Kış Tatili Planınız Hazır

Kış Tatili Planınız Hazır

1UL022_k

Kış gibi soğuk ve kısıtlayıcı bir mevsimi bile sevdiren tek bir şey var, kayak.  Spor yapmayı ne kadar severseniz sevin, binaların içinde, kapalı salonlara tıkılıp, minimum temiz hava ile yapılan spordan keyif alınmıyor. Doğanın içinde, huzurlu bir ortamda, kaymak gibi bir pistte kayarken hayal edin kendinizi, benim için keyif bu. Hazır tam kış tatili sezonu gelmişken ve yarı yıl tatili de yaklaşırken size bir kaç kayak merkezi önereyim dedim, hem yeni başlayanlar için hem de kendini geliştirmek isteyenler için en uygunları seçtim.

Kış tatili, nereye gitmeli?

Kartalkaya benim listemde ilk sırada, burayı yeni başlayanlardan çok kendini geliştirmek isteyenlere tavsiye ederim. Kartalkaya’nın en sevdiğim tarafı kuru kalabalık olmaması. Hani şu Uludağ’da boardlarını sadece fotoğraf çektirmek için kullanarak pistin yarısını iptal eden bir kalabalık var ya, işte o saçma kalabalık Kartalkaya’da yok. Pistlere gelince, 12 pisti ve  Avrupa standartlarında bir snowpark’ı var yani sadece kayakçılar için değil asıl Snowboard yapanlar için de cennet.

İkinci durağımız Sarıkamış, henüz bizzat tecrübe etmedim ama en son ben burada bu yazıları yazarken Aileden gidenler öve öve bitiremediler. Efendim şöyle güzelmiş pistler, kar şöyle kaliteliymiş. Toplam 20 km uzunluğunda 9 pisti, bir snowparkı bulunan Sarıkamış ayrıca yeni başlayanlar için de en uygun kayak merkezlerinden biri.

Gece hayatı sevenler ve işin daha çok eğlencesinde olanlar için önerim tabii ki Uludağ. Hem üniversite festivallerine ev sahipliği yapması, hem de gece hayatının canlılığı açısından Uludağ diğer tüm kayak merkezlerinden ayrılıyor. Pistleri yeni başlayanlar için uygun olsa da kalabalığı ve kısıtlı pistleri ile ileri düzey kayakçılar için cazip sayılmaz.

Eğer uzun yol severseniz, Palandöken de bir diğer önemli merkezlerden biri. Palandöken’de kış tatili sezonu Mayıs’ın ilk haftasına kadar devam ediyor, 22 pist ile hizmet veren merkezde Slalom ve Büyük Slalom yarışları için de tahsis edilmiş iki adet olimpik pist var.

Size tavsiyem, eğer yeni başlıyorsanız kış tatili için gideceğiniz yerin çok kalabalık olmamasına dikkat edin. Kendini geliştirmek isteyenlere ise en büyük tavsiyem, daha önce gitmediğiniz yerlere gidin ve bol bol yeni pistler deneyin. Şimdiden iyi eğlenceler, iyi tatiller dilerim.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK