Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

YAZIN NASIL MAKYAJ YAPACAĞINIZI BİLİYOR MUSUNUZ KIZLAR?

Yaz aylarında makyaj yapmak birçok kadın için önemli bir sorun. Çünkü uzun uğraşlarla tamamladığımız makyaj günün yarısına gelmeden sıcaktan akmış ve berbat olmuş oluyor. Üstelik Fondötenin kalitesi, rujun pahalı olması da bu durumu etkilemiyor. Yaz sıcağına kaliteli malzeme de dayanamıyor. Hele o göz kalemleri yok mu… Gözümüz dışında -özellikle göz kapakları ve göz altında- birçok yere bulaşabiliyor. Peki ne yapmalı da bu makyajı yüzümüze gözümüze bulaştırmamalı?

Yaz makyajı yaparken;

Krem far ve krem allık diyorum başka da bir şey demiyorum

Yaz mevsiminde mümkün olduğunca kremsi yapıda ürünler kullanmak gerekiyor. Krem ürünler cilt tarafından toz ürünlere göre daha kolay emilir ve kalıcılığı daha fazladır. Krem allık, krem far gibi ürünler sıcak havalarda her zaman yeni yapılmış bir makyaj görüntüsü sergilemenizi kolaylaştırır.

Fotoğraflara tıklayarak ürünlere ulaşabilirsiniz.

VG-mavi-krem-far-vert YAZIN NASIL MAKYAJ YAPACAĞINIZI BİLİYOR MUSUNUZ KIZLAR?

Gözler makyajın aynasıdır

Göz kalemi yaz aylarında kullanmamanız gereken bir ürün. Göz kalemini eyeliner olarak kullanmak ya da göz içine çekmek birkaç saat sonra kararmış hatta ağlamış gibi görünen gözlerle dolaşmanıza neden olur. Bu yüzden kalem yerine dayanıklı yapısıyla gün boyunca sizi yalnız bırakmayacak jel eyeliner işinize yarayabilir. Ne akarı ne kokarı olur. Ohh mis!

İşte bunlar hep yazın ışıl ışıl parlamayın diye

Yağlı ciltlerin genel özelliği olan parlama yaz aylarında daha da artar. Cildimizin parlamasını önlemek ve makyajımızı sabitlemek için pudradan başkası işe yaramıyor. Pudrayı büyük bir pudra fırçasıyla özellikle en çok parlayan T bölgenize odaklanarak uygulayın. Işıltı, belki bir abiyeyle ya da elbiseyle gece güzel olabilir ama yazın sıcağında terleyince… Neyse, bak yine aklıma geldi. Siz en iyisi söylediğim gibi pudra sürün.

Ter de bir çeşit su olduğuna göre: Su geçirmez maskara

Yaz aylarında göz makyajının bir diğer düşmanı da maskara. Tıpkı göz kalemi gibi maskaranın da yaz sıcağında göz altlarına dökülmesi mümkün. Siz de bu durumdan benim gibi yıldıysanız, bıkkınlık ve öööh geldiyse, sıcak havalar için kendinize bir adet suya dayanıklı yani waterproof su geçirmez maskara edinmenizi öneririm kızlar. Suya dayanıklı bu maskaralara sıcak da işlemiyor.

VG-waterproof-rimel-tile YAZIN NASIL MAKYAJ YAPACAĞINIZI BİLİYOR MUSUNUZ KIZLAR?

Ruj iyi de, sıcaklık 40 derece. Onu ne yapacağız?

Şimdi yaz makyajıyla ilgili birçok bilgiyi verince ruj hakkında hiçbir söylememek bana yakışmaz. Eh yeri gelmişken onun için de birkaç şey söyleyeyim. Şimdi kızlar, bu rujlar kışın iyi hoş da yazın böyle tuhaf bir hal alıyor. Ne bileyim böyle dudağımızın yanında birikiyor falan… Etrafımızda eğer yakın bir arkadaşımız yoksa bir Allah’ın kulu da uyarmıyor. Bu yüzden yanımızda mutlaka şeffaf bir dudak nemlendirici olmalı diye düşünüyorum.Bunu alta sürünce hem rujumuz daha dayanıklı oluyor hem de dudaklarımız Angelina Jolie’nin dudakları gibi güzel duruyor…

PAYLAŞ
Annemin topuklu ayakkabılarını giymeye başladığımdan beri modayla ilgileniyorum. Straplez badilerimden etek yapıyor ve bir kıyafeti en az üç farklı şekilde kullanabiliyorum. Issız adaya düşsem muhtemelen yanıma en sevdiğim 3 ayakkabımı alırım.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK