Çocuk Tuvalet Eğitimi

Çocuk Tuvalet Eğitimi 5 farklı mağazada 187 ürün bulundu.
Marka
 • (8)
 • (8)
 • (51)
 • (10)
 • (10)
 • (18)
 • (10)
 • (6)
 • (9)
Daha Fazla
Mağaza
Renk
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu
Ödeme

MYCey
MyCey Alıştırma Külodu Yusufçuk L 16,99 TL
Ok Baby
OK3783 Hipopotam ve Araba Eğitici Oturak 39,00 TL
Sevi Bebe
Sevi Bebe Lüx Alıştırma Külodu 16,60 TL
Potette
Potette Tuvalet Adaptör Poşeti 19,99 TL
Stokke
Stokke Flexi Küvet/Yeni Doğan Destek 69,99 TL
BabyBjörn
Eğitici Koltuk Oturak Pembe 99,00 TL
Baby Jem
Baby Jem Alıştırma Külodu Kutulu 2 Li 2 Yaş Mavi 22,99 TL
Mini Damla
Minidamla Klozet Adaptörü 19,90 TL
Dünya Plastik
Dünya Plastik Tutmalı Klozet Adaptörü 5,00 TL
Mini Damla
Minidamla Alıştırma Çamaşırı 1-3 Yaş 14,90 TL 7,00 TL
%53 İNDİRİM
Baby2go
Baby2Go 5060 Alıştırma Tuvaleti / Pembe 79,90 TL
Baby Jem
Babyjem Atılabilir Sünnet Külodu 2 No 9,99 TL
MYCey
MyCey Alıştırma Külodu Yusufçuk S/M 16,99 TL
Baby Jem
Baby Jem Alıştırma Külodu Kutulu 2 Li 3 Yaş Beyaz 22,99 TL
Baby Jem
Babyjem Lüks Klozet Adaptörü (Pembe) 19,99 TL
Sunny Baby
Sunny Baby Sb-68 Jerry Lazımlık - Bej 68,99 TL
Bebefox
Bebefox Alıştırma Külodu 2 Yaş 16,90 TL
Potette
Potette Portatif Lazımlık / Kırmızı - Mavi 50,93 TL
MYCey
MYCey Alıştırma Külodu Uğur Böceği S/M 16,99 TL
Dünya Plastik
Dünya Plastik Klozet Adaptörü 4,90 TL
Summer Infant
Summer Infant Lil Loo Lazımlık - Beyaz 79,00 TL
Ok Baby
Okbaby Scooter Eğitici Oturak 75,00 TL
Sevi Bebe
Sevi Bebe Kullan At Klozet Örtüsü 11,89 TL
Sunny
Sunny Baby Jerry Lazımlık(Sb-68) 59,00 TL
Pilsan
Pilsan Ördek Klozet Adaptörü 14,90 TL
Peg Perego
Peg Perego Prime Bolle Küvet 399,99 TL
Baby Jem
BabyJem Lüks Klozet Adaptörü Kokulu - Mavi 21,90 TL
Baby Jem
BABYJEM MÜZİKLİ LAZIMLIK PEMBE 62,99 TL
Baby Jem
Babyjem Tonton Lazımlık Mavi 35,99 TL
Baby Jem
Babyjem Lüks Klozet Adaptörü (Beyaz) 19,99 TL
BabyBjörn
Eğitici Oturak Kar Beyazı 89,00 TL
Baby Jem
Babyjem Mega Klozet Adaptörü Yeşil 32,99 TL
MYCey
MYCey Alıştırma Külodu Arı Kardeş L 16,99 TL
Baby Jem
BabyJem Alıştırma Çamaşırı 2-3 Yaş 13,30 TL
Moje
Moje Alıştırma Külodu Lüks 2'Li 1830 - Mavi 14,90 TL
Ok Baby
Okbaby Quack Eğitici Oturak 95,00 TL
Sevi Bebe
Sevi Bebe Tek Kullanımlık Alıştırma Külodu No 2 17,99 TL
Mini Damla
Minidamla Alıştırma Çamaşırı 1-3 Yaş 11,90 TL 7,00 TL
%41 İNDİRİM
Fisher Price
Fisher Price Eğitici Eğlenceli Tuvalet (Türkçe) 129,99 TL
Ok Baby
Okbaby Ergo Klozet Adaptörü 33,00 TL
Disney
Sema Baby Disney Prenses Lazımlık - Pembe 29,90 TL
Sevi Bebe Alıştırma Külodu 4 Adet Tek Kullanımlık 17,99 TL
Baby Jem
BabyJem Afacan Lazımlık - Beyaz 12,90 TL
Moje
Moje Alıştırma Külodu Lüks 2'Li 3042 Kg - Pembe 15,99 TL
Baby Jem
BabyJem Magic Cup Maşrapa / Yeşil - Fuşya 18,90 TL
Ok Baby
OK3709 Relax Eğitici Oturak Değişik Renkler 29,00 TL
Pompon
Pompon"Babam Beni Çook Seviyor" Küçük El Havlusu 29,91 TL
Baby Jem
BabyJem Lüks Klozet Adaptörü Kokulu - Pembe 21,90 TL
Baby2go
Baby2go 5060 Alıştırma Tuvaleti Mavi 92,00 TL
Ok Baby
OK3891 Pasha Koltuk Oturak Değişik Renkler 49,00 TL
Baby Jem
BabyJem Klozet Adaptörü 17,90 TL
Kidskit
KidsKit Merdivenli Tuvalet Adaptörü 169,90 TL
Ok Baby
Okbaby Hipopotam Araba Eğitici Oturak 35,00 TL
BabyBjörn
Safe Step Basamak Kırmızı 79,00 TL
Bebekish
Bebekish KidsKit Baby Bug Fun & Friendly Potty Lazımlık 12-36 Ay 57,50 TL
Baby2go
Baby2Go 5062 Alıştırma Tuvaleti / Pembe 92,00 TL
MYCey
Mycey Klozet Örtüsü Kullan At 6,99 TL
Moms Cotton
Moms Cotton Kullan At Antibakteriyel Klozet Kılıfı 14,90 TL
Ok Baby
OK3707 Quack Eğitici Oturak Değişik Renkler 99,00 TL
Ok Baby
Okbaby Pasha Koltuk Oturak 45,01 TL

Tuvalet Eğitimi Sürecini Kolaylaştıran Ürünler

Tuvalet eğitimi bebeklikten çocukluğa geçiş döneminde yaşanan bir süreç olmakla beraber; çocukların hem fizyolojik olarak kas gelişimini tamamladığı, hem ifade becerisini kazandığı, hem de psikolojik olarak hazır olduğu bir dönemde olması gereken bir dönemdir. Çocukların henüz tuvalet eğitimine hazır olmadığı bir dönemde yapılan yanlış bir başlangıç, hem çocuklar hem de anne babalar için problemli bir dönemin habercisi olabilir.

Genellikle 24 – 36 aylar arası başlayan ve çocuğunuzun bebek bezinden kurtulduğu dönem olan tuvalet eğitimi süreci; çocuğunuzun psikolojik, fizyolojik ve gelişimsel değişimlerine bağlı olarak farklı zamanlarda tamamlanabilir. İdeal olan tuvalet eğitiminin 24 ay ile 36 ay arasında tamamlanması olarak görülürken; kimi çocuklarda bu sürecin tamamlanması 5 yaşına kadar sürebilir.

Çocuğunuzun yürümesi, kendini kelimelerle ifade edebiliyor olması, tuvaletini düzenli saatlerde yapıyor olması, kendi kendine giyinip soyunabiliyor olması ve altı ıslak olduğunda rahatsız oluyor olması; tuvalet eğitimine hazır olduğunun göstergeleri arasında yer alır. Bu süreçte çocuğunuzu yavaş yavaş tuvalete veya lazımlığa alıştırmanız, tuvalete yönlendirmek için doğru zamanı beklemeniz, çocuğunuzun tuvaleti geldiğinde bekletmeden tuvalete götürmeniz, bez kullanımını bırakmanız önemlidir. Diğer yandan bu süreçte kullanabileceğiniz yardımcı ürünler de süreci hem siz hem de çocuğunuz için kolaylaştıracaktır.

Tuvalet eğitimine destek ürünler denildiğinde akla önce lazımlıklar, sonrasında ise alıştırma külotu, yükseltici basamaklar ve klozet adaptörleri geliyor. Dilerseniz tuvalet eğitimi döneminde hem anne babalara hem de çocuklara büyük kolaylıklar sağlayan bu ürünlere yakından göz atalım.

En Çok Kullanılan Tuvalet Eğitimi Ürünleri

Tuvalet eğitimi süreci kimi çocukların kolaylıkla geçirdiği bir süreç olurken, kimi çocukların da bu dönemde desteklenmeleri gerekir. Anne babanın psikolojik destek ve ödüllendirici yaklaşımları da büyük önem taşır. Diğer yandan çocuğun tuvalete alışabilmesine yardımcı olacak ürünlerin doğru seçimi, çocuğunuzun bu ürünlerle tanıştırılması da işinizi kolaylaştıracaktır. Yükseltici basamaklar, klozet adaptörleri, lazımlıklar ve alıştırma külotları gibi bu dönemde yardım alabileceğiniz ürünlerin detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Lazımlık 

Lazımlıklar, tuvalet eğitimi sürecinin demirbaşlarından biridir. Çocuğunuzun bezden klozete geçiş yapmayı öğrendiği bu dönemde, lazımlıklar geçiş sürecini kolaylaştırır. Önceleri oturak şeklinde görmeye alışkın olduğumuz lazımlıkların, klozete geçiş sürecini kolaylaştırmak adına mini klozet şeklinde tasarlanan modelleri de mevcuttur. Alıştırma tuvaleti olarak da bilinen lazımlıklar, genellikle taşınması kolay hafif materyallerden, koku ve hava sızdırmayacak şekilde kapaklı, kolay temizlenebilen tasarımlara sahiptir. Alıştırma tuvaletleri çocukların kendilerini daha rahat hissetmeleri adına renkli, desenli, müzikli olacak şekilde de tasarlanabilirler. Kimi alıştırma tuvaletlerinde sifon benzeri düğmeler de bulunmaktadır.

Çocuğunuzun bezden klozete geçiş sürecindeki ara basamak olan lazımlık seçimi, çocuğunuzun bu süreci daha rahat ve keyifli geçirmesi adına önem taşımaktadır. Size önerimiz, lazımlık alışverişinde çocuğunuzun da fikrini alarak onun sevdiği ve kolaylıkla kullanabileceği bir lazımlık seçmeniz olacaktır. Böylelikle bu seçimi eğlenceli bir aktiviteye dönüştürebilirsiniz.

Web sitemizde Çocuk Tuvalet Eğitimi – Lazımlık kategorimizde Baby2go, Pilsan, Potette, Moje, Baby Jem, Sunny Baby, Ok Baby, Dahice, Sevi Bebe ve Kraft müzikli oturak, lazımlık ve alıştırma tuvaleti modellerini bulabilir; seçiminizi yaptıktan sonra alışverişinizi tek tıkla tamamlayabilirsiniz.

Sünnet ve Alıştırma Külotları

Alıştırma külotları, bez kullanmayı bırakıp çocuğunuzu önce lazımlık sonrasında klozete alıştırmaya çalıştığınız tuvalet eğitimi sürecinde en büyük yardımcılarınızdan biri olacaktır. Bebek bezlerinden farklı olarak bebeğinizin tuvaletini yaptığında ıslaklığı hissetmesini sağlayan ve rahatsızlık duyduğu bu durumu yeniden yaşamamak adına çişini yapmamaya çalışmasıyla kaslarını geliştiren alıştırma külotu; bu sayede tuvalet eğitimini de kolaylaştıracaktır.

Sıvıyı sızdırmayan, yumuşak materyallerden üretilen, tek kullanımlık ya da yıkanıp yeniden kullanılabilen alıştırma külodu çeşitleri; bebeğinizin direk olarak cildiyle temas ettiğinden organik pamuklardan ya da bebek bezlerinde de kullanılan kağıt kumaşlardan üretilebilir. Uzun süreli kullanım sağlayan ya da tek kullanımlık alıştırma külodu çeşitleri arasından seçiminizi kendi isteğinize göre yapabilirsiniz.

Sitemizde Minidamla, MyCey, Civil, Shipsbaby, Babyjem, Babyneo, Sevi Bebe organik alıştırma külotu, tek kullanımlık alıştırma külodu, kağıt alıştırma külodu, pamuklu alıştırma külodu modellerini bulabilir ve seçiminizi tercih ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda yapabilirsiniz.

Yükseltici Basamaklar 

Yükseltici basamaklar çocuğunuzun klozet ve lavaboya ulaşmasını kolaylaştıran ürünlerdir. Klozete ya da lavaboya uzanmak çocuklarınızın tuvalete alışması önünde bir engel olabileceğinden, tuvalet eğitimi sırasında yükseltici basamakları kullanmanızda fayda vardır. Çocuğunuzun rahatlıkla taşıyabilmesi için hafif materyallerden üretilen yükseltici basamakların üst yüzeyinin kaymaz olması, basamağın ayaklarının kaydırmaz ve devrilmez materyallerle kaplanmış olması da tavsiye edilir. Tuvalet eğitimini desteklemesi adına yükseltici basamak alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu, basamağın silinebilir, yıkanabilir ve kolayca temizlenebilir bir materyalden üretilmiş olması gerektiğidir.

Klozet Adaptörü 

Tuvalet eğitimi sürecinin bir diğer vazgeçilmezi olan klozet adaptörleri, çocuğunuzun klozete uyumunu sağlamak adına tasarlanmış ürünlerdir. Çocukların rahatlıkla oturabileceği bir genişlikte üretilen klozet adaptörü, genellikle yanları kulplu şekilde tasarlanarak çocuğunuzun rahatlıkla oturmasını ve destek almasını sağlar. Klozet adaptörlerinin direk olarak klozete monte edilebilen modelleri olduğu gibi kullanım anında yerleştirilebilen çeşitleri de mevcuttur. Klozet adaptörü seçerken size pratik kullanım sağlayan ve kolay temizlenebilir, hijyen problemini ortadan kaldıran bir ürün olmasına özen gösterin. Sonrasında sitemizde yer alan Baby Jem klozet adaptörü, Sevi Bebe plastik klozet adaptörü, desenli klozet adaptörü, kulplu klozet adaptörü, Ships klozet adaptörü ve Pilsan, Tripper, Dünya Plastik, Bosphorus gibi farklı markaların klozet adaptörü modelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Tuvalet Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Çocuk gelişiminin en önemli süreçlerinden biri olan tuvalet eğitimi süreci, çocuğunuzun fiziksel, psikolojik ve fizyolojik gelişimine bağlı olarak farklı dönemlerde geçiriliyor olsa da; her çocuğun ve anne babanın yaşadığı bir dönemdir. Çocuğunuz her şeyden önce kendisini hazır hissettiğinde ve gelişimini tamamladığında vermeniz gereken tuvalet eğitimi, yanlış uygulandığında çocuğunuzu ve dolayısıyla sizi de zora sokabilir.

 • Tuvalet eğitimi için en uygun dönem 24-36 aylar arasıdır. Ne var ki daha önce de belirttiğimiz gibi çocuğunuzun psikolojik, fizyolojik ve davranışsal olarak bu sürece hazır olması gerekir.
 • Çocukların bir kısmı çiş tutmayı daha önce öğrenirken, bazıları kaka kontrolünü daha erken öğrenebilir.
 • Çocuğunuz yürüyebiliyor, gün içerisinde 3 saatten fazla süre kuru kalabiliyor, kelimeleri doğru şekilde kullanabiliyor, kıyafetlerini kendisi giyip çıkarabiliyor ve düzenli bir tuvalet alışkanlığına sahipse, tuvalet eğitimi için hazırdır.
 • Çocuğunuz hazır olmadan önce tuvalet kullanımını öğrenmeye zorlamak, ondan yapamayacağı bir şeyi istediğiniz için psikolojik problemlere neden olabilir. Bu süreçte çocuğun anne ve babadan destek görmesi kendine olan güvenini arttıracaktır.
 • Çocuğunuza tuvalet eğitimi verebilmek için lazımlık ya da klozete alışkın olması gerekir. Bu nedenle çocuğunuzu tuvaleti olmasa da gün içerisinde klozet ya da lazımlığa alıştırabilirsiniz.
 • Lazımlık alışverişi yaparken çocuğunuzun da fikrini alırsanız, bu süreci çocuğunuz için eğlenceli bir aktivite haline getirebilirsiniz.
 • Tuvalet eğitimine başladığını dönemde bez kullanımını bırakmanız önemlidir.
 • Çocuğunuza temiz ve kuru kalmanın kendi sorumluluğunu olduğu bilincini verin. Böylelikle hem özgüveni hem de sorumluluk duygusunu geliştirebilirsiniz.
 • Çocuğunuzu cesaretlendirmeyi ve ödüllendirmeyi ihmal etmeyin.
 • Tuvalet eğitimine destek olacak ürünleri kullanmaktan çekinmeyin.

Keyifli alışverişler dileriz…