Ünlülere Taş Çıkarmanızı Sağlayacak 7 Kozmetik Mucize

Ünlülere Taş Çıkarmanızı Sağlayacak 7 Kozmetik Mucize

ÜNLÜLERE TAŞ ÇIKARACAKMANIZI SAĞLAYACAK 7 KOZMETİK MUCİZE!

Hepimiz bakımlı olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Ama hiçbirimiz ekranlarda görmeye alışık olduğumuz ünlüler kadar güzel ve pürüssüz olamıyoruz. Peki ama neden?

Aslında bunun birden fazla nedeni var ama en en önemli nedeni makyaj için kozmetik malzemeleri yeterince tanımıyor olmamız. Sizin için doğru makyaj malzemelerini kullanırsanız, siz de ünlülere taş çıkarabilecek bir güzelliğe ve ışıltıya kavuşabilirsiniz.

İşte size ışıl ışıl parlamanızı sağlayacak kozmetik ürünleri ve makyaj önerileri…

1- Angelina Jolie gibi dolgun dudaklarınız olsun istemez miydiz?

Bunun için bir dizi estetik operasyon yaptırmanıza gerek yok. Yapacağınız birkaç makyaj hilesi ile bu durumun üstesinden gelebilirsiniz. Örneğin genç kızların çok fazla tercih etmediği dudak kalemi dudaklarınızı belirgenliştirmek için birebir. Fakat çerçeve olayını abartmamakta fayda var. Bir anda 70’lerdeki Yeşilçam oyuncularına dönebilirsiniz. Onun için size tavsiyemiz daha çok dudak renginize uygun dudak kalemi alıp, dudağınızı çerçeve yapmanız ve parlatıcı ile renklendirmeniz.

 

ÜNLÜLERE TAŞ ÇIKARACAKMANIZI SAĞLAYACAK 7 KOZMETİK MUCİZE!
Kırmızı ruj
ÜNLÜLERE TAŞ ÇIKARACAKMANIZI SAĞLAYACAK 7 KOZMETİK MUCİZE!
Koyu kırmızı ruj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2- Aranızda eyeliner’ı bozmadan sürebilen var mı?

Cevanınız evetse, siz bu işi biliyorsunuz demektir. Çünkü eyeliner sürmek gerçekten zaman istiyor. Her kadının çantasında mutlaka bulunmalı. Fakat Hollywood ihtişamına sahip bir makyaj yapmak istiyorsanız eyeliner’ınızı alt kirpik diplerinize uygulamayı da öğrenmelisiniz.

3- Fondöten ile pürüssüz bir cilde kavuşun

Fondöten birçok kadın tarafından kullanılan harika bir kozmetik ürün. Hatta yüzdeki kusurları kapattığı için bir bakıma photoshop etkisi yapıyor diyebiliriz. Fakat burada önemli olan doğru fondöten rengini bulmak ve yüz hatlarınızı istediğiniz gibi ön plana çıkarmak olduğunu hatırlatmakta fayda var. Sadece fondötenle bile elmacık kemiklerinizi belirginleştirebileceğinizi biliyor muydunuz? İşte bunun için ilk iş olarak doğru renk bir fondöten satın almak ve sonrasında yüzünüzde istediğiniz değişiklikleri bir fırça yardımıyla yapmak.

ÜNLÜLERE TAŞ ÇIKARACAKMANIZI SAĞLAYACAK 7 KOZMETİK MUCİZE!
Bobbi Brown fondöten
estee-lauder-estee-lauder-300x450
Estee Lauder fondöte

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4- Kırmızı ruj her kadının çantasında olmalı!

Belki hergün davetlere veya önemli bir toplantılara katılmıyor olabilirsiniz. Ama aniden biri tarafından yemeğe davet edilmeyeceğinizin bir garantisi var mı? Belki de akşamüstü iş çıkşı karşılıklı bir kahve içmek isteyen iş arkadaşlarınız da olabilir. Belki kıyafetinizi değiştirmeniz mümkün olmasa da, süreceğiniz kırmızı bir rujla günü kurtarabilirsiniz. Aniden havanızı değiştirecek bu makyaj tüyosunu uygulamak ve sonucunu görmek size kalmış…

5- Takma kirpiklere artık alışsanız iyi olur

Günümüzde aynı boyda olan ve neredeyse kaşımıza kadar değen takma kirpikler kalmadı. Artık istediğiniz boy ve uzunlukta olan takma kirpikler sayesinde bakışlarınızı bir anda değiştirmeniz an meselesi. Her seferinde kirpiklerle uğraşamam diyenlerdenseniz, güzellik merkezlerinde uygulanan kirpik protezlerini deneyebilirsiniz.

6- Işıltılı farlar ile gözleriniz hiç olmadığı kadar etkileyici

Ünlülerin bakışları bizlere çoğunlukla daha fotojenik gelir. Gözlerinin içi olduğu kadar dışı da parlaktır. Eğer siz de takma kirpiklerinin etkisinin dışında göz makyajında başka değişiklikler yapmak istiyorsanız çözüm ışıltılı ya da simli farlar. Sürdükten sonra etkisini hemen görebilirsiniz. Dışarı çıktığınızda birçok kişinin bakışına maruz kalacağınızı da hatırlatmak isteriz. Çünkü gözlerinizi sizden alamayacak bakışlara sahip olabilirsiniz.

7- İyi bir makyaj fırçası mucizeler yaratabilir

Televizyonda gördüğünüz ünlüler gibi bir makyaj hayal ediyorsanız yapmanız gereken en iyi şey kendinize güzel bir fırça seti almak olacak. Ünlü makyaj uzmanları boşu boşuna onlarca makyaj fırçasına sahip değil.

Farklı kozmetik ürünlerini doğru şekilde uygulayabilmek için makyaj fırçalarına ihtiyacınız var. Üstelik bu fırçalar tüm malzemeleri daha kusursuz uygulamanızı sağlıyor.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK