Ünlü Gelinler ve Gelinlikleri

Ünlü Gelinler ve Gelinlikleri

Her kadın gelinliğinin içinde bir yıldız gibi görünür. Peki hali hazırda zaten yıldız olan ünlülerimizde gelinlik nasıl durur? Birbirinden ünlü markalar tarafından hazırlanmış gelinliklerini değerli mücevherlerle süsleyen ünlüler tabi ki de bir yıldıza yakışır şekilde parlıyorlar düğünlerinde. Peki ünlüler gelinliklerini seçerken nelere dikkat ediyor? Hangi markaları ve hangi gelinlik modellerini seçiyor onu inceledik bu yazımızda.

Angelina Jolie ve Brad Pitt çifti 9 senelik birlikteliklerini sonunda evlilikle taçlandırmaya karar verdiler ve 2014 yılında evlenen çiftler arasına girdiler. Dünyanın en güzel kadınları arasında olan Angelina Jolie’nin gelinlik tercihi sadelikten yana olmuş. Versace’nin şef terzisi Luigi Massi’nin hazırladığı gelinlik önden bakıldığında sade ve şık bir gelinlik gibi gözükse de iş duvağa ve gelinliğin kuyruğuna gelince değişiyor. Angelina Jolie çocuklarının çizdiği resimlerin gelinliğinde olmasını istemiş ve ortaya çok farklı, yaratıcı bir gelinlik çıkmış. Bir anne olarak çocuklarının yaptığı resimlerin olduğu bir gelinliği giymek bir ömür boyu unutulmayacak ve konuşulacak harika bir anı olarak kalmıştır onlar için. Bu gelinlik tüm moda dünyasının da dikkatini çekti farklılığı sayesinde. Zaten Angelina Jolie ne giyerse giysin hepsi olay olacaktı ama bu gelinlik bir başka. Moda dünyasını ikiye böldü adeta. Gelinliği seven de oldu sevmeyende. Kim ne derse desin Angelina o kadar güzel ki ne giyerse giysin içinde bir yıldız gibi parlıyor.

En ünlü gelinler & gelinlikler

ünlü 3 ünlü 1 ünlü 2

Beyonce’nin kız kardeşi Solange Knowles ile yönetmen sevgilisi 51 yaşındaki Alan Ferguson, New Orleans’ta harika bir düğünle evlenmişlerdi. Solange Knowles düğüne arabayla değil bisikletle gelmeyi tercih etmişti. Düğününe gelirken Stephane Rolland imzalı beyaz pelerinli tulum giydi. Fotoğrafçı Rog Walker tarafından çekilen portrelerde görülen gelinliği ise son derece sade ve şık görünüyor. Bu gelinliğinde de pelerinden vazgeçmemiş Solange Knowles.

ünlü 6 ünlü 4 ünlü 5

En merak edilen gelinliklerden biri de Beren Saat’in gelinliği olmuştu. Kenan Doğulu’yla evleneceği haberinden sonra Beren Saat’in gelinliğini tahmin etmeye çalışanlar bile oldu. Malibu sahillerinde gerçekleşen düğün töreninde Beren Saat adeta bir kuğu gibi görünüyordu. Gelinliğine, şapkasına, sadeliğine hayran kaldık. Straplez model bir gelinlik tercih eden Beren Saat’in gelinliğinin üst kısmı işlemeli kumaştan tasarlanmış, etekleri ise tüllerden oluşuyordu. Mira Zwillinger tasarımı olan bu gelinliğin tek omuz askısını çıkartarak straplez modele dönüştürmeyi tercih etmişler. Bu güzel gelinliğini hasır şapkasıyla tamamlayan Beren Saat duru güzelliğiyle çok şık bir gelin olmuş.

ünlü 9 ünlü 7 ünlü 8

Ünlü stil ikonu Olivia Palermo sevgilisi Johannes Huebl ile sadece çok yakın dostlarının davetli olduğu bir kır düğünüyle evlendi. Aslında düğün demek biraz yanlış olur. Çünkü bu sadece bir yemekti. Her zaman örnek alınan bir stil ikonu olan Olivia Palermo kendi düğününde de tarzını konuşturmuş ve alışıla gelmişin dışında farklı bir gelinlik tercih etmişti. Carolina Herrera marka eteğinin üzerine bisiklet yaka bir triko giymeyi tercih eden Olivia Palermo gelinliğini mavi stilletto ayakkabılarıyla tamamlamış. Kimilerine göre gelinliği sıradan hatta garip bulunun Oliva Palermo’nun seçimini biz beğendik. Anlaşılan düğününde şık ve gösterişten uzak olmayı tercih etmiş.

ünlü 10 ünlü 11

Bir vintage prensesi Ece Sükan. Ümit Benan ile sade bir törenle evlenen ünlü stil danışmanı Ece Sükan seçtiği gelinlikle tam bir vintage gelin olmuş. Bol dantelli gelinliği, saçı, makyajı, her şey o kadar güzel yakışmış ki harika görünüyor Ece Sükan.

ünlü 14 ünlü 12 ünlü 13

Bir başka vintage gelin ise Nehir Erdoğan. Dantel şemsiyesi, dalgalı saçları, saç bandı, papatyadan yapılmış gelin çiçeği ve vintage gelinliği ile Nehir Erdoğan 1920’lerden fırlamış gibi.

ünlü 15 ünlü 16
PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK