Vizesiz Balayı İçin En İyi 3 Adres

Vizesiz Balayı İçin En İyi 3 Adres

 

Balayında yurt dışına çıkmak isteyen ama vize derdiyle uğraşmak istemeyen çiftler için vize istemeyen en iyi 3 balayı ülkesini siz müstakbel çiftler için inceledik.

Kosta Rika

Denizin mavisiyle ağaçların yeşilinin birbirine karıştığı bir doğaya sahip olan Kosta Rica egzotik yaşam tutkunu çifteler için tam bir cennet. Bir Orta Amerika ülkesi olan ve İspanyolca’da “zengin sahil” anlamına gelin Kosta Rika, eşsiz plajları sayesinde gerçekten de adının hakkını veriyor. Kosta Rika tam bir volkanlar ve doğal parklar cenneti. Ülkenin başkenti olan San Jose, ülkeyi dolaşmak isteyenler için tam bir merkez niteliğinde ve Kosta Rika kültürünün adeta bir aynası gibi. 1910 yılında meydana gelen patlamanın ardından oluşan dünyanın en büyük ikinci krater gölü Volkan Poas’ta bulunuyor. Kostarika doğal parklarıyla ünlü. Manuel Antonio, ülkenin en küçük fakat en popüler parklarından biri. Kumsalda gün doğumunu izlemek, hamakta derin bir öğle uykusuna dalmak, akşamları ayışığının sudaki dansını izlemek isteyen çiftler, Kosta Rika sizi harika bir balayı için bekliyor.

kostarika 4 kostarika 1 kostarika 3 kostarika 2

Brezilya

Amazonlar’da yapılacak bir orman gezisi kadar unutulmaz bir balayı olabilir mi? Karnavalı, coşkusu, tropikal meyveleri, kahvesi ve birçok özelliğiyle renkli bir ülke Brezilya. Dünyanın en lezzetli kahvesinin, futbolun, karnavalın, sambanın dünyadaki başkenti Brezilya denilebilir. Eğer balayınızı Rio Karnavalı’na denk getirirseniz sizi eğlenceli, bol coşkulu bir balayı bekliyor demektir. Karnaval sadece Rio’da değil tüm ülkede kutlanıyor ve yılın en büyük eğlencesi olarak görülüyor. Yalnız bütçeniz kısıtlıysa, karnaval boyunca her şeyin pahalı olduğunu göz önüne almanızda fayda var. Yılbaşını kutlamak için de en doğru tercih Rio. Yazın en güzel dönemlerine denk gelen yılbaşında Rio’da olursanız beyaz kıyafetlerinizi giyip Copacabana Plajı’na inmelisiniz. Kuzeyden güneye sayısız plajın bulunduğu Brezilya’da tropikal iklim hakim olduğundan tatil için her tarih uygun, çünkü burada her mevsim yaz. Dünyanın en büyük yağmur ormanı olan Amazonlar, Brezilya’da bulunuyor. En çok canlı çeşitliliğinin bulunduğu bu ormanlarda pembe yunuslardan piranalara kadar hayatınızda görmediğiniz canlı türlerini görme şansınız olacak.

Brezilya 4 Brezilya 1 Brezilya 2 Brezilya 3

Hong Kong

Tam bir gökdelenler şehri olan Hong Kong, Hong Kong Adası, Kowloon Yarımadası ve 235 kadar küçük adadan oluşuyor. Lazer oyunları ve birbirinden renkli ışıklandırmalarıyla geceler tam bir ışık oyununa dönüşüyor. Nem oranı yılın hemen hemen her döneminde fazla olduğu için tatil için en uygun zamanlar Ekim-Kasım, Nisan-Mayıs olarak görülüyor. Uzak doğu mutfağını seviyorsanız bu mutfağı takmam için kesinlikle doğru yerdesiniz. Dim sum, Siu Mei, Körili Balık Köftesi, Yumurta tartı, Deniz ürünleri ve Snake King ünlü Hong Kong lezzetlerinden sadece birkaçı. Gecelerin ayrı bir güzel olduğu Hong Kong’da lazer gösterisini izlemeden dönmeyin. Çok gelişmiş bir ulaşım ağına sahip olduğu için istediğiniz her yere kolay bir şekilde ulaşım sağlanabiliyor. Dünyanın en büyük oturan buda heykelini görmek istiyorsanız Lantau Island’a (Lantau Adası) gidebilirsiniz. Kowloon Bölgesi’ne özellikle akşam vakti geçerseniz Hong Kong manzarısını ve parıltılı gökdelenleri izleyebilirsiniz. Buradayken Avenue of Stars’a uğramayı ve Bruce Lee heykeliyle fotoğraf çektirmeyi de unutmayın.

 

hongkong 23 hongkong 4 hongkong 3 hongkong 1
PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK