtmesi gerektiğini artık hatırlatmamıza gerek yok.

Diyelim ki aynı anda iki dekolteyi vermek istemiyorsunuz. O zaman size geniş omuzlu, derin göğüs dekolteli abiye tulum tavsiye ederiz. Burada iki zıt rengi şu şekilde kullanabilirsiniz. Kıyafetiniz dediğimiz gibi geniş omuzlu ve derin göğüs dekolteli olur, üst kısmı tamamen belinize oturur. Bel kısmında da kıyafetinizle tamamen kontrast renkte kalın bir kemer ya da kuşak kullanabilirsiniz.

Abiye tulumlarda ayrıca danteller, taş işlemeler, simli dore kemerler ile yaka ve omuz detayları da kullanabilirsiniz. Anlayacağınız abiye kategorisi pek çok kumaşa, işlemeye, aksesuara ve değişik uygulamaya son derece açık.

 

Siyah Abiye Tulum

Krem Rengi Abiye Tulum

Haki Rengi Tulum Modeli

 

Kırmızı Halıda Kadın Tulum Modası

Buna şaşıranlarınız olacaktır. Eminiz. E biz size demedik ki kadın tulum modellerini öyle çok da yabana atmayın, herkesten şık olmanızı sağlayabilirler diye. Size şimdi kırmızı halıda bile boy gösteren tulumları, kimlerin giydiklerini ve nasıl kombine ettiklerini biraz anlatalım, size de fikir vermiş olalım.

Mesela ünlü oyuncu Vanessa Hudgens daha önce kırmızı halıda giydi bir tane. Ten rengi şifon kumaş üzerine ince taşlar işlenen kıyafeti V şeklinde derin bir dekolteye sahipti. Hafifçe daralarak inen paçalarının altına üzeri taşlı, açık ve sivri topuk bir ayakkabı giymişti. Siz de seçkin bir davette böyle bir kıyafet giyebilirsiniz.

Ayrıca yine Zoe Saldana, Rila Fukushima herkesin ağır ve kabarık kostümlerle boy gösterdiği kırmızı halıda abiye tulum modelleri ile salınarak hem fark yaratmış, hem de kırmızı halıya çevrilen meraklı gözleri şaşırtmışlardı.

Eğer siz de kalıpların dışına çıkmak, ezber bozmak, herkesin olduğu bir yerde herkesten farklı olmak istediğiniz bir gününüzdeyseniz, kıyafet seçmeye bayan tulum modelleriyle başlayabilirsiniz.

Tulumlarda Aksesuar

Bu tarz kıyafetlerde genellikle kollar açıkta olduğu için bileklikler ya da bilezikler çok önemlidir.

Eğer yakaları çok kapalı bir tulum seçtiyseniz, büyük küpelerden kaçınmanızda fayda var. Yaka dekoltenize göre kısa kolyeler de kullanabilirsiniz ama biz daha çok uzun kolyeleri tavsiye ediyoruz.

Aradığınız, en şık tüm tulum modellerini ve tulum aksesuarlarını birçok trend mağazalardan ve birçok internet sitesinden satın alabilirsiniz. cümlesi yerine En şık tüm tulum modellerini ve tulum aksesuarlarını trend mağazalardan ve popüler internet sitelerinden satın alabilirsiniz.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK