Ve Gelsin Şubat Ayı Dergi Kapakları

Ve Gelsin Şubat Ayı Dergi Kapakları

Şubat favori aylarımdan biri değil. Moda ve kadın dergileri için bir Eylül de değil kuşkusuz. Mevsimlerin, modellerin ya da sezonların karıştığı şu zamanda gene de yeni bir dönemin geldiğinin ufaktan habercisi olduğu için beğenebilirim sanırım. Ya da Vitringez’deki ilk yazım olduğu için kendimce havalı bir giriş yapmaya çalışıyorumdur; kim bilir! 🙂

Dergi kapaklarına bakmayı hep sevdim. Sıradan bir moda tüketicisi, standart bir estetik göze sahip ortalama bir  kadın olarak konseptler, renkler, makyajlar, kıyafetler, o kıyafetleri taşıyan isimlere hep bir ilgi duydum. Çoğunlukla yabancılar yerlilerden ağır geldi, itiraf etmeliyim. O kadar makyaj bana da yapılsa ya da o kadar boy bende olsa da dedim. Hep beraber dedik. İşte tam da bu yüzden Şubat kapıya gelmişken dergilerin yurt dışı edisyonlarından ortaya karışık yapmak en iyisi dedim! Bakalım benzer mi Şubat ayı dergi kapakları ile ilgili düşüncelerimiz?

Şubat ayı dergi kapakları

Vogue – Tayland

Aline Weber; 89’lu bu genç hanıma bayılıyorum! Brezilya doğumlu sevgili Aline bugüne kadar DKNY’dan H&M’e; See by Chloe’den Saint Laurent’e ve hatta 2012 İlkbahar Yaz kampanyasında Mavi’ye eşlik etmiş bir isim. Vogue Tayland’ın kapağındaki saçlarını beğenmemiş olsam da beyaz ve altın rengi ona yakışmıyor mu?

Vogue Thailand February 2014 Aline Weber by Nat Prakobsantisuk

GQ – Rusya

Ve Miley, hınzır Miley! 2013’te ağzında tutmayı başaramadığı dilini 2014’te de hepimizle paylaşacak bol bol diye düşünüyorum bu kapak sayesinde. Savulun Rus erkekleri, Miley Cyrus dili ve deri ceketiyle geliyor!

GQ Russia 14 February 2014 Miley Cyrus
Şubat Ayı Dergi Kapakları – GQ Russia Miley Cyrus

 

Harper’s Bazaar – İspanya

Adriana Lima, bize daha uzakken daha cazipti benim için. Türkiye’yi kapı komşusu yapmamışken sadece Victoria’s Secret defilelerinde değil gerçek bir melekti. Tanrı nasıl yarattı bu kadını dediklerimizdendi. Aramızdaki mesafeyi İspanya Harper’s Bazaar’ının bu kapağında şuh Adriana kaldırdı diyebilirim. Photoshopun ne kadar değiştirdiğini bilemediğim karnına ve o duruşuna, endamına bakmadan duramıyorum.

Harper's Bazaar Spain February 2014 Adriana Lima

Elle – Almanya

Elle dergisinin Almanya edisyonunun kapağında yer alan Liya Kebede’yi bugüne kadar tanımamış olmak benim hatam. Kapak tasarımının ne kadar naif olduğunu düşünürken internetteki bir kaç arama Kebede’nin Forbes listesine girebilen bir model olduğunu, anne ve çocuk sağlığına yönelik bir vakıf kurduğunu; Pirelli takvimlerine poz verdiğini gördüm. Takibindeyim Liya!

Elle Germany February 2014 Liya Kebede

Vogue – Avusturalya

Karşınızda bir katliam! Vogue Avustralya canım Cate Blanchett’i bir çırpıda katletmiş. O zarif , pamuk gibi kadından güneş düşkünü bu photoshop harikasını nasıl çıkarabildiler?Blanchett benim için Woody Allen’ın nevrotik, depresyon Jasmine’i olarak kalacak uzun bir süre.

Vogue Australia February 2014 Cate Blanchett by Steven Chee

V Magazine

Sırada tanrıçam Kate Upton var. Bu genç kadın her pozu, her bakışı, her karesiyle içimdeki erkeğe sesleniyor. Korkarım gerçekten erkek olsaydım, odamı onun fotoğraflarıyla süsler; Instagram’da deli gibi takip ederdim. V Magazine’in yeni sayısının kapağında kendisini geçtiğimiz Eylül ayında İstanbul’da da ağırladığımız Inez Van Lamsweerde ve Vinoodh Matadin’ın gözünden izliyoruz. Üstelik üzerindeki şeffaf sayfayı kaldırınca Kate tüm güzelliğiyle tekrar kucaklıyor bizi.

V87 Spring Preview 2014 Kate Upton by Inez & Vinoo

Vogue – Amerika

Bizim Girls, Lena Dunham bugüne kadar Marie Claire, Rolling Stones, Interview gibi dergilere kapak olmuş bir isim. Sanırım en sevdiğim Vogue US için olanı. Acaba bir gün bize de Annie Leibovitz imzalı bir kare düşer mi diye hayaller kuraduralım, Dunham’ın bu biraz şaşkın pozuna bayıldım.

Vogue US February 2014 Lena Dunham by Annie Leibovitz

Madame Figaro – Fransa

Tekrar bir kötü kapak örneği ile karşınızdayım. Helena Christensen güzel bir kadın arkadaşlar. Fransız Madame Figaro’nun kapağından bize bakan başka biri. Helena şu an büyük ihtimalle Cafe de Flore’de proseccosunu yudumluyor.

Madame Figaro France January 2014 Helena Christensen by Ruven Afanador

W – The Movie Issue

Kapanışı bir diğer kraliçem Jennifer Lawrance ile yapmak istiyorum. Geçtiğimiz sene Oscar’a yürüdüğü merdivenlerinde düşmesinden çok öncesinde vurgunum ona. Bu güzel ve gerçek kadının her yerinden yetenek her yerinden samimiyet fışkırıyor. W’nun The Movie Issue’su zaten bir yıldızlar geçidi; Amy Adams, Bradley Cooper, Oprah Winfrey ve bu sefer zerafetinin konuştuğu Cate Blanchett da var. Ancak benim favorim yeşil – kahve gözleri ve kısacık saçlarıyla bize retro retro bakan Jennifer!

Jennifer-Lawrence-Interview-W-Magazine-February-2014 by Juergen Teller

Sizin Şubat kapağı favoriniz hangisi?

PAYLAŞ
Ben bir alyanakmuazzez. 86 Temmuz'dan beri konuşuyorum, evde oturunca hastalanıyorum. Kubcakesbakery'nin yarısıyım, tahmin ettiğinizden fazla şeyi merak ediyorum. Arada çok salsam da ruhum up! Hem zaten son sınır tanımaz sosyologlardan kim kaldı ki?

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK