Vücut Yapılarına Uygun Gelinlik Modelleri

Vücut Yapılarına Uygun Gelinlik Modelleri

Hiç şüphesizdir ki evlilik planlarının en keyifli aşaması gelinlikler arasında mekik dokunan anlardır. Her kadının hayalini süsleyen gelinlikler birbirinden farklı kesimleri, modelleri ve hatta renk tonları ile de karşımıza çıkıyor.

En güzel gelinliği tercih edebilmek ve düğününde harika görünmek isteyen gelin adaylarının bazı önemli noktalara dikkat etmesi gerekiyor. Günlük hayatımızda da dikkat etmeye çalıştığımız vücut şekline uygun giyinme kuralı, gelinlik için de geçerli. Vücut yapısına uygun olan gelinlikler arasından tercihinizi yaparak, o muhteşem günde harika bir görünüme ulaşabilirsiniz.

Armut Tipli Vücutlara Öneriler

Kalçaların omuzlara göre daha geniş, bel kısmının ise ince olduğu armut tipi vücut yapısında bel ve kalça arasındaki simetriyi sağlamak ilk hedeftir. Kalçayı öne çıkaran dar kesim, tafta ve saten kumaşlardan hazırlanan gelinlik modelleri armut tipi vücut yapısı için uygun olmadığından uzak durulması gerekiyor. Vücudun üst kısmına vurgu yapan straplez gelinlikler ile kalçaları kamufle eden A-kesim ve kabarık gelinlik modelleri tercih edilebilir.

armut  ct424  wpd12597tr_1


Dikdörtgen Vücut Yapısına Sahip Olanlar

Omuz, bel ve kalça ölçülerinin birbirine yakın olarak gözlemlendiği dikdörtgen vücut yapısında bel kısmına vurgu yapan büzgülü ya da kemerli gelinliklerin tercih edilmesi gerekebilir.  Bel kısmına dikkat çekebilmek için omuzları ön plana çıkarmak ideal olacaktır. Bedenin üst kısmını geniş göstermeye yardımcı olmak için omuzları açıkta bırakan gelinlik modelleri arasından tercih yapabilirsiniz.

dikdörtgen  922  912

Fotoğraflara tıklayarak ürünlere ulaşabilirsiniz.

Elma Tipi Vücutlar İçin Gelinlik Modelleri

Vücudun üst kısmının, alt kısmına oranla daha geniş olduğu vücut yapısı elma tipi olarak tabir ediliyor. Elma tipine sahip olan vücut yapısında büyük göğüsler ve karın bölgesindeki göbek göze çarpabiliyor. Özellikle, dikkatleri karın bölgesinden uzaklaştırabilmek amacıyla v yakalı gelinlik modelleri kullanarak, dekolte ön plana çıkarılabilir. Elma tipi vücut yapısına sahip olan gelin adayları için Helen tipi ve A-kesim gelinlik modelleri öneriliyor.

elma  wg3429
 11j26-3_1


Kum Saati Tipine Yönelik Gelinlik Modelleri

Oldukça orantılı bir vücut yapısına işaret eden kum saati tipine sahip olanlar her gelinlik modelini rahatlıkla taşıyabiliyor. Bu sebeple, iddialı olan gelinlik modelleri kum saati tipi için idealdir. Kum saati tipine biçilmiş kaftan olan deniz kızı formundaki gelinliklere derin sırt dekolteleri eşlik ettiğinde harika bir görüntü oluşturabilir.

kum_saati  916_2  occ2065-v

 

Evlilik planları yapan ve düğün gününde prenses gibi görünmek isteyen gelin adayları vücut yapılarını göz önüne alarak hayallerindeki gibi bir gelinliğe kavuşabilirler. Gelinlik modelleri hakkında daha fazla bilgi almak ve detaylı incelemek için burayı tıklayabilirsiniz.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK